Home Materiały i Technologie NOWOCZESNE SYSTEMY PROFILI STALOWYCH
NOWOCZESNE SYSTEMY PROFILI STALOWYCH
0

NOWOCZESNE SYSTEMY PROFILI STALOWYCH

0
0

KÖNIGSTAHL Sp. z o.o. to wyłączny dystrybutor systemów profili stalowych JANSEN. Systemy te, o wyjątkowych właściwościach użytkowych, zastosowano w wielu znanych obiektach nauki, kultury czy użyteczności publicznej – m.in. w licznych nowych muzeach, np. w Muzeum Historii Polski.

Firma KÖNIGSTAHL Sp. z o.o. od blisko 30 lat jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem architektonicznych systemów profili stalowych JANSEN, przeznaczonych do produkcji drzwi, okien, fasad oraz przeszklonych przekryć dachowych. W tym czasie zrealizowano wiele interesujących referencyjnych obiektów, w których zastosowano rozwiązania opracowane przez szwajcarską firmę JANSEN AG.

Stal pełna zalet

Nowoczesne systemy profili stalowych pozwalają architektom na realizację ich śmiałych wizji, dzięki czemu powstaje niebanalna, ciekawa architektura. Doskonałe cechy stali jako materiału konstrukcyjnego, trwałość i sztywność łączonych przez spawanie konstrukcji stalowych, szerokie możliwości wykonania skomplikowanych geometrycznie elementów oraz długi cykl życia zamontowanych wyrobów coraz częściej przekonują projektantów i inwestorów do wyboru ślusarki stalowej.

Nowoczesne rozwiązania w muzeach

Partnerzy firmy KÖNIGSTAHL – producenci ślusarki JANSEN – dostarczyli swoje wyroby m.in. do tak znanych obiektów jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, stacje metra w Warszawie, Muzeum Historii Żydów w Warszawie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Kunszt Wodny w Gdańsku, Browary Warszawskie, Fabryka Norblina w Warszawie i wiele innych. W ostatnich latach systemy profili stalowych, dzięki swoim wyjątkowym cechom, stały się często stosowanym rozwiązaniem w projektach nowych muzeów. Przykłady oryginalnych rozwiązań możemy spotkać między innymi w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, w niedawno otwartym Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a jednym z najnowszych referencyjnych obiektów jest otwarte we wrześniu bieżącego roku Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej.

Szeroki wybór systemów JANSEN

W tym roku firma KÖNIGSTAHL Sp. z o.o. obchodzi 30-lecie działalności w Polsce, a jej szwajcarski partner – JANSEN AG – 100-lecie istnienia. Dla obu firm szczególną satysfakcją jest, że właśnie w tym roku został otwarty tak znaczący i spektakularny obiekt jak Muzeum Historii Polski. Systemy stalowe JANSEN musiały tu spełnić bardzo wysokie poziomy właściwości użytkowych, szczególnie w zakresie izolacyjności termicznej i akustycznej, ale także dotyczące właściwości antywłamaniowych klasy RC3 i ochrony przeciwpożarowej w klasach odporności EI 30 oraz EI 60. Spełniając te wymagania, KÖNIGSTAHL mógł zaproponować architektom z biura WXCA następujące systemy z gamy produktów JANSEN: okna, fasady i świetliki Jansen VISS, okna i drzwi zewnętrzne Jansen Janisol HI, drzwi i ścianki przeciwpożarowe Jansen Janisol 2 i Janisol C4 oraz drzwi i ścianki Jansen Economy 50 i Jansen Economy 60. Wyjątkowo duże wrażenie robią zamontowane w semistrukturalnej fasadzie Jansen VISS SG automatyczne, równolegle wysuwane okna VISS PAF SG. Okna te, o wysokości prawie 4 m, zamykają przestrzeń pomiędzy dwiema kondygnacjami. Stalowe profile JANSEN w połączeniu ze szkłem i fakturą kamienia na elewacji prezentują się imponująco. Świetnie zaprojektowany przez znaną pracownię WXCA budynek Muzeum Historii Polski na naszych oczach staje się ikoną nowoczesnej architektury.

tags:
open