Home Architecture Design ARANŻACJA MARZEŃ WE WŁASNYM DOMU
ARANŻACJA MARZEŃ WE WŁASNYM DOMU
0

ARANŻACJA MARZEŃ WE WŁASNYM DOMU

0
0

Właśnie wybudowaliśmy dom – jesteśmy w połowie drogi do spełnienia swojego największego marzenia. Przed nami jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i najprzyjemniejsza część – dobór dodatków, kolorów, mebli i wyposażenia. Jak stawiać pierwsze kroki w aranżacji, by ten najważniejszy – pierwszy krok nad progiem nowego domu – był naprawdę satysfakcjonujący?  

Dom marzeń. Jest w nim ciepło i jasno, lubimy do niego wracać i zapraszać przyjaciół. Zanim powstanie wyobrażamy sobie każdy jego zakątek i nawet najdrobniejszy szczegół. Co zrobić, aby nasze miejsce do życia było nie tylko piękne, ale również w pełni komfortowe i funkcjonalne?

Stan surowy otwarty
Już teraz możemy zacząć myśleć o tym, jak chcielibyśmy, aby wyglądały nasze wnętrza. Dom w stanie surowym otwartym to ostatni moment, aby wybrać okna i drzwi, które wpiszą się w nasze marzenia o idealnym miejscu do życia i nadadzą mu charakter. Pamiętajmy, że okna są wizytówką domu – muszą nie tylko go doświetlać, ale również pełnić funkcję estetyczną. To dzięki nim do pomieszczenia dociera odpowiednia ilość światła, co pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. To, ile okien znajdzie się w danym pomieszczeniu nie może być jednak kwestią przypadku, ale wynikiem starannych wyliczeń, uwzględniających powierzchnię pokoju, która powinna stanowić odpowiedni procent powierzchni podłogi. Przyjmuje się, że powierzchnia szyb w oknach dachowych powinna stanowić około 10% powierzchni danego pomieszczenia. Szczególnie warto zainwestować w okna połaciowe, które dostarczają znacznie więcej światła, niż tradycyjna lukarna. – Okna dachowe są doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Dzięki nim stworzymy przestronne i jasne pokoje, a nasz salon czy kuchnia nabiorą charakteru. Warto zdecydować się na optymalne rozwiązania o wielu zaletach – np. okna, które są energooszczędne, dzięki czemu zmniejszają nasze rachunki za ogrzewanie, a do tego wyglądają nowocześnie i estetycznie. Takie uniwersalne rozwiązanie posiada w swojej ofercie marka Roto – Okno obrotowe RotoQ w nowoczesnym designie, funkcjonalną klamką u góry o ergonomicznym kształcie. Dodatkowo do RotoQ można dobierać rolety zewnętrzne lub wewnętrzne w urozmaiconej kolorystyce i wzorach, w zależności od aranżacji naszego wnętrza. – podpowiada Karina Frydrych Specjalista ds. Marketingu Roto.

Harmonia i funkcjonalność
W domu o stanie zamkniętym możemy już swobodnie wizualizować sobie ostateczny wygląd naszej przestrzeni. Dopiero teraz jesteśmy w stanie określić, czy nasza wymarzona aranżacja będzie wyglądała dokładnie tak, jak sobie wyobrażaliśmy – nie zawsze to, co spodobało nam się w czasopiśmie czy u znajomych, ma szansę sprawdzić się w naszym, zupełnie innym, wnętrzu. Szeroka dostępność materiałów aranżacyjnych pozwala nam jednak swobodnie wybierać, postawmy więc na takie, które wizualnie będą korespondować z estetyką okien czy drzwi, układem ścian i naszą wizją domu. To pozwoli nam stworzyć spójną aranżację w całym mieszkaniu i uniknąć niepotrzebnego chaosu. Korytarz, który wizualnie nawiązuje do salonu, podobna kolorystyka kuchni i jadalni, powtarzające się we wszystkich pokojach motywy – taka konsekwencja wprowadzi do domu harmonię i elegancję. Pamiętajmy też o podstawowych zasadach złudzenia optycznego, na który poza oknami, mają wpływ również kolory – ciemne sprawią, że pokój będzie wydawał się mniejszy, a jasne – otworzą go i wizualnie powiększą. Weźmy pod uwagę fakt, że moda w aranżacji wnętrz zmienia się niemal tak szybko, jak moda na wybiegach. Nigdy więc nie decydujmy się na konkretny styl wnętrza tylko dlatego, że podszeptują nam to aktualne trendy. Lepiej, jeśli nasz wybór będzie przemyślany i stworzy wnętrze nie tylko piękne, ale również funkcjonalne – to właśnie tę cechę szczególnie docenimy po latach.

Więcej informacji: www.roto.pl 

ROTO

open