SOLIDNA POLSKA MARKA

admin
0
,,Przez ostatnie 35 lat wiele się w Polsce zmieniło, ale jedno jest niezmienne. Mianowicie to, że jesteśmy liderem w swojej branży.” Rozmowa z Krzysztofem Pruszyńskim, założycielem i Prezesem firmy Blachy Pruszyński.
a717KJ5Gxg4Ah5

CFE AMITY NIGHT

Zrównoważony rozwój – slogan czy realne działanie?

Szymon Kurek
0
Zmiany klimatu to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi musimy się obecnie mierzyć. Stale przyspieszające pogarszanie się stanu środowiska naturalnego wpływa niemal na każdy aspekt naszego życia. To właśnie z tego powodu walka z tym negatywnym zjawiskiem powinna odbywać się na wielu frontach. Jednym z nich jest szeroko rozumiany sektor budownictwa. Dlaczego właśnie on? Badania potwierdzają, iż jest odpowiedzialny za 10% światowej emisji gazów cieplarnianych1. W tym kontekście należy pamiętać, iż wpływ na ten stan ma również bieżące użytkowanie obiektów, m.in. zarządzanie temperaturą wnętrz czy ich doświetlanie, które, przy zachowaniu efektu skali, jest niezwykle energochłonne. Od pewnego czasu rozwija się jednak idea budownictwa energooszczędnego i niskoemisyjnego. Czy ma ona realny wpływ na walkę ze zmianami klimatu?
a717KJ5Gxg4Ah5

JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY! 20 MILIONÓW W MIESIĄC

Betonowa dżungla czy morze zieleni? Jaka przyszłość czeka polskie miasta w 2050 roku?

admin
0
W obliczu prężnie rozrastającej się tkanki miejskiej, coraz gęściej wypełnianej nowymi inwestycjami budowlanymi, a także postępujących zmian klimatu, których skutki odczuwamy coraz dotkliwiej, Grupa Saint-Gobain prezentuje wizję przyszłości polskich miast i zmian, jakie powinny zajść w ich strukturze ciągu najbliższych 30. lat, zgodnie z panującymi na świecie megatrendami.
a717KJ5Gxg4Ah5

Zrównoważony rozwój – slogan czy realne działanie?

Konstruktywnie w przyszłość

Szymon Kurek
0
W dobiegającym końca roku budownictwo w wielu sektorach złapało głęboki oddech. Pamiętajmy jednak, że budownictwo to nie tylko biznes. Na jakie kwestie społeczne, techniczne, organizacyjne powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w nadchodzącym roku, aby budować przyszłość polskiego budownictwa w sposób konstruktywny? Komentuje profesor Leonard Runkiewicz, Przewodniczący Rady Naukowej miesięcznika „Builder”.
a717KJ5Gxg4Ah5

BUILDER PATRONUJE PUBLIKACJOM PWN

Transformacja cyfrowa podstawą zrównoważonego budownictwa

Szymon Kurek
0
Postępujące zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia powietrza, wylesianie – to wszystko przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród Polaków. Od dynamicznie rozwijających się branż – takich jak sektor budowlany – oczekujemy zatem zmian, które realnie ograniczą ślad węglowy. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej – co więcej proekologiczne rozwiązanie, jakim jest transformacja cyfrowa, pozwala także spełniać cele biznesowe. Wśród profitów jest minimalizacja błędów popełnianych na placach budowy oraz maksymalne wykorzystywanie posiadanych zasobów. Jedynie balans pomiędzy tymi dwoma aspektami jest gwarancją zapewnienia zrównoważonego charakteru projektów nieruchomościowych.
a717KJ5Gxg4Ah5

MOSTOSTAL WARSZAWA – BUILDER FOR THE YOUNG ENGINEERS

KLIENT W CENTRUM UWAGI

Szymon Kurek
0
Rok 2021 był pełen wyzwań oraz wzmożonej aktywności Grupy Yawal. Z jednej strony był to czas szybkiej adaptacji naszej organizacji do warunków rynkowych po okresie pandemii, z drugiej – wykazaliśmy umiejętność szybkiego reagowania i wykorzystania szansy rynkowej, jaką przyniósł wzrost koniunktury w sektorze budowlanym - rozmowa z Tomaszem Sękiem, prezesem Yawal SA.
a717KJ5Gxg4Ah5

BIM – TRENDY, TECHNOLOGIE, ROZWIĄZANIA AUTODESK

SPECYFIKA PROMOCJI INWESTYCJI INDUSTRIALOWYCH

Szymon Kurek
0
Rynek powierzchni magazynowych w Polsce może zaliczyć ostatnie lata do bardzo udanych i nadal utrzymuje się na fali wznoszącej. Regularnie odnotowywany jest przyrost podaży nowoczesnych obiektów przemysłowych oraz wysoki popyt na przestrzeń, napędzany między innymi przez prężnie rozwijające się firmy z branż e-commerce (w tym zakupy spożywcze przez internet). W wielu częściach kraju powstają także projekty BTS, takie jak centra logistyczne Amazon w Polsce, magazyn centralny PepsiCo w Mszczonowie lub centrum logistyczne Żabka koło Radzymina pod Warszawą (w budowie).
a717KJ5Gxg4Ah5

NAJNOWSZE ROZWIAZANIA SCHÖCK W MCER

Zawiasy Giesse CHIC w ofercie Yawal

Szymon Kurek
0
Zawiasy Giesse CHIC, to ukryte zawiasy o dużych możliwościach. Zastosowanie zawiasów CHIC daje możliwość tworzenia konstrukcji drzwi aluminiowych, o nośności do 160kg i wysokości nawet do 4 m. Kryty zawias Giesse CHIC doskonale odpowiada na minimalistyczny trend w stolarce aluminiowej. Mechanizm jest niewidoczny i pozwala na pełną ekspozycję drzwi, bez wystających elementów.
a717KJ5Gxg4Ah5

ZŁOTA STATUETKA LIDERA POLSKIEGO BIZNESU DLA FIRMY AUSTROTHERM

BUILDER 12.2021

admin
0
Builder dziękuje partnerom, czytelnikom, autorom za wspólne budowanie w 2021 roku komunikacyjnego mostu w branży i życzy, by rok 2022 był jak najbardziej konstruktywny i przyniósł budujące wyniki.
a717KJ5Gxg4Ah5

System przesuwny Legend Slide.

open