Home Architecture Design ILE WOLNO ARCHITEKTOM?
ILE WOLNO ARCHITEKTOM?
0

ILE WOLNO ARCHITEKTOM?

0
0

Ile wolno architektom? Ile błędów usprawiedliwia dzieło architektury? Ile można wybaczyć? Czy określenie budynku jako „ładny” wystarczy?

Powyższe pytania należy stale zadawać, gdyż nic nie usprawiedliwia projektowania bez odpowiedniego przygotowania badawczego i profesjonalnej wiedzy.

Czy można godzić się i zaakceptować obiekt, który jest: nieefektywny, niefunkcjonalny, nieekonomiczny, nieelastyczny, bez możliwości rozbudowy i zmian dostosowawczych, tylko dlatego, że określamy go jako ładny? Dlatego, że posiada ciekawy design, modne formy i detale? Czy „ładny” w odniesieniu do obiektu dzisiaj wystarczy? – ma duży sens i znaczenie. Dziś, tak jak w każdej innej dziedzinie, bez profesjonalnej wiedzy nie może być mowy o skutecznym projektowaniu. Projektowanie tradycyjne, oparte wyłącznie na intuicji, podejściu artystycznym, zawsze wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Obecnie jakość w każdej dziedzinie to standard i obowiązek. Dlatego projektowanie jakościowe z wykorzystaniem badań jakościowych jest również takim obowiązkiem. Wysoka jakość techniczna i estetyczna obiektu nie usprawiedliwia projektanta od błędów w pozostałych jakościach (funkcjonalnej, ekonomicznej, organizacyjnej, behawioralnej).

CZYTAJ DALEJ >>

open