Home Biznes i Ludzie BEZPIECZEŃSTWO TO EVVA
BEZPIECZEŃSTWO TO EVVA
0

BEZPIECZEŃSTWO TO EVVA

0
0

Bezpieczeństwo budynków to wysokiej jakości produkty firmowane przez sprawdzoną i solidną markę oraz know-how poparte certyfikatami, patentami i normami europejskimi – z DOMINIKĄ ZAJĄCZKOWSKĄ, Dyrektor Zarządzającą EVVA Polska, rozmawia Danuta Burzyńska, Redaktor Naczelna „Buildera”.

Danuta Burzyńska: Domyślam się, że w Pani przypadku boks, gra w golfa oraz systemy zamknięć i zabezpieczeń łączy pasja oraz perfekcjonizm. Co jeszcze?Dominika Zajączkowska: Rzeczywiście są to moje dwie sportowe pasje. Gra w golfa to koncentracja i precyzja uderzenia, w boksie liczy się natomiast wytrzymałość oraz przygotowanie. Perfekcja wykonania i wieloletnie doskonalenie produktów to także cechy, którymi charakteryzują się mechaniczne oraz elektroniczne systemy zabezpieczeń. W branży kontroli i dostępu do budynków nieustająco się rozwijamy, aby odpowiedzialnie oraz w zależności od potrzeb naszych klientów oferować produkty, które będą spełniały wysokie, ale także bardzo zróżnicowane oczekiwania. Każdy budynek jest inny, podobnie jak każda organizacja, firma czy struktura biznesowa, dlatego wymagają perfekcyjnych i „szytych na miarę” rozwiązań. Niezwykle cenimy te projekty, w których klienci świadomie wybierają wysoką jakość oraz niezawodność i trwałość naszych produktów.

D.B.: W sierpniu minie rok, od kiedy swym doświadczeniem wspiera Pani markę EVVA w Polsce. Co z Pani doświadczenia i kompetencji przydało się w nowej organizacji, jaką strategię Pani obrała oraz jak widzi rozwój firmy w przyszłości?

D.Z.: W EVVA Polska jestem od 10 miesięcy. Moje doświadczenie zawodowe, które zdobyłam w branży budowlanej, oraz fakt, iż wywodzę się ze sprzedaży, były bardzo pomocne w procesie reorganizacji struktury firmy. Kiedy powierzono mi stery przedsiębiorstwa, w EVVA dział sprzedaży koncentrował swoje działania głównie na rynku warszawskim. Kontynuując współpracę z gronem naszych wieloletnich partnerów handlowych postawiliśmy również na rozwój działu sprzedaży działającego na terenie kraju. Podwoiliśmy zatrudnienie, stworzyliśmy zespół doradców techniczno-handlowych działających w regionach na terenie całej Polski. Wprowadzone zmiany już przynoszą efekty, co napawa mnie dumą i optymizmem.

D.B.: Jakie korzyści dostrzega Pani w rozwoju i zarządzaniu przedsiębiorstwem o tradycjach rodzinnych?

D.Z.: Cieszę się, że zadała Pani to pytanie, bo historia tej rodzinnej firmy rozpoczęła się w 1919 roku w Wiedniu i po ponad 100 latach nadal nieprzerwalnie trwa. Obecnie EVVA jest kierowane przez trzecie pokolenie jednej rodziny. W grupie EVVA jest zatrudnionych 750 pracowników, firma ma 10 filii w Europie oraz eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów na całym świecie. Przedsiębiorstwa rodzinne są bardzo rozpowszechnione w Austrii, skąd firma się wywodzi. Cieszą się dobrą reputacją, gdyż przekładają interesy firmy i długoterminowy rozwój nad krótkoterminowe wyniki. Z mojego punktu widzenia w tego rodzaju przedsiębiorstwach niezwykle ważne są krótkie procesy podejmowania decyzji oraz szybkie reagowanie na zmiany. Sprawczość decyzyjna, nie tylko na poziomie strategicznym, ale także w codziennym funkcjonowaniu firmy, jest doceniana przez naszych partnerów. Dzięki szybkim decyzjom i szerokim kompetencjom technicznym możemy do każdego tematu podchodzić indywidualnie. Stanowimy wszyscy jedną rodzinę EVVA, w której w wyjątkowy sposób są pielęgnowane relacje w oparciu o szacunek, doświadczenie i uczciwość.

D.B.: Jakimi osiągnięciami prac badawczych i rozwojowych firma EVVA wzbogaciła portfolio innowacji budowlanych?

