Home Biznes i Ludzie ODPORNE ŚCIANY I SUFITY
ODPORNE ŚCIANY I SUFITY
0

ODPORNE ŚCIANY I SUFITY

0
0

Posiadanie elastycznego systemu ściennego bez fug, odpornego na środki dezynfekcyjne, stwarza obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej jeden z głównych problemów projektowania i aranżacji pomieszczeń w strefach higienicznych oraz laboratoryjnych w szpitalach. 

Posiadanie elastycznego systemu ściennego bez fug, odpornego na środki dezynfekcyjne, stwarza obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej jeden z głównych problemów projektowania i aranżacji pomieszczeń w strefach higienicznych oraz laboratoryjnych w szpitalach. Odpowiedzią na to wyzwanie , zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy potrzebne są wyjątkowe środki ochrony powierzchni, są rozwiązania firmy Rohde – seria TOP-COAT 700, seria Finish 400 i farby serii 200.

Każdego roku setki tysięcy pacjentów zapada na zakażenie wewnątrzszpitalne. Szczególnie kłopotliwe są infekcje MRSA spowodowane przez bakterie oporne na antybiotyki. Zarazki wielooporne nie ograniczają się jednak do szpitali i instytucji opiekuńczych. Badania wykazały, że występowanie (nowych) zakażeń oraz ich rozprzestrzenienie, a tym samym częstotliwość, zależą w dużej mierze od standardów higienicznych. W związku z tym należy poświęcić więcej uwagi takim powierzchniom, jak ściany czy sufity. Trwałe zapobieganie na nich kolonizacji zarazków nie musi być specjalnie pracochłonne, o ile użyjemy stosownych rozwiązań.

Odporne na środki dezynfekcyjne i bez fug
Zachowanie najwyższych standardów higienicznych umożliwiają rozwiązania firmy Rohde. Seria TOP-COAT 700, seria Finish 400 i farby serii 200 oferują skuteczne i wzajemnie dostosowane rozwiązanie do spełnienia najróżniejszych wymagań. Ich wysoka efektywność jest potwierdzona świadectwami zgodnymi z normami międzynarodowymi JIS Z 2801 bądź ISO 22196.


UWAGA

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open