Home Biznes i Ludzie ZMIENIAMY PRZESTRZEŃ WARSZAWY
ZMIENIAMY PRZESTRZEŃ WARSZAWY
0

ZMIENIAMY PRZESTRZEŃ WARSZAWY

0
0

Nieruchomości z charakterem – to idea przewodnia inwestycji realizowanych przez zespół Flash Development. O tym, jakich nieruchomości szukają Polacy, a także o planach inwestycyjnych opowiadają Mateusz Pastewka, Prezes spółki, Michał Strąk, Dyrektor Generalny oraz Marta Stępniak, Dyrektor Zarządzający.

Natalia Chylińska: Często we Flash Development podkreślacie, że tworzycie nieruchomości z charakterem. Co to właściwie oznacza?

Mateusz Pastewka: Do realizacji naszych projektów podchodzimy w sposób przemyślany, uwzględniając nie tylko walory estetyczne, ale również mając na względzie poszanowanie istniejącego zagospodarowania przestrzeni. W każdej przeprowadzanej inwestycji staramy się dbać o to, by projekt stanowił spójną całość z istniejącą już okolicą, a jednocześnie stwarzał komfortowe warunki do życia codziennego.

Michał Strąk: Łączymy funkcjonalność z estetyką. Jesteśmy przekonani, że te cechy wraz z upływem czasu nie będą tracić na wartości. Nasze inwestycje charakteryzuje wysoki standard. Używamy wyłącznie sprawdzonych technologii i materiałów z najwyższej półki. Tworzymy przestrzenie, które są funkcjonalne, a do tego stylowe. Muszą spełniać wszystkie potrzeby osób, które będą z nich korzystać. Stawiamy na to, aby projekt był komfortowy, bezpieczny, wpisywał się w najnowsze trendy oraz otaczającą go okolicę. Unikamy nieprzemyślanych rozwiązań i krzykliwej kolorystyki.

N.Ch.: W jaki zatem rodzaj obiektów inwestujecie?

Marta Stępniak: Obserwując obecne trendy i odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, inwestujemy w wielorodzinne osiedla mieszkaniowe o niższej zabudowie, z ogrodami, tarasami oraz balkonami. Poszukujemy gruntów w dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Aktualnie nasze inwestycje na warszawskim Targówku i Bemowie doskonale wpisują się w zapotrzebowanie klientów, które wykreowało się podczas trwającej pandemii. Mam tutaj na myśli chęć posiadania własnego ogrodu umożliwiającego przebywanie na świeżym powietrzu mimo wszechobecnych regulacji – na wypadek, gdyby sytuacja sprzed roku miała się powtórzyć.

N.Ch.: Wspomnieliśmy o pandemii. Nie jest tajemnicą, że to trudny czas na inwestowanie. Jak z tymi problemami radzi sobie Flash Development?

M. Stępniak: Jesteśmy spółką, która dba o zabezpieczenie finansowe zarówno własne, jak i osób decydujących się na zakup naszych nieruchomości. Zapewniamy pełne finansowanie w zakresie wszystkich realizowanych inwestycji, a wpłaty, których dokonują nasi klienci, są lokowane na wydzielonych, kontrolowanych przez bank finansujący rachunkach powierniczych.

N. Ch.: Co stanowi główny fundament firmy, dzięki któremu udaje się pokonać wszelkie trudności?

M. Pastewka: Zespół to nasza główna siła. Składa się on z ekspertów i praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Ściśle współpracujemy także z grupami wykwalifikowanych podwykonawców. Prowadzimy wiele wymagających projektów, dzięki czemu zdobywamy nowe doświadczenie oraz wyciągamy wnioski, które uwzględniamy przy realizacji kolejnych inwestycji.

N.Ch.: Jakie zrealizowane inwestycje możemy zatem wymienić?

M. Strąk: W naszym portfolio znajdują się takie inwestycje jak Oaza Bandurskiego w Markach, Handlowa Residence na Targówku, Osiedle Karolin na Bemowie czy budynek biurowy na warszawskim Żoliborzu.

N.Ch. Przed nami kolejny rok. Jakie wyzwania przyniesie on dla Flash Development?

M. Pastewka: Pozyskanie atrakcyjnych gruntów dla nowych inwestycji jest obecnie największym wyzwaniem stojącym zarówno przed Flash Development, jak i całą branża deweloperską. Staraliśmy się zabezpieczyć przed rosnącą konkurencją i przygotowaliśmy plan inwestycyjny na najbliższe 7 lat. Naszą największą inwestycją jest innowacyjne osiedle domów wielorodzinnych na warszawskim Wilanowie. Wszystkie szczegóły dotyczące nowych inwestycji ogłosimy na początku nowego roku. Jesteśmy otwarci na nowe kierunki w architekturze, śledzimy nowoczesne, ekologiczne rozwiązania budowlane, a także szukamy inspiracji na targach branżowych.

Nasze plany inwestycyjne możecie śledzić na naszej stronie internetowej oraz na łamach „Buildera”.


Zdjęcie w nagłówku: od lewej – Michał Strąk, Mateusz Pastewka, Marta Stępniak

Zdjęcia: archiwum Flash Development

open