Home Architecture Design Projekty 2021 – MAŁGORZATA PILINKIEWICZ, TOMASZ STUDNIAREK
Projekty 2021 – MAŁGORZATA PILINKIEWICZ, TOMASZ STUDNIAREK
0

Projekty 2021 – MAŁGORZATA PILINKIEWICZ, TOMASZ STUDNIAREK

0
0

W pierzei północnej bielskiego rynku zlokalizowane są kamienice stanowiące unikatowy dla tej części miasta kwartał zabudowy Starówki, w którym zlokalizowany był Stary Ratusz.

MAŁGORZATA PILINKIEWICZ, TOMASZ STUDNIAREK
archistudio studniarek + pilinkiewicz

W katowickim parku w dzielnicy Muchowiec powstaje nowa inwestycja. To zaprojektowany przez naszą pracownię Active Park Katowice Muchowiec.

W pierzei północnej bielskiego rynku zlokalizowane są kamienice stanowiące unikatowy dla tej części miasta kwartał zabudowy Starówki, w którym zlokalizowany był Stary Ratusz. Ideą projektu jest stworzenie wielofunkcyjnego komercyjnego zespołu składającego się z zabudowy 3 kamienic otaczających, jedyny w tej części miasta, wewnętrzny dziedziniec. Ta szczególna lokalizacja inspiruje do stworzenia unikatowej przestrzeni, miejsca tętniącego życiem, skupiającego funkcje, które ze sobą współpracują i wzajemnie się uzupełniają. Niewątpliwie tym, co ma przyciągać zainteresowanie przyszłych użytkowników, jest serce całego założenia, tj. wewnętrzny dziedziniec, „rynek w rynku”, który ma stać się miejscem spotkań, wystaw, prezentacji, eventów o skali i charakterze bardziej kameralnym niż oferowane obecnie przez główny plac bielskiej Starówki.

W katowickim parku w dzielnicy Muchowiec powstaje nowa inwestycja. To zaprojektowany przez naszą pracownię Active Park Katowice Muchowiec. Spełniając oczekiwania mieszkańców i użytkowników tego miejsca, pomyślano o takich funkcjach obiektów jak sport, rekreacja, gastronomia, uroda, biznes. Całkowicie przeszklone pawilony zostały tak zaprojektowane, aby naturalnie komponowały się z otoczeniem, a ich forma w jak najmniejszym stopniu ingerowała w istniejącą zieleń parkową. Budynkom będą towarzyszyć zewnętrzne tarasy z ogrodami, które wraz z zielenią niską i małą architekturą, staną się nowym kultowym miejscem na mapie Katowic – miejscem, gdzie warto bywać.

Bielsko-Biała. Stary Ratusz

 

Bielsko-Biała Stary Ratusz

 

Active Park Katowice Muchowiec 

 

Active Park Katowice Muchowiec 

Wizualizacje archistudio studniarek + pilinkiewicz

open