Home Builder Science POSADZKI DO POMIESZCZEŃ CZYSTYCH
POSADZKI DO POMIESZCZEŃ CZYSTYCH
0

POSADZKI DO POMIESZCZEŃ CZYSTYCH

0
0

Pomieszczenia czyste należą do grupy obiektów przemysłowych o specyficznych wymaganiach w zakresie warunków eksploatacji. Posadzki w takich pomieszczeniach muszą być nie tylko trwałe i estetyczne, lecz także łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne dla użytkowników.  

Do grupy pomieszczeń czystych zaliczamy obiekty służby zdrowia (szpitale, przychodnie, laboratoria) oraz obiekty przemysłu spożywczego, w których prowadzi się przetwórstwo żywności (piekarnie, browary, mleczarnie i zakłady pozyskiwania i przetwarzania mięsa).
Muszą one spełniać szereg specyficznych wymagań budowlanych i technicznych, aby w wyniku doboru właściwych materiałów, w tym materiałów okładzinowych, ograniczyć zagrożenia zdrowotne dla ludzi.
Podłogi w tych pomieszczeniach to wielowarstwowe konstrukcje układane na podłożu będącym poziomą przegrodą budynku w stanie surowym, których parametry techniczne i eksploatacyjne są określone w zależności od warunków eksploatacji. Należy jednak pamiętać, że te wymagania techniczne odnoszą się do wszystkich warstw podłogi, a nie tylko do jej wierzchniej warstwy eksploatacyjnej (posadzki).

CZYTAJ DALEJ >>

open