Home News W Sadach pod Poznaniem powstają nowoczesne SBU
W Sadach pod Poznaniem powstają nowoczesne SBU
0

W Sadach pod Poznaniem powstają nowoczesne SBU

0
0

1 marca 2022 r. rusza budowa nowoczesnych budynków biurowo-usługowo-magazynowych przy S11 w Sadach, gm. Tarnowo Podgórne. Obiekty biurowo-halowe dostarczą łącznie 6 000 m kw. i zostaną podzielone na 4 segmenty przeznaczone na wynajem długoterminowy. Inwestor DSM Sp. z o.o. 14 lutego podpisał umowę na generalne wykonawstwo ze spółką WPIP z Poznania.

Nowe powierzchnie typu Small Business Units powstają w doskonałej lokalizacji przy węźle komunikacyjnym trasy S11 i drogi 92 w Sadach pod Poznaniem. Zbudowane zostaną tam 4 segmenty biurowo-halowe. Każdy z nich będzie składał się z 450 m kw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie, rozłożonej na 3 kondygnacjach oraz 1000 m kw. powierzchni magazynowo-usługowej. Łącznie powierzchnia do komercjalizacji dla klientów docelowych wyniesie blisko 6000 m kw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka WPIP z Poznania.

Część powierzchni budowanych obiektów planujemy zagospodarować na potrzeby rozwoju naszej działalności, lecz głównym zamierzeniem inwestycji jest komercjalizacja powierzchni poprzez długoterminowy wynajem. Obecnie poszukujemy klientów, którzy zainteresowani są powierzchniami o wyższej estetyce i lepszym standardzie. Na tym etapie możemy wspólnie pracować nad dopasowaniem wnętrz powierzchni socjalno-biurowych pod konkretne potrzeby najemców. Lokalizacja w pobliżu Poznania, przy skrzyżowaniu dwóch tras, w tym S11, daje ogromne możliwości działania firmom dystrybucyjnym i usługowym – powiedział Damian Mielczarek, Prezes Zarządu DSM Sp. z o.o.

Części magazynowe realizowane będą w konstrukcji mieszanej prefabrykowanej, w oparciu o słupy żelbetowe i kratownice. Biurowiec budowany będzie metodą tradycyjną, ale dzięki zastosowaniu dużej ilości fasad szklanych i jasnej wentylowanej elewacji będzie miał nowoczesny i estetyczny wygląd. Na części dachów zaprojektowano instalację fotowoltaiczną, która sukcesywnie będzie uruchamiana na obiektach.

Planowany termin ukończenia budowy to 15 listopada 2022 r.

DSM Sp. z o.o. to firma inżynierska projektująca i realizująca dostawy dla inwestycji związanych z ochroną środowiska w sektorach: energetyka, ciepłownictwo, stocznie oraz szeroko pojęty przemysł, wpływających na poprawę jakości powietrza. Oferuje szeroką gamę wszystkich typów klap odcinających lub regulujących przepływ powietrza w systemach oczyszczania spalin bądź mediów sypkich stosowanych w transporcie rurociągowym. Produkty DSM mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu – są wykorzystywane w elektrowniach, elektrociepłowniach, spalarniach i zakładach przemysłowych. Więcej informacji https://www.dsmtech.pl/

open