Home Firmy SOMFY I ECHO INVESTMENT ŁĄCZĄ SIŁY
SOMFY I ECHO INVESTMENT ŁĄCZĄ SIŁY
0

SOMFY I ECHO INVESTMENT ŁĄCZĄ SIŁY

0
0

W obszarze inteligentnego budownictwa mieszkaniowego. Wszystkie nowe projekty mieszkaniowe Echo Investment będą wyposażone w inteligentne systemy sterowania, które zapewnią przyszłym mieszkańcom najważniejsze funkcjonalności oraz pozwolą dodawać kolejne – według potrzeb.

Sercem każdego apartamentu będzie TaHoma – flagowa centrala do zarządzania domem – firmy Somfy, światowego lidera automatyki domowej.

Niewielkie urządzenie TaHoma jest montowane w dyskretnym miejscu mieszkania, a wszystkie regulacje są wykonywane poprzez aplikację w telefonie lub tablecie. System pozwala na tworzenie wielu scenariuszy, a im większe mieszkanie, tym więcej możliwości. Platforma jest otwarta, dzięki czemu daje możliwości rozbudowywania o nowe funkcjonalności.

Pierwsze mieszkania z systemem Echo Smart i dodatkowymi ułatwieniami, znajdą się w warszawskiej inwestycji Widoki Mokotów. Kolejne będą Moje Miejsce w Warszawie i wrocławskie Ogrody Graua.

– W ciągu dwóch, trzech lat chcemy się stać prawdziwym smart deweloperem, niekwestionowanym liderem branży w zakresie smart rozwiązań. Naszym celem jest tworzenie „destination place”, a najnowsze rozwiązania technologiczne są niezbędnym elementem do osiągnięcia tego celu, zważywszy, że coraz większą grupę stanowią osoby tzw. pokolenia millenialsów. Dziś jesteśmy w punkcie startowym, ale w najbliższych trzech latach stworzymy i zaoferujemy klientom 4,5 tys. mieszkań wyposażonych w inteligentne serce – dodaje Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy.

Fuzja potencjałów Echo Investment i Somfy to nowatorska reakcja na cyfrową transformację, zachodzącą również w sektorze mieszkaniowym. Jak zauważa Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska, połączone siły obu firm są najlepszą odpowiedzią na rozwijającą się idee „smart city”.

Współpraca Echo Investment i Somfy gwarantuje efekt synergii, którego wspólnym mianownikiem jest stworzenie domowego ekosystemu, będącego zawsze pod kontrolą mieszkańców.  Somfy oferuje swoją wiedzę o inteligentnych rozwiązaniach, które są proste w użyciu i możliwe do rozbudowy o funkcjonalności, które pozwalają mieszkańcom: zarządzać, kontrolować i programować żaluzje, oświetlenie, ogrzewanie, alarm i inne urządzenia intuicyjnie z domu, lub zdalnie – za pomocą smartfonu. Somfy z radością stanie się częścią inwestycji Echo Investment w obszarze inteligentnych mieszkań, które zapewniają mieszkańcom komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo – mówi Radosław Borkowski.

Jak to działa w praktyce? – Zamek do drzwi naszego mieszkania zabezpieczony kodem na poziomie bankowego sejfu można otworzyć oczywiście kluczem, ale dzięki Echo Smart również aplikacją. Możemy wybrać ograniczony dostęp dla dzieci czy opiekunki i ustawić automatyczne zamknięcie drzwi na noc, aby już o tym nie musieć pamiętać. Gdy dziecko zapomni klucza, rodzice mogą otworzyć zamek aplikacją w telefonie z drugiego końca miasta, a jeśli nie pamiętamy, czy zamknęliśmy drzwi wychodząc, to też łatwo sprawdzimy w aplikacji. System daje wiele dodatkowych rozwiązań, które ułatwiają nam życie. Sterujemy żaluzjami, roletami, sprawdzamy domknięcie okien, regulujemy temperaturę i nasłonecznienie, upewniamy się jak zachowują się rolety antywłamaniowe, wprowadzamy scenariusze, które po wejściu zadbają o odpowiednie sceny świetlne, nastrój czy muzykę. To naprawdę wygodne, dlatego już wszystkie nowe inwestycje Echo Investment będą oferowały takie rozwiązania w standardzie – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Mieszkaniowym Echo Investment.

Oficjalne podpisanie umowy  między Echo Investment i Somfy Polska odbyło się w czasie konferencji prasowej w Warszawskich Browarach 22 maja 2018. Swoje podpisy złożyli Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment, Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży Echo Investment oraz Radosław Borkowski Dyrektor Zarządzający Somfy Polska.


SOMFY to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do bram, rolet i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1960 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast Echo angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje. Tworzy miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Flagowym projektem, uzupełniającym tkankę miasta, są Browary Warszawskie, powstające w sercu najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy.

Spółka przygotowuje kolejne kompleksowe projekty w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Od 1996 roku jest notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowała już blisko 140 projektów o łącznej powierzchni prawie 1 400 000 mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski.

Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate – Oaktree – PIMCO.

open