Home Firmy 6 TYTUŁ LIDERA RYNKU STOLARKI DLA SELENY SA
6 TYTUŁ LIDERA RYNKU STOLARKI DLA SELENY SA
0

6 TYTUŁ LIDERA RYNKU STOLARKI DLA SELENY SA

0
0

Już po raz szósty prekursor profesjonalnej chemii budowalnej – SELENA SA otrzymała tytuł Lidera Rynku Stolarki w corowym dla siebie segmencie ‘Piany i Silikony’. Podczas Gali, która miała miejsce 19 października w Siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego – Pałacu Chodkiewiczów, doceniono i uhonorowano czarne konie  sprzedaży z sektora stolarki okienno-drzwiowej. 

Kolejny rok z rzędu, Centrum Analiz Branżowych (CAB), na postawie skrupulatnych analiz wyników sprzedaży  sektora stolarki otworowej przyznało Tytuły Liderów Rynku Stolarki. To istotne w branży budowlanej wydarzenie zgromadziło na Gali  w Pałacu Chodkiewiczów, ponad setkę managerów z najlepiej prosperujących firm okienno-drzwiowych.

Tytuły lidera w poszczególnych 19. segmentach, to efekt precyzyjnej analizy danych. Centrum Analiz Branżowych (CAB) jako organizator i inicjator Gali potwierdziło wysoką pozycję rynkową certyfikowanych firm.

Uroczystość poprzedziło spotkanie Klubu Forum 100, gdzie wysokiej klasy specjaliści z Centrum Analiz Branżowych prezentowali wyniki branży okienno-drzwiowej w I półroczu 2016 oraz prognozy dla rynku stolarki do końca 2017. Wg analiz CAB spodziewana jest dalsza poprawa sprzedaży w tym segmencie zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Gościem specjalnym Forum 100, był Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, który prowadził prelekcję na temat roli stolarki w budownictwie energooszczędnym. Zapowiedział on przyszłoroczny przegląd wymagań technicznych dla materiałów budowlanych i zaprosił branżę okienno-drzwiową do współpracy nad przyszłymi rozwiązaniami w tym zakresie.

Wyróżnienie dla spółki SELENA z rąk Prezesa CAB –  Roberta Klosa, odebrała Beata Toboła, Kierownik Działu Rozwoju Produktowego.

Selena jest trzecim co do wielkości producentem pian poliuretanowych na świecie i liderem tego segmentu w Polsce. Czemu zawdzięczamy tak dynamiczny rozwój?  Przede wszystkim utrzymywaniu stabilnych parametrów jakościowych naszych produktów, jak również dzięki wprowadzaniu na rynek profesjonalnej chemii budowlanej szeroko pojętej innowacji. Idealnym przykładem będzie m.in. nasza piana TYTAN Professional Energy 2020, która pozwala zredukować stratę ciepła w izolacji stolarki otworowej nawet do 60%. Energy 2020 wchodzi w skład pierwszego certyfikowanego przez ITB, energooszczędnego montażu warstwowego – przypomina Beata Toboła.
Nagroda Lidera Rynku Stolarki jest dla nas szczególnie ważnym wyróżnieniem, potwierdzającym czołowa pozycję Seleny jako dostawcy produktów i systemowych rozwiązań dla segmentu stolarki budowlanej w Polsce.
Co ważne wyróżnienie to oparte jest  o realne wartości zweryfikowane przez Centrum Analiz Branżowych. Potwierdza to zarówno wartość sprzedaży jak i  uznanie wszystkich użytkowników końcowych. Metodologia ta jest bardziej precyzyjna niż w przypadku innych tego typu badań i przyznawanych za ich pośrednictwem tytułów, np. Budowlana Marka Roku. Analizom Agencji ASM poddane zostają zachowania i opinie wyłącznie montażystów stolarki okiennej, a przecież doskonale wiemy, że piany poliuretanowe mają zdecydowanie szersze zastosowanie – zauważa Paweł Burdziakowski, Dyrektor Marketingu w SELENIE SA.

Tytuły Liderów Rynku Stolarki przyznawane są firmom, które w minionym sezonie uzyskały najlepsze wyniki sprzedażowe, a więc zyskały największe uznanie w oczach swoich Klientów. Zestawienie tych wyników wykonywane jest przez Centrum Analiz Branżowych na zlecenie miesięcznika  Forum Branżowe. Tegoroczna Gala Liderów Rynku Stolarki odbyła się po raz dziewiąty.


Informacje dodatkowe:
Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN, ARTELIT oraz hiszpańska QUILOSA. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.
W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. Globalne doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać. Dzięki nim Selena staje się firmą innowacyjną i kreuje nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników realizując tym samym nową misję Grupy „Razem budujemy sprawniej i lepiej – Together we deliver better building performance”.
Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.
Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
www.selena.pl

open