Home Materiały i Technologie ŁÓDŹ ZBUDUJE PIŁKARSKIE OŚRODKI TRENINGOWE
ŁÓDŹ ZBUDUJE PIŁKARSKIE OŚRODKI TRENINGOWE
0

ŁÓDŹ ZBUDUJE PIŁKARSKIE OŚRODKI TRENINGOWE

0
0

Za 27 mln złotych w Łodzi powstaną dwa nowoczesne piłkarskie ośrodki treningowe. Będą z nich korzystały m.in. drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego i Widzewa.

Obie inwestycje mają rozpocząć się w 2016 r. Na dawnym obiekcie Kolejarza Łódź w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy mają powstać m.in. trzy pełnowymiarowe płyty piłkarskie o różnych nawierzchniach – naturalnej, hybrydowej i sztucznej, plac treningowy dla bramkarzy, dwustronna trybuna obsługująca dwa boiska oraz budynek z szatniami i niezbędnym zapleczem administracyjnym. Wszystkie boiska mają być oświetlone. W sumie nowoczesny kompleks będzie dysponował czterema pełnowymiarowymi płytami, ponieważ w 2014 roku zbudowano w tym miejscu boisko ze sztuczną nawierzchnią. Korzystają z niej głównie seniorskie i młodzieżowe drużyny ŁKS.Słynący przed laty ze szkolenia młodzieży ŁKS po powstaniu centrum treningowego przy ul. Minerskiej ma mieć pierwszeństwo korzystania z tego miejskiego ośrodka.

Po wschodniej części Łodzi, w której mieści się stadion Widzewa, miasto zamierza gruntownie zmodernizować obiekty dawnej Łodzianki przy ul. Małachowskiego. Na tę inwestycję radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta przeznaczyli 15 mln zł. Ten kompleks sportowy ma składać się m.in. z trzech nowych boisk o różnej nawierzchni. Jedno z nich będzie dostosowane także do rugby, a kolejne do siatkówki plażowej. W projekcie zaplanowano także plac treningowy dla bramkarzy, szatnie i siłownię zewnętrzną. Z obiektu znajdującego się w Parku im. 3 Maja będą korzystali piłkarze i grupy młodzieżowe Widzewa oraz rugbiści łódzkich klubów – Budowlanych i BBRC. W najbliższym czasie łódzki magistrat ogłosi przetarg, który wyłoni wykonawcę. Realizacja inwestycji może rozpocząć się przed wakacjami.

Piłkarze ŁKS obecnie występują w III lidze łódzko-mazowieckiej, w której po 21. kolejkach zajmują 5. miejsce. Swoje mecze rozgrywają przy oddanej w ubiegłym roku trybunie na 5700 miejsc przy al. Unii. W jej sąsiedztwie powstaje boisko treningowe o nawierzchni hybrydowej, a wkrótce ma rozpocząć się budowa hali dla 3062 widzów przeznaczona do gier zespołowych. Drużyna Widzewa gra w łódzkiej IV lidze, w której po 22 rozegranych spotkaniach jest czwarta. W listopadzie br. ma zostać oddany do użytku stadion na 18 tysięcy miejsc, który powstaje w miejscu dawnego obiektu przy al. Piłsudskiego.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl

open