Home Builder Awards JAKUB CHOJNACKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
JAKUB CHOJNACKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

JAKUB CHOJNACKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0
0

Jakub Chojnacki Członek Zarządu ds. finansowych w Porr Polska PORR był reprezentowany dotąd w Polsce przez dwie niezależne spółki: PORR Polska Construction – koncentrująca się na projektach budownictwa kubaturowego i inżynierii kolejowej oraz PORR Polska Infrastructure – specjalizującą się w infrastrukturze, energetyce i inżynierii lądowej.

Dzięki tym dwóm przedsiębiorstwom, posiadającym doskonałą pozycję na polskim rynku, PORR jest w stanie zaoferować kompleksową wiedzę w każdej dziedzinie nowoczesnego budownictwa. Jakub Chojnacki ukończył International School of Management w Dortmundzie w Niemczech, uzyskując w 2003 r. tytuł magistra ekonomii. Ponadto ukończył w 2014 r. podyplomowe studia ekonomii międzynarodowej w Budapest University of Economic Sciences and Public Administration. Od 2004 r. pracował w koncernie Bilfinger SE na różnych stanowiskach w pionie finansowym w Niemczech, a następnie w Polsce. W lutym 2009 r. został powołany do zarządu spółki Bilfinger Berger Budownictwo (późniejszy Bilfinger Infrastructure). Od 2012 r. stał się odpowiedzialny również za segment budownictwa infrastrukturalnego koncernu na innych rynkach europejskich. W sierpniu 2015 r. – po przejęciu spółki przez Porr – pozostał wraz z całym zarządem na dotychczasowym stanowisku, pełniąc funkcję Członka Zarządu ds. finansowych Porr Polska Infrastructure. Na początku 2016 r. jako Członek Zarządu ds. finansowych w Porr Polska Infrastructure objął równoległe stanowisko w zarządzie Porr Polska Construction.
Misją Jakuba Chojnackiego jest m.in. przeprowadzenie procesu połączenia obu spółek i utworzenie PORR Polska – jednego z najbardziej znaczących podmiotów budowlanych w Polsce z pełnym spektrum usług budowlanych, którego roczne przychody to ponad 2 mld zł.

open