MATEUSZ MACIEJEWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

Szymon Kurek
0
Mając zaledwie 22 lata, rozpoczął swoją pełną aktywność w ramach rynku nieruchomości. Mateusz Maciejewski w Regionie Kujawsko-Pomorskim jest uznawany za osobowość rynku deweloperskiego. Do każdej inwestycji podchodzi indywidualnie i z dbałością o detal, nie uznaje półśrodków oraz kompromisów w doborze materiałów czy rozwiązań, chcąc tworzyć obiekty na lata.
a717KJ5Gxg4Ah5

Producenci materiałów dla budownictwa apelują do Premiera i Rządu

Nowość w ofercie Aluronu! Okno IW 50 zintegrowane z fasadą

Szymon Kurek
0
Firma Aluron Sp. z o.o. powiększyła swoje portfolio produktów o nowy system IW 50. Rozwiązanie pozwala na konstruowanie okien zintegrowanych z fasadą otwieranych do wewnątrz z użyciem standardowych zawiasów ukrytych. Kształtowniki słupów fasady spełniają jednocześnie funkcję ramy okiennej. Z tego powodu konstrukcje tego typu w widoku od zewnątrz niczym nie różnią się od stałych kwater fasady. Zapewniają elegancki efekt ukrytego skrzydła, a co za tym idzie wpływają na zachowanie ciągłości układu typowego dla ściany słupowo-ryglowej.
a717KJ5Gxg4Ah5

FASADA ZEROENERGETYCZNA ALURON AF 50KW QUANTUM TRAFIŁA DO SPRZEDAŻY

PRODUCENT W ZRÓWNOWAŻONYM BUDOWNICTWIE

Piotr Kurzec
0
Budynki, budownictwo i produkcja to jedne z głównych tematów w rozmowach o klimacie. Ekologiczne budownictwo to nierówna walka między rynkiem, standardami i realiami a jednoczesnym pragnieniem zrównoważonego rozwoju. Obecnie łańcuch ekopopytu wygląda następująco: rządy wprowadzają nowe standardy, klienci dążą do uzyskania zielonych certyfikatów, a architekci, inżynierowie i projektanci wnętrz szukają produktów budowlanych, które wpasują się w myśl zrównoważonego projektowania. Zatem czym są certyfikaty zrównoważonego budownictwa, jak się z nich korzysta i jak producent może mieć w nich swój udział?
a717KJ5Gxg4Ah5

Uroczyste otwarcie Oddziału Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Katowicach

Szymon Kurek
0
Dnia 20 marca 2023 Uroczyście otwarto Oddział Wydziału Architektury w Katowicach. W uroczystości, która odbyła się w nowo wyremontowanych wnętrzach Oddziału uczestniczyli: Jego Magnificencja Rektor Politechniki Śląskiej Prof. Arkadiusz Mężyk, Prezydent Miasta Katowice Dr Marcin Krupa, dziekani, przedstawiciele ważnych instytucji, zaproszeni goście, partnerzy, uczestnicy procesu inwestycyjnego, pracownicy wydziału, studenci I-roku. Gości przywitał dziekan Wydziału Prof. PŚ, Klaudiusz Fross.
a717KJ5Gxg4Ah5

Umacnia się trend szybkiego wynajmu maszyn i sprzętu

Szymon Kurek
0
Polski rynek wynajmu maszyn rośnie z roku na rok, niemniej jednak popyt na najem może tu niebawem zacząć przewyższać podaż. Oznacza to, że firmy wynajmujące będą mieć problemy z zapewnieniem sprzętu wszystkim potrzebującym. W niepewnym otoczeniu gospodarczo-politycznym będą więc rosły oczekiwania klientów w zakresie elastycznych i kompleksowych rozwiązań, a rola szybkiego dostępu do maszyn i urządzeń stanie się kluczowa. Eksperci PreferRent przewidują, że już teraz mamy do czynienia z trendem tzw. szybkiego wynajmu. Ogromną rolę zaczynają odgrywać tu aplikacje, które w sposób kompleksowy, prosty i szybki ułatwiają dopasowanie maszyny do oczekiwań i możliwości finansowych klienta wraz z zarządzaniem procesem wynajmu i sprzętem. Co za tym idzie branża coraz chętniej wchodzi w nowe technologie, zarówno cyfryzacji wewnętrznych procesów, jak i obsługi klientów. Taką aplikację do szybkiego wynajmu, która wspiera procesy terminowych i sprawnych realizacji nawet najtrudniejszych projektów, oferuje PreferRent.
a717KJ5Gxg4Ah5

Technologiczna rewolucja na rynku wynajmu sprzętu i maszyn budowlanych

Równowaga przywództwa

Szymon Kurek
0
„Realizując cele biznesowe, realizowałem jednocześnie moją wizję tego, w jaki sposób powinno się zarządzać firmą w sposób zrównoważony. W sensie przywództwa w organizacji. By sukces firmy był sukcesem pracowników, klientów i interesariuszy, którzy wokół firmy są zgromadzeni – z Jackiem Siwińskim, Prezesem firmy VELUX Polska, o roli przywództwa, zarządzaniu, intuicji biznesowej , poczuciu misji i innych motywacjach, w kontekście podsumowania dziesięciu lat owocnego managementu na rzecz marki VELUX oraz u progu nowych biznesowych wyzwań – rozmawia Danuta Burzyńska, Redaktor Naczelna „Buildera”.
a717KJ5Gxg4Ah5

Przekształcanie przestrzeni za pomocą światła dziennego

open