Home News WIZJONERSKA ARCHITEKTURA NA MIĘDZYNARODOWYM FORUM ARCHITEKTURY SHARE WARSZAWA
WIZJONERSKA ARCHITEKTURA NA MIĘDZYNARODOWYM FORUM ARCHITEKTURY SHARE WARSZAWA
0

WIZJONERSKA ARCHITEKTURA NA MIĘDZYNARODOWYM FORUM ARCHITEKTURY SHARE WARSZAWA

0
0

Wizjonerscy architekci z 12 krajów przedstawią jedne z najlepszych budynków na świecie, innowacyjne materiały, przełomowe technologie i systemy na Międzynarodowym Forum Architektury w Warszawie, 11 października, w Hotelu Marriott. Wydarzenie jest organizowane przez kulturalną organizacją ProEvent, założoną przez profesjonalnego organizatora wydarzeń ABplusEvents, pod honorowym patronatem SARP. 

Międzynarodowym Forum Architektury SHARE, Warszawa 2016 to dynamiczne i tętniące życiem wydarzenie, na które składają się cztery profesjonalne konferencje tematyczne, prezentujące projekty z całego świata, zainspirowane szkłem, dynamicznymi trendami w dizajnie i projektowaniu elewacji, nowym wzornictwem dachów, podłóg i systemów izolacyjnych wraz z innowacyjnymi realizacjami w architekturze krajobrazu i trendami w planowaniu urbanistycznym, dla stworzenia zrównoważonego środowiska.

Nagradzani architekci będą reprezentować swoje kraje na forum i zaprezentują przykłady dobrych praktyk w architekturze i architekturze krajobrazu z: Australii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Turcji, Hiszpanii, Włoch, Bułgarii, Belgii, Szwajcarii i Polski.

Trendy w budowaniu elewacji, dachów, systemów izolacyjnych i podłóg, debaty na temat używania szkła w architekturze oraz duże projekty z zakresu architektury krajobrazu, oto niektóre z tematów warszawskiego forum SHARE, składającego się z trzech organizowanych równolegle konferencji: RIFF (elewacje, podłogi, dachy, systemy izolacyjne), INGLASS (architektura i projektowanie z wykorzystaniem szkła), LAUD (architektura krajobrazu i miejska infrastruktura). Korzyści wdrażania BIM (Building Information Modeling) oraz wykorzystania nowatorskich materiałów budowlanych również będą przedstawione, z przykładami.

Prezentacje podczas Międzynarodowego Forum Architektury SHARE Warszawa są skierowane do architektów, architektów krajobrazu, urbanistów, projektantów, inżynierów, wykonawców, inwestorów, deweloperów, doradców, przedstawicieli środowiska akademickiego.

Poszukiwania w architekturze

Architekci są zaproszeni do zapisania się na dwa wykłady przygotowane na Międzynarodowe Forum Architektury SHARE Warszawa przez słynnych przedstawicieli zawodu: „Adaptacyjne Skóry Budynków”, wykład prof. dr inż. Jana Knippersa oraz”Poszukiwania ze Szkłem”, wykład arch. Gijs Rikken ze słynnej na całym świecie firmy architektonicznej MVRDVz Rotterdamu oraz dr Faidra Oikonomopoulou, badacza strukturalnego szklenia na Uniwersytecie Technologicznym na Wydziale Architektury.

Prof. dr inż. Jan Knippers, założyciel Knippers Helbig Advanced Engineering w Niemczech i profesor Instytutu Konstrukcji Budowlanych i Projektowaniu Konstrukcji(ITKE), specjalizuje się w dziedzinie złożonych, generowanych parametrycznie konstrukcji dachów i elewacji jak również w wykorzystaniu innowacyjnych materiałów takich jak polimerów uzbrojonych włóknem szklanym.

Arch. Gijs Rikken, architekt projektant w MVRDV zaprasza słuchaczy na poszukiwanie nowych możliwych zastosowań szkła w budownictwie. Zapisy na te dwa wykłady, planowane na 11 października w Hotelu Marriott w Warszawie można zgłosić wysyłając e-mail pod adresshare@abplusevents.com

Wystąpienia w programie Międzynarodowego Forum Architektury SHARE, Warszawa 2016 skupiają się na innowacyjności w architekturze, projektowaniu, budowaniu, dizajnie i wyliczaniu, z praktycznymi przykładami realizowanych projektów.

Jedne z wyróżniających się postaci obecnych na forum to arch. Fuensanta Nieto, współzałożycielka Nieto Sobejano Arquitectosz Hiszpanii, kluczowe nazwisko nowej fali w architekturze hiszpańskiej, zdobywca Medalu Alvar Aalto w 2015 roku oraz posiadający honorowe członkostwo AIA oraz architekt krajobrazu Jana Crepon, Partner Inside Outside z Holandii, bliski współpracownik biura architektonicznego OMA, kierowanego przez słynnego architekta Rem Koolhaas. Arch. Kerem i Begum Yazganz Turcji przedstawią projekt, który zdobył nagrodę World Architecture Festival- Colour Prize w 2015 r. Swoją perspektywę i innowacyjność w architekturze przywiezie z Australii arch. Gerard Reinmuth, dyrektor Terroira, wraz z projektem Tornhuset- World Maritime University (WMU) z Malmö. Drugi projekt z Malmö zaprezentuje arch. Kristian Lars Ahlmark z przodującego biura Schmidt Hammer Lassen z Danii. Arch. Lukasz Platkowski, Principal, ARB Firmwide PracticeArea Leader for Tall Buildings, z biura w Gensler, Wielka Brytania odprowadzi słuchaczy w podróż do wysokich budynków i budynków ze szkła, w świecie projektów architektonicznych skupiających się na końcowym użytkowniku.

W programie SHARE Warsaw są również przewidziane wystąpienia znanych Polskich architektów: arch. Robert Konieczny z KMK Promes, współzdobywca Europejskiej Nagrody za Miejskie Przestrzenie Publiczne za projekt Centrum Dialogu “Przełomy” na Placu Solidarność w Szczecinie, arch. Stanislaw Denko, z Biura Architektonicznego Wizja, Jerzy Szczepanik-Dzikowski z JEMS Architekci. Arch. Bolesław Czarakcziew, członek zarządu i osoba odpowiedzialna za sprawy międzynarodowe w SARP, jest Przewodniczącym Międzynarodowego Forum Architektury SHARE Warszawa 2016.

Prezentacje również będą mieli arch. Mariusz Tenczyński z Db2 Architekci, arch. Maciej Kowlczyki, arch. Michał Tatjewski z 22 Architekci, arch. Mateusz Adamczyk z BudCud, arch. Jan Sukiennik z 307 Kilo Architects, arch. Izabela Małachowska-Coqui z Coqui Małachowska Coqui StädtebauLandschaftsarchitektur Berlin/Warszawa, prof. arch. Renato Rizzi z Włoch, który przedstawi Teatr Szekspirowski w Gdańsku – projekt który zdobył nagrodę Projekt Roku 2015 IconicAwards.

www.warsaw.ieriff.eu, www.warsaw.ieglass.eu, www.warsaw.ielaud.eu

kontakt: share@abplusevents.com

open