Home Builder For The Future BUILDER FOR THE FUTURE W NOWEJ ODSŁONIE
BUILDER FOR THE FUTURE W NOWEJ ODSŁONIE
0

BUILDER FOR THE FUTURE W NOWEJ ODSŁONIE

0
0

W poprzednich edycjach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Builder for the Future organizowaliśmy Dzień Młodego Architekta oraz Dzień Młodego Inżyniera stacjonarnie, odwiedzając najważniejsze ośrodki naukowe w całej Polsce. W dobie pandemii stanęliśmy przed wyzwaniem znalezienia nowej formuły dla naszych dotychczasowych wydarzeń. Wszystkie działania przenieśliśmy do internetu, organizując wirtualne Dni Młodego Architekta i Inżyniera. Okazało się, że merytoryczny dialog z młodymi architektami oraz inżynierami w formule online jest jak najbardziej możliwy!

Na przestrzeni dwóch miesięcy zorganizowaliśmy 6 wideokonferencji zrzeszających bez mała 1000 studentów architektury i budownictwa, władze 4 uczelni wyższych, przedstawicieli 21 największych firm z branży budowlanej, będących Partnerami Strategicznymi Programu B4F.

W programie Dni Młodego Architekta i Inżyniera znalazły się wykłady dotyczące rozwiązań oraz technologii w nowoczesnym budownictwie, przedstawione przez wybitnych inżynierów i architektów. Chociaż każdy prelegent łączył się z nami z innego miejsca, można śmiało powiedzieć, że pomiędzy uczestnikami wydarzeń wywiązało się poczucie wspólnoty wywołane dużą dawką praktycznej wiedzy płynącej z każdego wykładu. Wszystkie prezentacje kończyły się owocną dyskusją, która była możliwa dzięki aktywności studentów i zadawaniu przez nich licznych pytań.


WYDARZENIA ONLINE

Dzień Młodego Architekta

 • Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
 • Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej

Dzień Młodego Inżyniera

 • Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej
 • Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
 • Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej

Warsztaty BIM

 • Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej
 1. Zespół Builder for the Future
 2. dr inż. arch. Barbara Świt-Jankowska, Prodziekan ds. studenckich, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
 3. prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej, dr hab. inż. Grzegorz Świt, prof. PŚk, Dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej
 4. mgr inż. Mateusz Jüngst , Asystent, dr inż. Marlena Kucz, prof. PP, Prodziekan ds. kształcenia, dr hab. inż. Wojciech Sawczuk, Prodziekan ds. współpracy z gospodarką, Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej
 5. prof. dr hab. inż. Marek Cała, Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH
 6. Paweł Przybyłowicz, Menadżer BIM, WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.
 7. Paweł Majchrowski, Kierownik działu koordynacji inwestycji, Ponzio Polska Sp. z o.o.
 8. Paweł Kapela, Główny specjalista ds. wdrożeń projektów, Ponzio Polska Sp. z o.o.
 9. Tomasz Rusek, Division Technical Manager, Selena F.M.
 10. Piotr O. Korycki, Pełnomocnik Zarządu ds. Wdrożeń, Pruszyński Sp. z o.o.
 11. Łukasz Radomski, Zastępca Dyrektora Technicznego,
  Grupa NDI
 12. Robert Rodzik, Kierownik Działu Szkoleń, Selena SA
 13. Piotr Borucki, Główny Projektant, Peri Polska Sp. z o.o.
 14. Robert Janiak, Product Manager, H+H Polska Sp. z o.o.
 15. arch. Mirosław Nizio, Nizio Design International

Monika Kupska-Kupis
Architekt, Velux Polska Sp. z o.o.
Chciałam podkreślić rolę światła dziennego w architekturze i jego wpływ na ludzki organizm, na zdrowie oraz samopoczucie, a także efektywność pracy i zdolność uczenia się. Jest to bardzo ważne, by architekci, pracując nad projektem, zapewnili użytkownikom budynków odpowiedni poziom doświetlenia pomieszczeń, a także kontakt z otoczeniem.

Firma VELUX, poza szeroką gamą okien i innych rozwiązań pozwalających na doświetlenie pomieszczeń przez dach, oferuje również profesjonalne narzędzia dla projektantów, jak np. program VELUX Daylight Visualizer, który oprócz precyzyjnych wizualizacji pozwala na stworzenie symulacji i analiz natężenia światła dziennego w pomieszczeniach. Umożliwia to podejmowanie świadomych decyzji projektowych dotyczących sposobów doświetlenia wnętrz.

Piotr Dzięgielewski
Koordynator ds. Rozwoju,
Peri Polska Sp. z o.o.
Beton architektoniczny to zjawisko, które na dobre zadomowiło się w dzisiejszej rzeczywistości, wykraczając rozpoznawalnością poza branżę architektoniczno-budowlaną. Budzi zachwyt u jednych, jest krytykowany przez innych i mało kto pozostaje wobec niego obojętny. Surowe powierzchnie betonowe, często o ciekawych lub nawet wymyślnych kształtach, stają się coraz bardziej dostrzegalne na całym świecie, niejednokrotnie tworząc wizytówki miejsc, w których powstają. Beton jako tworzywo daje ogromne możliwości wyrazu na wielu poziomach postrzegania – od bryły po detal. Z drugiej jednak strony jest kapryśny i nie wybacza błędów. Uzyskanie żądanego efektu finalnego wiąże się nieodłącznie z fachowością, odpowiednią starannością i ciężką pracą wszystkich uczestników procesu budowlanego. Konkretne wymagania projektanta odnośnie do efektów wizualnych muszą mieć też przełożenie na dostępną obecnie technologię i odzwierciedlenie w przyjętym budżecie inwestycji. Możliwości twórcze są prawie nieograniczone, ale ich realizacja, będąca funkcją wielu zmiennych, nie przychodzi łatwo, szybko ani tanio.

Monika Naczeńska
Marketing Manager
SAINT-GOBAIN BUILDING GLASS POLSKA
Podczas spotkań w ramach realizowanego programu dla młodych architektów dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, zwracając uwagę na rolę szkła w zapewnieniu komfortu użytkownikom budynków.

Komfort nabrał głębszego znaczenia. Nie chodzi tylko o wygodę, ale o stworzenie takich warunków, które będą miały pozytywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i efektywność.

Michał Kałużyński
Product Manager CEMEX
Podczas spotkań „Dzień Młodego Architekta”, organizowanych online, mieliśmy możliwość przekazania naszej wiedzy młodym pokoleniom inżynierów i architektów na temat ekologicznych rozwiązań PERVIA path. Jest to innowacyjne rozwiązanie w branży budowlanej pozwalające wykorzystać wodoprzepuszczalne właściwości tej specjalnej mieszanki betonowej na nawierzchnie ścieżek i chodników. Bardzo ważne jest, aby nowe technologie podążały za potrzebami i wyzwaniami stawianymi przed architektami. Nasze rozwiązania są tego dobrym przykładem.

open