Home Biznes i Ludzie ZWIĘKSZAMY MOC
ZWIĘKSZAMY MOC
0

ZWIĘKSZAMY MOC

0
0

Wychodzimy z założenia, że w walce z koronawirusem każdy pracodawca powinien dbać o odpowiednią organizację stanowisk pracy i wyposażenie w najwyższej jakości produkty. – Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager CEE, marka Tork, w rozmowie z Natalią Chylińską-Żbikowską.

Natalia Chylińska-Żbikowska: Nieustannie mówi się o ogromnym zapotrzebowaniu na środki ochrony osobistej, zwłaszcza w szpitalach. Firma Essity jest ich globalnym producentem. W jaki sposób obecna sytuacja epidemiologiczna wpłynęła na produkcję?

Wojciech Nizio: Jak większość firm w branży obserwujemy, że popyt znacznie przewyższył podaż. Staramy się jednak sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Zwiększyliśmy moce przerobowe. Dodatkowo jako firma działająca w segmencie B2B skierowaliśmy prośbę do dystrybutorów, aby w pierwszej kolejności zaopatrywali szpitale i inne placówki służby zdrowia. Zakłady produkcyjne Essity w Szwecji przekierowały produkcję i rozpoczęły pracę nad chirurgicznymi maseczkami dla szpitali. Jesteśmy w stanie produkować trzy miliony sztuk miesięcznie, wspierając w ten sposób szwedzką służbę zdrowia – pierwszy milion już przekazaliśmy.

N.Ch.: Preparaty do higieny i dezynfekcji rąk, których Tork jest przecież producentem, w czasie pandemii są produktem deficytowym. Jakie są obecnie Wasze moce produkcyjne?

W.N.: Pamiętajmy, że produkcja zawsze opiera się na prognozach. Nie sposób było przewidzieć, że nagle zapotrzebowanie na dane produkty przewyższy prognozy 25-krotnie. Tym, co możemy w tej sytuacji zrobić, jest zwiększenie mocy produkcyjnych. Niezmiennie jednak przekonujemy naszych klientów, że najbardziej skutecznym działaniem jest mycie rąk wodą z mydłem. Wówczas nasze środki dezynfekujące będą trafiać tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

N.Ch.: Jakie produkty Tork są szczególnie przydatne w czasach walki z koronawirusem? W jaki sposób ułatwiają ograniczenie ryzyka zakażenia w biurach, miejscach publicznych, placówkach medycznych, fabrykach?

W.N.: Wychodzimy z założenia, że w walce z koronawirusem każdy pracodawca powinien dbać o odpowiednią organizację stanowisk pracy i wyposażenie w najwyższej jakości produkty. Dokładne mycie rąk zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii, a także pozwala utrzymać higienę wśród pracowników. Zależy nam, żeby ta czynność była jak najłatwiejsza. Dlatego stworzyliśmy rozbudowaną ofertę mydeł, która zadowoli wszystkich naszych odbiorców. Dla środowisk wymagających większego bezpieczeństwa higienicznego proponujemy środki dezynfekujące o szerokim spektrum działania na drobnoustroje. Ich skład pozwala chronić skórę nawet przy długotrwałym stosowaniu. Rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w biurach, na lotniskach, korytarzach w przychodniach, jest stojak do dezynfekcji Tork z chusteczkami higienicznymi oraz środkami dezynfekującymi. Umożliwia on łatwy dostęp do środków i produktów pomagających utrzymać czystość rąk. Jest poręczny i montowany na wysokości oczu, dzięki czemu przypomina o higienie dłoni. Pamiętajmy także, że najbardziej higienicznym sposobem wycierania zarówno rąk, jak i zabrudzonych powierzchni, są ręczniki papierowe. Powinniśmy definitywnie zrezygnować z tradycyjnych ścierek, które używane wielokrotnie, zwiększają ryzyko zakażeń krzyżowych, a także suszarek, które bardziej niż inne rozwiązania rozprzestrzeniają bakterie w powietrzu. Zaletą jednorazowych ręczników jest to, że dotyka ich wyłącznie osoba, która z nich korzysta. Zarazki lądują wraz ze zużytym papierem tam, gdzie ich miejsce – w koszu.

