Home Firmy RYNEK BUDOWLANY DOCENIA MARCOPOL
RYNEK BUDOWLANY DOCENIA MARCOPOL
0

RYNEK BUDOWLANY DOCENIA MARCOPOL

0
0

„To dowód na to, że z sukcesami funkcjonujemy w branży budowlanej.” – mówi o wyróżnieniu Marcopol w konkursie Budowlana Marka Roku 2018 Dyrektor Rozwoju Produktu, Janusz Kabała.

Marcopol bywał już nagradzany w prestiżowych konkursach, jednak uhonorowanie spółki w rankingu „Budowlana Marka Roku” gdzie to Konsumenci decydują o przyznawanej nagrodzie uznawane jest za ważne osiągnięcie. Konkurs ma wieloletnią tradycję na polskim rynku budowlanym. Marcopol lokuje się w nim obok największych producentów w kraju, a  został wyróżniony dzięki wysokiej ocenie produkowanych zamocowań budowlanych. One od lat stanowią jeden z fundamentów działalności spółki. – Z jednej strony przyznane wyróżnienie stanowi swoisty znak jakości naszych produktów. Z drugiej, debiut w tak starannie wyselekcjonowanym gronie producentów pokazuje, że Marcopol ma swoje zasłużone miejsce wśród najlepszych marek budowlanych w Polsce – ocenia Janusz Kabała.

Oferta materiałów złącznych dostarczanych  przez Marcopol jest wyjątkowo szeroka. Obejmuje zarówno śruby oraz złącza konstrukcyjne, systemy kotwienia, zamocowania budowlane, łączniki i wkręty do konstrukcji drewnianych jak również  szeroki zakres chemii dla budownictwa.

Ten asortyment to również produkty o ponadstandardowych właściwościach – dedykowane i stosowane w specyficznych warunkach użytkowych. Sądzę, że o przyznaniu Nam wyróżnienia zadecydowała nasza szeroka oferta oraz profesjonalne wsparcie i serwis świadczony naszym odbiorcom.

Wyjątkowość tytułu „Budowlana Marka Roku”

W przeciwieństwie do wielu branżowych konkursów, ranking ten oparty jest wyłącznie na precyzyjnie określonych badaniach rynkowych. Stąd szczególne znaczenie tytułu „Budowlana Marka Roku”. Podstawą do jego wyników jest przeprowadzane  badanie organizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Rezultaty są pochodną opinii i zweryfikowanych preferencji wykonawców inwestycji budowlanych. Podczas przeprowadzanych badań wyselekcjonowana grupa podmiotów przekazuje ankieterom swoje uwagi dotyczące kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych. W ten sposób na podstawie opinii specjalistów dochodzi do przefiltrowania marek najwyższej i niższej jakości.

Powstałe w ten sposób zestawienie uważane jest za najbardziej wiarygodne i miarodajne. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku znane jest z rozbudowanej metodologii badań. Obejmują one techniki jakościowe, ilościowe oraz analizy np. badań tajemniczego klienta czy też techniki analityczne. Branża budowlana postrzega wyniki konkursu „Budowlana Marka Roku” jako swoisty coroczny przegląd aktualnej pozycji rynkowej.

– To wyróżnienie to dla nas nie tylko prestiż, ale również impuls do jeszcze bardziej wytężonych działań rynkowych związanych z obecnością firmy Marcopol w branży budowlanej – mówi Kinga Stawicka, Dyrektor Sprzedaży Krajowej spółki.


Marcopol Sp. z o.o. to to wiodący producent i dostawca elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu w Polsce i na świecie. Firma posiada 12 oddziałów w Polsce oraz  filie zagraniczne. Dostarcza swoje produkty dla wielu branż – od budowlanej  po meblarstwo. Dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych systemów zarządzania pomaga swoim klientom zmniejszać koszty zamawiania, obsługi i magazynowania. Jest firmą rodzinną, zatrudniająca ponad 500 osób.

open