Home News WARBUD ZREALIZUJE ULTRANOWOCZESNY AQUAPARK W PŁOCKU
WARBUD ZREALIZUJE ULTRANOWOCZESNY AQUAPARK W PŁOCKU
0

WARBUD ZREALIZUJE ULTRANOWOCZESNY AQUAPARK W PŁOCKU

0
0

Spółka celowa Warbud oraz Gmina Miasto Płock zawarły 29 kwietnia 2021 roku umowę o Partnerstwie Publiczno – Prywatnym na budowę Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Płocku. Dokument w imieniu partnera prywatnego sygnowali: p. Jerzy Werle – Prezes Zarządu Warbud SA oraz p. Mirosław Józefczuk Członek Zarządu, zaś ze strony partnera publicznego – Prezydent Miasta Płocka p. Andrzej Nowakowski. – Budowa płockiego Aquaparku jest jednym z największych kontraktów jaki miasto ostatnio podpisało. Warto zainwestować w ten obiekt, bo dzięki niemu spełniamy marzenia dzieci i młodzieży, a także starsze pokolenia będą z obiektu korzystać. Budowa Aquaparku zmieni również osiedle Miodowa, ożywi ten rejon Płocka. Miasto i region zaś zyskają na atrakcyjności – powiedział.

Wykorzystamy naszą wiedzę inżynierską i doświadczenie w pracy z mechanizmem PPP, by te marzenia urzeczywistnić i sfinalizować obiekt profesjonalnie i bez opóźnień – zadeklarował Jerzy Werle. Umowa w Płocku to czwarty projekt PPP realizowany przez firmę Warbud. Wartość kontraktu wynosi 172.765.581,12 PLN netto.

Obiekt powstanie w formule „zaprojektuj, wybuduj, sfinansuj i utrzymaj”. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 33 miesięcy Warbud jako generalny wykonawca zaprojektuje i wybuduje nowy Aquapark o powierzchni ok. 10 tys. m2, a następnie przez 20 lat po zakończeniu inwestycji Vinci Facilities Polska, spółka powiązana z Warbudem, zapewni utrzymanie techniczne obiektu. Wewnątrz znajdą się baseny, których lustro wody wewnątrz obiektu zajmie powierzchnię aż 1200 m2, a także wyjątkowo atrakcyjna strefa SPA z zespołem saun oraz wodne place zabaw wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Zgodnie z wymogami przetargowymi i Programem Funkcjonalno-Użytkowym inwestycji, już na etapie oferty przygotowaliśmy koncepcję budynku, wykorzystując w procesie projektowym technologię BIM. To nieupowszechnione jeszcze podejście do procesu budowlanego na tym etapie, pozwalające przewidzieć i wyeliminować wiele ryzyk budowlanych, stanowiących o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Umożliwia zaproponowanie Zamawiającemu obiektu optymalnie zaprojektowanego nie tylko pod względem ekonomicznym, ale co równie istotne eksploatacyjnym – mówi Mariusz Ruszowski, dyrektor kontraktu z Warbud SA – Zamawiający ściśle określił maksymalny pułap zużycia kluczowych mediów tj. woda, energia cieplna i elektryczna, któremu musieliśmy sprostać. W oparciu o nasze doświadczenia, wypracowaną metodologię oraz technologie cyfrowe, zaproponowaliśmy realizację i utrzymanie obiektu w wysokim standardzie energetycznym, który zagwarantuje utrzymanie określonych limitów zużycia mediów w każdym roku użytkowania – dodał M. Ruszowski.      

Dwukondygnacyjny budynek, podzielony funkcjonalnie na strefę rekreacji wodnej, strefę usługowo-komercyjną, zaplecze techniczne oraz część administracyjną, zlokalizowano na północno-zachodnich obrzeżach centrum Miasta. Nad bryłą obiektu dominować będzie 24-metrowej wysokości wieża. Przestrzeń hali basenowej wyróżniać się będzie spadzistym dachem i dużą ilością przeszkleń w elewacji. W strefie wodnej usytuowanej na parterze znajdzie się sześciotorowy basen sportowy, basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie z wodnymi atrakcjami, a także czterotorowy basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci z wodnymi atrakcjami, plac zabaw na plaży basenowej oraz wanna z hydromasażem w części basenowej, a także 3 dodatkowe wanny w części saun. Elementem, który doda nietuzinkowego klimatu owej strefie będzie imponujące akwarium usytuowane pomiędzy strefą saun i strefą basenów.

W zespole zjeżdżalni pojawi się m.in. multimedialna 150m zjeżdżalnia rurowa (światło i dźwięk) oraz ta do zjazdów ekstremalnych typu „Aqualoop”.

Strefa saun i relaksu obejmie powierzchnię ponad 500 m2. W obiekcie zaplanowano również widownię basenu sportowego, która pomieści 100 osób oraz strefę usługowo-komercyjną o powierzchni ponad 1000 m². Obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

mat.pras.: Warbud S.A.

open