NA SPORTOWO W WARSZAWIE
8 czerwca 2017 r. w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego miały miejsce kolejne w tym roku warsztaty edukacyjne Klubu Sportowa Polska. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Akademii Umiejętności KSP.
Wykłady poprowadzili doświadczeni eksperci Klubu Sportowa Polska w zakresie finansowania, partnerstwa publiczno-prywatnego, budowy, modernizacji i wyposażenia obiektów sportowych. Była to również okazja do spotkania się przedstawicieli samorządów, którzy zarządzają infrastrukturą sportowo-rekreacyjną oraz planują budowę lub modernizację obiektów sportowych.
W pierwszym panelu w tematykę modernizacji pływalni i basenów odkrytych uczestników wprowadzili: Rafał Cieślak, radca prawny w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak&Kordasiewicz z tematem modernizacji i budowy infrastruktury użyteczności publicznej w formule PPP. Marek Sokołowski, Dyrektor Regionu Pn.-Zach. z firmy Berndorf Baderbau Sp. z o.o. przedstawił możliwości przeprowadzenia modernizacji krytywch pływalni i kąpielisk odkrytych z wykorzystaniem niecek ze stali nierdzewnej. Na temat budowy basenów pasywnych i pozostałych obiektów użyteczności publicznej mówił architekt Jerzy Hnat z pracowni Architekci PL. Jak zaoszczędzić na wodzie, ściekach, prądzie i cieple z wykorzystaniem efektywnych technologii uzdatniania wody opowiedział Zbigniew Wojciu, Właściciel firmy P.P.H.U. Anchem. Pozostając w tematyce obniżenia kosztów na temat nowoczesnej technologii w służbie energooszczędnych pływalni wykład poprowadził Kamil Więcek, Kierownik ds. Technicznych z firmy Meneraga Polska Sp. z o.o.
Kolejny panel „Sztuka Budowania” poświęcony był tematyce budowania, wyposażania i modernizacji obiektów sportowych, uczestnicy zapoznali się z nową propozycją firmy Novol – budową ścieżek do biegania dla amotorów, budową lodowisk i ich właściwą pielęgnacją (n-Ice), budową nowoczesnych kąpielisk na akwenach wodnych oraz przystani cumowniczych na bazie modułowych pomostów pływających (Elplast +), urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu (Bodys), obiektami sportowymi nowej generacji „pumptrack” (BTProjekt), wewnętrznymi systemami sportowymi (Tarkett), tkaną trawą klasy premium, czyli nawierzchniami syntetycznymi i hybrydowymi (DYWILAN), modelową koncepcją tworzenia ośrodków rewitalizacji sprawności sportowej w oparciu o posiadaną infrastrukturę (Creator) strefami aktywności zimowej (Supersnow) oraz charakterystykami techniczno-użytkowymi i metodami ich weryfikacji (Insytut Techniki Budowlanej). W ostatnim panelu dr Monika Filipiuk przybliżyła słuchaczom „źródła finansowania infrastruktury sportowej”, które są do wykorzystania w perspektywie lat 2014-2020.
Wykłady podczas warsztatów odbywały się naprzemiennie z konsultacjami eksperckimi, podczas których uczestnicy mogli uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania – do dyspozycji przedstawicieli samorządów byli specjaliści z firm oferujących najnowocześniejsze technologie i urządzenia z zakresu infrastruktury sportowej: NOVOL Sp. z o.o., Berndorf Baderbau Sp. z o.o., N-ICE Group, Tarkett Polska, Creator, KDG C&K, P.P.H.U. Anchem, Novol Sp. z o.o., Bodys Sp. z o.o., Elplast+, BTProject, Dywilan, Architekci PL, Menerga Polska, Supersnow S.A. i Instytut Techniki Budowlanej. W jednym miejscu uczestnicy uzyskali dostęp do wiedzy na temat aktualnych trendów z szerokiego zakresu rozwiązań: od niecek basenowych, pomostów wodnych, sprzętu do pielęgnacji lodowisk, po siłownie zewnętrzne, urządzenia do odnowy biologicznej, po awangardowe pumptracki. W świecie szybko zmieniających się technologii to szansa niezwykle wartościowa. Informacje przekazane podczas warsztatów pochodzą z pierwszej ręki, a co najważniejsze ze sprawdzonego źródła. W realizację programu „budujemy Sportową Polskę” zaangażowani są bowiem rynkowi liderzy od lat realizujący przedsięwzięcia w ramach Klubu Sportowa Polska. Regionalne Warsztaty w Warszawie zyskały pozytywne recenzje również tej grupy. Każde tego rodzaju spotkanie to okazja dla dostawców, by poznać realną sytuację potencjalnych odbiorców i wsłuchać się w ich potrzeby.
Więcej informacji na www.sportowapolska.eu