Home News iTwin Ventures firmy Bentley Systems przejmuje Blyncsy
iTwin Ventures firmy Bentley Systems przejmuje Blyncsy
0

iTwin Ventures firmy Bentley Systems przejmuje Blyncsy

0
0

Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY), firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła dziś przejęcie firmy Blyncsy, dostawcy przełomowych usług opartych na sztucznej inteligencji dla wydziałów ds. transportu, w celu wspomagania działań operacyjnych i konserwacyjnych. Ekosystem cyfrowego bliźniaka, wokół którego skupione jest portfolio iTwin Ventures firmy Bentley, wzmacnia przyspieszony rozwój szeroko zakrojonej i cennej analityki infrastrukturalnego majątku trwałego.

Założona w 2014 roku w Salt Lake City w stanie Utah przez CEO Marka Pittmana firma Blyncsy wykorzystuje wizję komputerową i sztuczną inteligencję do analizy powszechnie dostępnych obrazów w celu identyfikacji problemów związanych z utrzymaniem sieci dróg. Pittman pierwotnie wpadł na pomysł założenia firmy, gdy utknął na światłach. Wierzył, że muszą istnieć sposoby na połączenie danych o stanie „w czasie rzeczywistym” i innowacyjnych technologii, aby pomóc wydziałom ds. transportu w uzyskaniu większej wydajności.

Przełomowe usługi oparte na sztucznej inteligencji firmy Blyncsy zastępują kosztowne i powolne ręczne gromadzenie danych, zmniejszając zapotrzebowanie na personel lub specjalistyczne pojazdy czy sprzęt w terenie oraz poprawiając świadomość właścicieli transportu i operatorów w zakresie warunków drogowych. Rozwiązania Blyncsy wykrywają ponad 50 różnych problemów związanych z bezpieczeństwem na drodze, w tym rzeczywistą lokalizację aktywnych stref robót budowlanych.

Pittman powiedział: „Firma Blyncsy konsekwentnie dąży do stosowania najnowszych technik sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby przynieść korzyści sieciom transportowym. Współpraca z firmą Bentley jeszcze bardziej zwiększy wartość dodaną dla naszych użytkowników. Razem zapewnimy dokładniejszą analizę majątku trwałego właścicielom transportu, aby wspierać aktualnych i przyszłych kierowców”.

„Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Zdecydowanym numerem 2 jest wydajność operacyjna. Polegamy na danych w czasie rzeczywistym, takich jak informacje otrzymywane od Blyncsy, aby proaktywnie zarządzać systemem autostrad, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność” — powiedział dyrektor Departamentu Transportu stanu Hawaje Ed Sniffen. „Departament Transportu stanu Hawaje wykorzystuje technologię, która pozwala nam działać w możliwie najbardziej produktywny sposób. Blyncsy zapewnia nam cotygodniowe raporty z grafikami i zdjęciami szczegółowo opisującymi stan barierek, jezdni i roślinności, które zapewniają więcej narzędzi pozwalających nam ustalić priorytety w zakresie wykorzystania naszych zasobów w celu sprostania potrzebom systemu”.

Mike Schellhase z kadry kierowniczej iTwin Ventures firmy Bentley powiedział: „Zespół Blyncsy zwrócił naszą uwagę na potencjalny udział w kolejnej turze inwestycyjnej VC. Byliśmy jednak tak przekonani o znaczeniu ich przełomowego rozwiązania, że podjęliśmy się jego przejęcia w celu szybkiego i szerokiego rozpowszechnienia. Oczekujemy, że inwestycje w szeroko zakrojoną analitykę majątku trwałego rozszerzą wykorzystanie cyfrowych bliźniaków infrastruktury w błyskawicznym tempie”.

Firma Blyncsy zastosuje platformę iTwin firmy Bentley do przekonującej integracji z modelami inżynierskimi i symulacyjnymi właścicieli infrastruktury, a firma Bentley wdroży i wprowadzi na rynek usługi oparte na sztucznej inteligencji firmy Blyncsy w ramach swojej nowej oferty cyfrowych bliźniaków mobilności.

Przejęcie firmy Blyncsy wspierała firma Ignatious Growth Capital and Advisory. Wśród inwestorów Blyncsy znalazły się następujące podmioty: Peterson Ventures, Doug Wells, Elemental Excelerator, Park City Angel Network, OakHouse Partners i CEAS Investments.

Ilustracja 1:

Technologia inspekcji dróg oparta na zautomatyzowanej sztucznej inteligencji firmy Blyncsy wykrywa obecność namalowanych linii i ich widoczność. Ilustracja dzięki uprzejmości firmy Bentley Systems.


Ilustracja 2:

Zautomatyzowane wykrywanie dziur w nawierzchni jest krytyczną zmienną, ponieważ dziury powiększają się z powodu niskich temperatur i wykorzystania pługów śnieżnych. Blyncsy wykorzystuje sztuczną inteligencję do ich automatycznego wykrywania. Ilustracja dzięki uprzejmości Bentley Systems.

Ilustracja 3:


Jezdnie są zużywane przez poruszające się po nich pojazdy. Różne typy pojazdów, w tym cięższe pojazdy szybciej zużywają jezdnie. Aplikacja AI firmy Blyncsy zgłasza zmiany użytkownikom, dzięki czemu mogą oni naprawić drogę w odpowiednim czasie, aby zmniejszyć koszty ponoszone przez zarządzających transportem. Ilustracja dzięki uprzejmości Bentley Systems.

Ilustracja 4:

Zautomatyzowana aplikacja do inspekcji dróg firmy Blyncsy wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji aktywów drogowych, oceny ich stanu i ostrzegania użytkowników o problemach. Ilustracja dzięki uprzejmości Bentley Systems.

open