Home News FUNDAMENTAL GROUP OBECNA NA RYNKU NIEMIECKIM
FUNDAMENTAL GROUP OBECNA NA RYNKU NIEMIECKIM
0

FUNDAMENTAL GROUP OBECNA NA RYNKU NIEMIECKIM

0
0

Fundamental Group, będąca jedną z kluczowych firm na rynku budowlanym w Polsce, zaznacza swoją obecność na rynku niemieckim.

 

W związku z dynamicznym rozwojem i podążaniem za innowacyjnymi rozwiązaniami Fundamental Group uzupełnia swój profil o dodatkowe działania strategiczne, które mają sprzyjać szybszemu i dalszemu rozwojowi Spółki. Firma podpisała kolejny kontrakt na prefabrykację elementów betonowych z BTG GmbH w Gross Rosenburg.

Stale zwiększamy zakres współpracy z BTG GmbH, aby rozwijać specjalizację w kierunku prefabrykacji. Przy wzrastającej cenie robocizny musimy szukać oszczędności przez skracanie czasu budowy. Skrócić ten czas możemy dzisiaj jedynie przez zastosowanie prefabrykacji. Budynek powstaje w hali i montowany jest na miejscu docelowym w krótkim czasie. Celem jest produkcja jednego domku jednorodzinnego dziennie. Poza tym jest to świetny produkt eksportowy. Prawie cała prefabrykacja w Polsce (ok. 90%) jest dzisiaj eksportowana do Skandynawii i Niemiec.

– komentuje Łukasz Komornicki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundamental Group.

Opiekunem zakładu w Niemczech jest Peter Danielski, z którym nasza firma współpracuje od wielu lat. Współczesna prefabrykacja to rozsądne nawiązanie do dawnej „wielkiej płyty” i fabryk domów.

W ramach współpracy wspieramy zakład w Niemczech również w zakresie naboru pracowników – dodaje Łukasz Komornicki.

open