Home Materiały i Technologie TARGI ŚWIATŁO – PODSUMOWANIE 25. EDYCJI
TARGI ŚWIATŁO – PODSUMOWANIE 25. EDYCJI
0

TARGI ŚWIATŁO – PODSUMOWANIE 25. EDYCJI

0
0

Naturalne materiały, miedź, retro i oszczędny design. Takie oświetlenie dekoracyjne zdominowało targi Światło 2017. W segmencie obiektowym i ulicznym widać tendencję ku automatyce LED oraz innowacyjnym rozwiązaniom.

Oto podsumowanie XXV Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017.

Święto branży oświetleniowej zgromadziło ponad 500 wystawców. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele renomowanych producentów – w warszawskim Centrum Expo XXI pojawili się m.in. Berk Turgut z firmy Vestel czy Heiko Henfling z Paulmann. Czas na pierwsze podsumowania – z tego zapamiętamy targi Światło 2017.

Trendy w jednym miejscu
Targi zdominowało oświetlenie dekoracyjne, kierowane do właścicieli domów i mieszkań. Nie zabrakło też interesującego oświetlenia przemysłowego.– Doskonale widać tendencje rządzące rynkiem – zwrot ku naturze, ciekawy  design, możliwość tworzenia systemów dopasowanych do preferencji klienta  – mówi Beata Bedrij-Wolańczyk, product manager w Lange Łukaszuk. Czym przyciągały stoiska?

Naturalny wybór
Ten rok w oświetleniu należy do naturalnych materiałów, czego liczne przykłady można dostrzec w oświetleniu dekoracyjnym – beton, marmur i drewno, które  pojawiają się m.in. podstawach lamp czy kloszach. Producenci stawiają na niebanalny design – stylistyka retro i nowoczesne, geometryczne formy pojawiają się w produktach dostawców z każdego zakątka świata. Wyjątkową popularnością cieszą się dekoracyjne żarówki LED przypominające konstrukcje żarnikowe, miedziane wykończenia, imitacje ręcznej obróbki blacharskiej na kloszach czy wzornictwo przywodzące na myśl formy powstałe w drukarkach 3d.

Dało się zauważyć, że obok rozwoju technologicznego, w coraz większym stopniu stawia się na jakość i ciekawy design oferowanych produktów. To wyjście naprzeciw potrzebom klienta, który szuka oryginalnych, innowacyjnych, wysokiej klasy rozwiązań, które bez problemu będzie mógł dopasować do swoich potrzeb – mówi Heiko Henfling, International Sales Manager w firmie Paulmann.

Styl w parze z ekologią
Zaskoczeniem są stylowe rozwiązania z zakresu oświetlenia ogrodowego, gdzie na wyróżnienie zasługują m.in. lampy z  linii Home Vestel, które obudowano stalą szlachetną i wyposażono w wygodną regulację wysokości. Producent zaprezentował także interesujące oświetlenie uliczne LED, udowadniając, że może być zarazem ekologiczne i estetyczne. Również dolnośląski Micoled w swoich propozycjach podkreślał ciekawy wygląd i rozwiązania przyjazne środowisku – wrocławska firma zaprezentowała oświetlenie przemysłowe dedykowane biurom i halom produkcyjnym. Pojawiły się także liczne przykłady automatyki oświetleniowej. Na tym polu brylował niemiecki Steinel, który zaprezentował m.in. funkcjonalne i energooszczędne lampy halogenowe, ogrodowe i kinkietowe z czujnikami zmierzchu oraz ruchu.

Na targach pojawiła się także liczna reprezentacja chińskich producentów, którzy w odrębnym pawilonie przygotowali kilkadziesiąt stoisk wypełnionych głównie źródłami światła i oświetleniem LED. Odwiedzający targi mogli czuć się zadowoleni – ponad pół tysiąca wystawców zrobiło wszystko, by jubileuszowe targi Światło 2017 zakończyły się pełnym sukcesem.

open