Home News ŚWIĄTECZNE DEKORACJE Z KORKA
ŚWIĄTECZNE DEKORACJE Z KORKA
0

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE Z KORKA

0
0

Święta coraz bliżej, ale mamy jeszcze trochę czasu, żeby do nich się przygotować i zadbać o ciepłą atmosferę w naszym domu. Pomysłów na ciekawe aranżacje nie trzeba długo szukać – wystarczą korki po winie,  odrobina wyobraźni i… niezawodny klej.

Dekorowanie domu na nadchodzące święta wcale nie musi oznaczać dużych wydatków. Jeżeli mamy w sobie żyłkę majsterkowicza i zdecydujemy się wykonać ozdoby samodzielnie – znacznie zminimalizujemy poniesione koszty. Oszczędność nie jest zresztą jedyną zaletą tego rozwiązania. Dekoracje ręcznie robione mogą naprawdę zachwycać swoją prostotą i naturalnością, wprowadzając do wnętrza wyjątkowy nastrój. Co więcej, ich przygotowanie stanowi doskonałą okazję, żeby kreatywnie spędzić czas w rodzinnym gronie.

W różnego rodzaju projektach DIY nie bez powodu coraz częściej wykorzystywane są korki po winie. Wyglądają one wyjątkowo estetycznie i zarazem stanowią niemal idealny budulec. Warto je skrzętnie kolekcjonować – im większą ich liczbę mamy do dyspozycji, tym szersze pole możliwości przed nami się otwiera. A pomysłów na wykorzystanie korków po winie jest dosłownie bez liku: od ślubnej winietki i breloka do kluczy, poprzez biżuterię i matę łazienkową, aż po meble i żyrandole.

Korki po winie doskonale prezentują się również jako element świątecznego wystroju. Łącząc je ze sobą, możemy stworzyć oryginalną choinkę na wigilijny stół, bombki w kształcie aniołków i reniferów, wieniec na drzwi, świeczniki czy podkładki pod gorące naczynia ze świątecznymi potrawami. O tym jednak, czy realizacja naszego projektu zakończy się sukcesem, w dużej mierze decyduje sposób połączenia korków. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, to idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie kleju Fix ALL Crystal firmy Soudal. Klej ten charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do praktycznie wszystkich materiałów, nie powoduje przebarwień i wykazuje odporność na działanie m.in. wilgoci i wysokich temperatur. Ponieważ Fix ALL Crystal  jest całkowicie przezroczysty – ewentualne naddatki kleju będą niewidoczne. Co istotne, klej ten dostępny jest nie tylko w standardowych kartuszach, ale również mniejszych tubkach o pojemności 125 ml, które doskonale sprawdzą się podczas klejenia małych elementów.

Ozdoby świąteczne z korków po winie to sprawdzony przepis na wyjątkową atmosferę w naszym domu. Dzięki wykorzystaniu kleju Fix ALL Crystal marki Soudal, ich wykonanie będzie szybkie, proste i przyjemne dla całej rodziny.

open