N.Ch.: Zarządzanie firmą w tak trudnym czasie to wyzwanie. Jakie podjęto działania, aby zadbać o płynność produkcji i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo pracownikom?

W.N.: Tork dba o klientów, ale także o pracowników w zakładach produkcyjnych. Naszym priorytetem jest stworzenie im przede wszystkim bezpiecznych warunków pracy. Zapewniamy dostęp do środków do dezynfekcji, rękawiczek ochronnych i masek. Pracownicy są zobowiązani do zachowywania między sobą odpowiedniego odstępu. Od początku marca osoby na stanowiskach biurowych oraz z działu sprzedaży pracują zdalnie z domów. Oferujemy też szkolenia na temat higieny, ale również takie, które pomogą zaplanować pracę zdalną. Osoby odpowiedzialne za kwestie zaopatrzenia i logistyki w Essity na bieżąco monitorują produkcję. Cały czas opracowywane są dalsze plany awaryjne, aby wychodzić naprzeciw dynamicznie zmieniającym się realiom, np. w miarę
możliwości staramy się zwiększać zapas surowców.

N.Ch.: Firma od lat współpracuje z WHO. Czy w czasach pandemii to partnerstwo zyskało inny charakter?

W.N.: Z pewnością. Jesteśmy w stałym kontakcie z WHO, wspólnie szukamy sposobów, jak nasza firma może przeciwdziałać pandemii. Dodatkowo wsparliśmy Światową Organizację Zdrowia, przekazując 200 tys. dolarów, aby pomóc zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 oraz wspomóc opracowanie szczepionki. Ponadto, w ramach kolejnej inicjatywy WHO w kwestii bezpieczeństwa pacjenta, pracujemy na rzecz podnoszenia znaczenia zaopatrzenia opieki zdrowotnej, a także nad nowymi sposobami walki z COVID – 19.

N.Ch.: Obecnie dużo się mówi o higienie i dobrych nawykach ze względu na ryzyko zakażenia. W jaki sposób przy użyciu asortymentu marki Tork można zapewnić czystość i komfort na co dzień?

W.N.: Od lat zwracamy uwagę na rolę higieny dłoni w redukcji zakażeń. Niestrudzenie podkreślamy, że mycie rąk jest jedną z najprostszych i najważniejszych metod walki z wirusami i bakteriami. Ich największym wrogiem jest woda i mydło. Według badań 85% ankietowanych twierdzi, że myje ręce wystarczająco często. Co ciekawe, jednocześnie nie jesteśmy tak przychylni w ocenie innych – aż 71% badanych negatywnie ocenia częstotliwość mycia dłoni u innych osób. Niestety problemem jest to, że nawet jeżeli myjemy ręce wystarczająco często, robimy to w niewłaściwy sposób. Prawidłowy czas mycia dłoni to 40–60 sekund. Łatwo go odmierzyć, nucąc pod nosem jakąś piosenkę. Obecnie popularnością cieszy się Sto lat śpiewane we wszystkich językach i szerokościach geograficznych, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wierzymy, że najlepsze efekty przynosi połączenie wysokiej jakości produktów higienicznych, specjalistycznej wiedzy i niezawodnych narzędzi wspierających. Tork pomaga swoim klientom podwyższać standardy higieny w budynkach komercyjnych oraz użytku publicznego na całym świecie. Nasz zespół przoduje w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań. Na uwagę zasługują elektroniczne dozowniki z sensorem. Bezdotykowe urządzenie odmierza zawsze po jednym odcinku ręcznika lub porcji mydła, czym redukuje zużycie produktu i sprzyja higienie. Dozowniki do mydła Tork są proste w użytkowaniu również dla osób mających mniejszą sprawność i siłę w rękach. Tork wspiera alternatywę dla mydeł dolewanych – bezpieczne systemy mydeł zamkniętych. Opakowania mydła są jednorazowe i hermetycznie zamknięte, co nie pozwala na dostęp drobnoustrojów ze środowiska zewnętrznego. Trudno przewidzieć, jak długo świat będzie zmagać się z epidemią i jej konsekwencjami. Z pewnością jednak nasze działania w kolejnych latach będą wciąż ukierunkowywane na poprawę jakości życia, odpowiedzialną konsumpcję i promowanie higieny.

open