Home Aktualności KOMPLETNY SYSTEM GRZEWCZY
KOMPLETNY SYSTEM GRZEWCZY
0

KOMPLETNY SYSTEM GRZEWCZY

0
0

Rosnące ceny energii i większa świadomość ekologiczna skłaniają inwestorów do wyboru urządzeń energooszczędnych. Zalicza się do nich m.in. pompy ciepła, panele fotowoltaiczne i rekuperatory. Urządzenia te mogą ze sobą skutecznie współpracować, tworząc system grzewczy o efektywności dochodzącej nawet do klasy A+++.

Odpowiedni dobór i połączenie w jeden kompatybilny system wszystkich urządzeń oraz elementów domowej instalacji grzewczej zapewni nam korzyści w postaci ich bardzo wydajnej pracy oraz niskich rachunków za ogrzewanie.

Energia ze źródeł odnawialnych

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze gwarantujące wysoki komfort użytkowania systemu grzewczego oraz energooszczędne i ekologiczne wytwarzanie ciepła. Najniższe wydatki związane z zakupem oraz montażem tego typu urządzeń zapewnia powietrzna pompa ciepła. Vitocal 200-S jest urządzeniem typu Split, czyli rozdzielonym na dwie jednostki. Dzięki temu w domu zainstalowane są tylko elementy, które nie generują hałasu, są przy tym chronione przed zamarznięciem. Moduł zewnętrzny pompy ciepła Vitocal 200-S już w odległości trzech metrów osiąga próg 35 dB, który jest praktycznie niesłyszalny. Dzięki temu może być ona stosowana również w gęstej zabudowie, np. na osiedlach domów szeregowych. Produkcję ekologicznego prądu z energii promieniowania słonecznego umożliwią nam panele fotowoltaiczne Vitovolt 200. Wytworzony za ich pomocą prąd może być użytkowany przez wszystkie odbiorniki w domu, w tym również przez pompę ciepła. Uruchomi się ona, gdy domowe urządzenia elektryczne nie zużyją całego prądu słonecznego, i wykorzysta go do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej.

Wentylacja z rekuperacją

Stałą wymianę powietrza w domu bez ryzyka jego wychładzania i wzrostu kosztów ponoszonych na ogrzewanie zapewni rekuperator Vitovent, odzyskujący ciepło z powietrza wywiewanego z budynku. Zasilany i sterowany przez regulator pompy ciepła, również może korzystać z darmowego prądu słonecznego. W rekuperatorze można także zabudować układ hydrauliczny, za pomocą którego pompa ciepła będzie małym kosztem dogrzewać powietrze nawiewane do pomieszczeń, np. podczas silnych mrozów.

System zdalnie zarządzany

Aby sterować pracą domowej instalacji grzewczej, np. za pomocą smartfona oraz aplikacji mobilnej ViCare, wystarczy doposażyć system grzewczy w moduł Vitoconnect 100. Jego zastosowanie pozwoli nam nadzorować pracę domowej instalacji praktycznie z dowolnego miejsca. Wybór kompletnego systemu grzewczego Viessmann to nie tylko energooszczędne ogrzewanie, ale również korzyść w postaci kompleksowej i fachowej obsługi. Obejmuje ona m.in. pomoc w doborze systemu, usługi autoryzowanych instalatorów oraz fachowy serwis. Dodatkowe bezpieczeństwo użytkownikom systemu grzewczego Viessmann zapewni Program Wydłużonej Gwarancji, która obowiązuje przez 5 lat od uruchomienia urządzeń

 

open