Home IT&BIM FIRMA JUTRA
FIRMA JUTRA
0

FIRMA JUTRA

0
0

W obecnej sytuacji trwającej pandemii najlepszym kołem ratunkowym i jedyną właściwą drogą rozwoju jest inwestycja w oprogramowanie, a także maszyny. Wszystko to sprawia, że przedsiębiorstwa nie mogą obyć się oraz funkcjonować bez zaawansowanych narzędzi IT.

Mijający rok przyniósł ze sobą wiele zmian dla całej gospodarki. Okoliczności, w jakich przyszło nam żyć, stały się katalizatorem do wdrażania usprawnień w prowadzeniu biznesu. W zawrotnym tempie nastąpiła zmiana systemu pracy ze stacjonarnego na zdalny. Jednym z najważniejszych wyzwań jest reorganizacja pracy zapewniająca bezpieczeństwo pracownikom. Niewątpliwie najbardziej odczuwalne było to dla sektorów realizujących produkcję na halach, w których przebywa wiele osób. Dlatego też bardzo duży nacisk kładzie się zarówno na cyfryzację, jak i automatyzację.

LogiKal 11.4.

W przemyśle przetwórstwa metali związanym z produkcją opartą na wykorzystaniu profili aluminiowych najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w program LogiKal firmy Orgadata. To innowacyjne oprogramowanie zdaje się wychodzić naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom producentów. LogiKal 11.4. prowadzi użytkownika przez cały proces pracy nad projektem. Funkcje programu pozwalają w łatwy, szybki i bezpieczny sposób wprowadzić elementy okien, drzwi czy fasad nie tylko dla potrzeb wyceny. Program może również automatycznie stworzyć rysunki z rozmieszczeniem odpowiednich obróbek, a nawet przygotować właściwe pliki sterujące dla maszyn bez konieczności żmudnej analizy przez użytkownika. Ponadto program jest w stanie przekazywać dane do innych programów w przedsiębiorstwie, odpowiadających choćby za rozliczenia materiałowe, księgowość czy zasoby finansowe. W efekcie użytkująca go firma uzyskuje impulsy, a także możliwości do dalszej automatyzacji procesów i technik wytwórczych czy przetwarzania oraz wymiany danych. Taka automatyzacja tworzy bardzo solidne podstawy do zbudowania w przedsiębiorstwie jednolitego systemu cyberfizycznego, opisywanego inaczej jako idea Przemysłu 4.0., dzięki któremu ludzie, maszyny oraz oprogramowanie są połączeni w jeden spójny system.

Technopark Pomerania w Szczecinie

Automatyzacja procesów to innymi słowy skuteczne przestawienie się na tory przemysłu 4.0. Wdrożenie jednego, bazowego programu, jakim jest LogiKal, umożliwia wcielenie w życie strategii, która od samego początku przynosi wymierne korzyści, a także pomaga znaleźć oszczędności.

LogiKal MES

Osobnym rozwiązaniem pozwalającym realizować produkcję przemysłową o jednostkowej wielkości partii i wykorzystującym zalety produkcji masowej jest LogiKal MES (Manufacturing Execution System). Dedykowany dla branży stolarki aluminiowej LogiKal MES to centrum sterowania i zarządzania produkcją. Dzięki wykorzystaniu zgromadzonych na platformie danych możliwa jest błyskawiczna reakcja na zmiany w procesie produkcji, a to wszystko bez użycia choćby jednej kartki papieru. Istotne informacje są przekazywane na każde stanowisko. Pracownicy mają dostęp do zawsze aktualnych informacji. Dokumenty nie muszą być drukowane. Są dostępne za pośrednictwem monitorów w całym zakładzie, dzięki czemu pracownicy nie muszą poświęcać czasu na wyszukiwanie informacji w zgromadzonej papierowej dokumentacji. W programie LogiKal MES etapy pracy są przypisywane do odpowiedniego stanowiska wykonawczego w ramach tak zwanej procedury wypychania (push), zapobiegając tym samym pomijaniu etapów produkcji i natłokowi danych.

Duggan Systems – Healts & Science Building

Firma Orgadata, będąc godnym zaufania producentem oprogramowania, oferuje pomoc we wdrażaniu systemu MES w przedsiębiorstwie. Wykwalifikowany zespół techników wspomoże w zainstalowaniu i podłączeniu sprzętu w zakładach produkcyjnych, jak również przeprowadzi niezbędne szkolenia pracowników. Nasuwa się tylko jeden wniosek – chcąc być firmą jutra, należy rozważyć inwestycję w kompleksową oraz zintegrowaną platformę, jaką jest program LogiKal firmy Orgadata, już dziś.


Zdjęcia archiwum Orgadata

open