D.Z.: W firmie mamy bardzo doświadczony i mający ogromną wiedzę dział badawczo-rozwojowy. Wystarczy wspomnieć, iż pierwszy patent na kłódkę z wkładką bębenkową uzyskaliśmy w 1937 roku. W chwili obecnej firma EVVA może poszczycić się ponad 300 patentami na nasze rozwiązania. Wśród kamieni milowych naszych produktów warto wyróżnić mechaniczne systemy ICS i 4KS, które wyznaczają nowe standardy w zakresie możliwości obliczeniowych dla systemów Master Key, system MCS, którego unikatowe w skali światowej zabezpieczenie z rotorami magnetycznymi we wkładce i krążkami magnetycznymi na kluczu zapewnia potrójną ochronę oraz dodatkowo chroni klucz przed kopiowaniem na drukarkach 3D, po naszą tegoroczną premierę – system Akura 44, przeznaczony głównie dla budownictwa wielorodzinnego. Technologia cały czas się rozwija i idzie do przodu wraz z rozwojem cywilizacji, dlatego w naszej ofercie znajdują się także elektroniczne rozwiązania: system AirKey, w którym kluczem staje się smartfon, wszechstronny system kontroli dostępu Xesar, a także automatycznie blokowane motoryczne wkładki EMZY. Ta wszechstronność rozwiązań marki EVVA znalazła swoje zastosowanie w wielu budynkach na terenie Polski. Produkty z logo EVVA można spotkać wszędzie tam, gdzie liczy się jakość i bezpieczeństwo, od osiedli mieszkaniowych oraz domów jednorodzinnych po biurowce, hotele, zakłady produkcyjne, galerie handlowe, obiekty muzealne, sakralne i lotniska.

D.B.: Co oznacza dzisiaj bezpieczny produkt, bezpieczny obiekt?

D.Z.: Żyjemy w zmieniającym się bardzo dynamicznie środowisku. Jednak na przestrzeni lat jedno pozostaje niezmienne – wszyscy pragniemy poczucia bezpieczeństwa. Praktycznie codziennie każdy z nas ma do czynienia z jakimś systemem zamknięć, czy to w domu, czy w pracy. Zdarzenia z życia codziennego, takie jak zgubienie kluczy, białe włamania, nieuprawnione wtargnięcia z jednej strony czy kontrola dostępu do stref wrażliwych, szybkie nadawanie i odbieranie uprawnień dostępowych, wysyłanie klucza na smartfon z drugiej – rodzą określone potrzeby różnych grup użytkowników. Bezpieczeństwo to gwarancja, że każdy element danego systemu jest niepowtarzalnym rozwiązaniem w zakresie techniki oraz funkcji. Bezpieczeństwo budynków to wysokiej jakości produkty firmowane przez sprawdzoną i solidną markę oraz knowhow poparte certyfikatami, patentami i normami europejskimi. Bezpieczeństwo to EVVA.

D.B.: Z jakich rozwiązań i jakich inwestycji referencyjnych EVVA Polska jest najbardziej dumna?

D.Z.: W naszym portfolio znajdują się różne obiekty – od biurowców po budynki infrastruktury, od galerii handlowych po muzea, od zakładów przemysłowych oraz logistycznych po obiekty służby zdrowia. Jeśli staniemy w centrum Warszawy i popatrzymy na nowe wysokościowce, możemy być pewni, że w wielu z nich znajdują się rozwiązania marki EVVA. O wielu inwestycjach niestety nie możemy mówić, gdyż jesteśmy związani klauzulami poufności z uwagi na wspomniane bezpieczeństwo. Klucz lub komponent dostępowy z logo EVVA to nasze najlepsze referencje.

D.B.: Co dzisiaj, a co w przyszłości, jest i będzie największym wyzwaniem dla rynku budowlanego w Polsce oraz dla firmy EVVA i sektora, w którym działa?

D.Z.: Wyzwaniem dla całej branży jest niestabilna sytuacja geopolityczna, spadek i zamrożenie nowych inwestycji. Branża budowlana charakteryzowała się pewną przewidywalnością oraz względną stabilnością. Można było oszacować wartość inwestycji i jej rentowność nawet w perspektywie 2–3 lat. Obecnie ze względu na galopującą inflację, odpływ pracowników, wzrost cen oraz zakłócenia w łańcuchu dostaw materiałów budowlanych bardzo trudne jest planowanie i prowadzenie samej inwestycji. Ryzyko finansowe zawsze było ważnym elementem podejmowanych decyzji, jednak zwłaszcza dzisiaj musi stanowić jeden z kluczowych czynników.

open