Home Architecture Design JUST4YOU – nowa budka akustyczna dla dwojga
JUST4YOU – nowa budka akustyczna dla dwojga
0

JUST4YOU – nowa budka akustyczna dla dwojga

0
0

JUST4YOU
Nowa budka akustyczna marki Justbooth dla dwóch osób

Pandemia opóźnia nasz powrót do biur na dotychczas znanych zasadach. Wiele firm funkcjonuje dziś dzięki modelowi hybrydowemu. Jakie rozwiązania biurowe sprawdzą się zarówno w obecnym okresie, ale też w kolejnych latach? Z odpowiedzią przychodzi marka Justbooth, oferując swoje nowe rozwiązanie dla małych i średnich firm – dwuosobową budkę akustyczną do pracy w skupieniu JUST4YOU.

Budka w biurze postpandemicznym

Wyobraź sobie sytuację – po kilku miesiącach pracy zdalnej wracasz do biura i spędzasz tam co najmniej 3 dni w tygodniu, oczywiście stosując się do wszystkich zaleceń bezpieczeństwa. Ostatnie miesiące przyzwyczaiły cię do tego, że kontaktujesz się ze współpracownikami prawie wyłącznie za pomocą audio- i wideokonferencji. I w biurze nadal wszyscy to robią, tylko… z jednej przestrzeni, np. open space. Ponadto ludzie wciąż rozmawiają, chichoczą, urządzenia biurowe szumią, telefony dzwonią, co jakiś czas trzaskają drzwi. Cieszysz się, że wiele zadań możesz wykonać szybciej i masz „pod ręką” swój team, ale hałas w tle staje się coraz bardziej zauważalny. Brzmi znajomo? Budka akustyczna sprawia, że ten problem znika. Dzięki odizolowaniu się od reszty pomieszczenia, JUST4YOU to komfortowe, bezpieczne i funkcjonalne miejsce do przeprowadzania zdalnych rozmów czy pracy w skupieniu pojedynczo lub we dwójkę. Jednocześnie budka zajmuje niewiele miejsca – stanowi najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni i jest alternatywą osobnego pokoju do pracy indywidualnej lub w małych grupach. Tym samym ułatwia zachowanie bezpiecznej odległości między pracownikami.

Jak to jest zrobione?

Budka jest skonstruowana z prostych elementów, a jej szkielet stanowi metalowa rama oraz płyta komórkowa z węzłami z profili aluminiowych. Ile miejsca zajmuje JUST4YOU? Po złożeniu wymiary budki to 2150 x 900 x 2230 mm, a waga budki to 430 kg. Produkt jest gotowy do użycia zgodnie z ideą Plug & Play, czyli tuż po podłączeniu do źródła prądu – zwykłą wtyczką. Co znajdziemy we wnętrzu budki?

Całość rozjaśnia zamontowane na suficie oświetlenie o mocy 3,2 W/142 lm o ciepłej barwie 3 000 K. Za wymianę powietrza jest odpowiedzialny efektywny, mechaniczny system cyrkulacji. To 4 wentylatory o wydajności 100 m³/h, uruchamiane czujnikiem ruchu – czyli zawsze wtedy, gdy ktoś znajdzie się w środku budki. Zadbają o komfort i rześkość podczas pracy.

Użytkowników w JUST4YOU od pozostałej części biura odgradzają przezroczyste drzwi z hartowanego szkła, klejone folią akustyczną. Dzięki temu współczynnik izolacyjności akustycznej we wnętrzu osiąga 28 dB. To idealny poziom do zachowania skupienia i prywatności podczas rozmów czy zdalnych konferencji, ale jednocześnie nie pozwala na dyskomfort związany z ograniczeniem bodźców dźwiękowych dochodzących do naszego zmysłu słuchu.

Prosty i niezobowiązujący design będzie dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu. Istnieje możliwość personalizacji zamówienia. Do wyboru jest nie tylko kolor zewnętrzny (white lub cosmos gray), ale także barwy tapicerki wewnątrz budki. Obicia są dostępne w następujących propozycjach: Sunset, Peony, Lemon, Rock, Teal. Wszystkie są trudnopalne i plamoodporne (wykonane z poliestru). Natomiast wykładzina podłogowa z poliamidu jest ognioodporna (klasa Bfl-s1). Wygląd z zewnątrz mogą urozmaicić dedykowane naklejki na boki budki: geometryczne kształty, ptaki origami lub zielone, duże liście.

Profilowany stolik gwarantuje optymalną wielkość, odpowiednią do pracy przy laptopie lub tablecie. Jego wymiary to 820 x 620 x 25 mm. Natomiast system zasilania wewnątrz zapewnia stałe źródło energii, a do wyboru mamy zarówno gniazdo elektryczne, jak i podwójny port USB.

JUST4YOU zachowuje stabilne położenie na płaskiej powierzchni dzięki 8 stopkom poziomującym, które umożliwiają regulację do 2 cm.

Czy Justbooth jest dla ciebie?

Badania pokazują, że kiedy zostaniemy rozproszeni, potrzeba około 23 minut, aby wrócić do stanu skupienia i ponownie skoncentrować się na zadaniu[1]. Oznacza to, że jedno rozproszenie uwagi na godzinę kosztuje nas trzy zmarnowane godziny w ciągu całego dnia pracy. Odpowiedzią na ten problem są przystępne cenowo rozwiązania akustyczne marki Justbooth, które dopasują się do każdego biura. To pierwszy krok do świata ciszy i efektywnej pracy w skupieniu. JUST4YOU jest drugim produktem marki po JUST4ME – jednoosobowej budce, przeznaczonej głównie do rozmów telefonicznych i krótszych wideokonferencji.

JUST4YOU jest idealnym rozwiązaniem do mniejszych i średnich firm, w których decyzje o wyposażeniu biura podejmują właściciele lub pracownicy dedykowani do aranżacji biura. Często te osoby zmagają się z ograniczonym budżetem, ale chcą mieć budki dla swoich pracowników i są świadomi ich oczekiwań. Ponadto – przy ew. przeprowadzce – produkt można przenieść do nowej lokalizacji.

***

Justbooth powstał w 2020 roku, kiedy dynamicznym zmianom podlegał nie tylko styl życia i sytuacja ekonomiczna społeczeństw na całym świecie, ale także ich warunki pracy. Bazuje na sześcioletnim doświadczeniu Hushoffice – marki rozwiązań akustycznych klasy premium, która jest znana w ponad 40 krajach na niemal każdym kontynencie. Więcej informacji na: www.justbooth.com oraz w social media: Facebook, LinkedIn, Instagram

open