Home Builder Awards POLSKI HERKULES 2015
POLSKI HERKULES 2015
0

POLSKI HERKULES 2015

0
0

Tytuł i statuetka przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” firmom, organizacjom i ich szefom za szczególne osiągnięcia i ugruntowaną pozycję na rynku w branży budowlanej oraz osobom, które swoją dotychczasową działalnością wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego budownictwa.

ZŁOTA STATUETKA POLSKI HERKULES 2015

Jan Mikołuszko Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep S.A. – najwyższe wyróżnienie Przewodniczący Rady otrzymał za zbudowanie polskiej firmy wykonawczej o silnej i ugruntowanej pozycji na naszym i zagranicznym rynku budowlanym, za przedsiębiorczość i intuicję biznesową wpływające na rozwój firmy i budownictwa w Polsce.
unibep MJan Mikołuszko to jedna z najważniejszych postaci branży budowlanej ostatnich 20 lat w Polsce. W trakcie kariery zawodowej kierował spółkami Unibud, Budimex Unibud i był wiceprezesem spółki Budimex Dromex. Od 2003 roku przez jedenaście lat – prezes i główny akcjonariusz spółki budowlanej Unibep SA w Bielsku Podlaskim. Od czerwca 2014 roku przewodniczący rady nadzorczej Unibep SA. Był wielokrotnie doceniany i nagradzany przez różne gremia, jest m.in. Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego, Menadżerem 10-lecia województwa podlaskiego. W roku 2015 założył stowarzyszenie Polski Klaster Eksporterów Budownictwa – jest to inicjatywa, która ma na celu wspieranie i współpracę firm z polskim kapitałem na rynkach zagranicznych. Do stowarzyszenia należy już niemal 20 firm z całej Polski. Prywatnie – społecznik i wielki kibic.

POLSKI HERKULES 2015

suchecki
Piotr Suchecki – Wiceprezes Zarządu ELGROM Sp. z o.o.

Jerzy Suchecki – Prezes Zarządu, Cezary Suchecki – Wiceprezes Zarządu, Paweł Suchecki – Wiceprezes Zarządu, Piotr Suchecki – Wiceprezes Zarządu ELGROM Sp. z o.o.– Złoty Polski Herkules został przyznany za dynamiczny rozwój, utrzymanie stabilnej pozycji na rynku przez blisko 25 lat, wysokiej jakości kompleksową obsługę klientów oraz rzetelność handlową dla polskiej rodzinnej firmy specjalizującej się w sprzedaży materiałów budowlanych.
Firma Elgrom istnieje od 1992 roku. Indywidualne podejście do klienta, atrakcyjne ceny i rzetelność handlowa pozwoliły na dynamiczny rozwój firmy rozpoczynającej działalność w 1992 roku na 400 m² sklepu. Oferują pełen asortyment towarów produkowanych przez uznanych producentów polskich i zagranicznych. Bardzo szeroka gama produktów oraz duża baza transportowa zapewnia kompleksową obsługę inwestycji od fundamentu po dach. Zaufanie jakim obdarzyli ich klienci pozwoliło im na osiągnięcie pozycji jednej z największych firm w handlu materiałami budowlanymi w Polsce północnej.

Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Marcin Sadowski, Partnerzy – JEMS Architekci Sp. z o.o. wyróżnienie otrzymali za całokształt osiągnięć dla wybitnych twórców architektury polskiej na poziomie światowym, za wkład w rozwój wizerunku polskich miast oraz za propagowanie sztuki architektury.
Pracownia JEMS Architekci została założona w 1988 roku, jednakże zespół architektoniczny będący zalążkiem biura działa nieprzerwanie od początku lat 80-tych. Rozpoczynając samodzielną praktykę w okresie transformacji ustrojowej JEMS włączył się w nurt odbudowy polskiej kultury architektonicznej. Obecnie trzon zespołu tworzy ośmiu wspólników i partnerów. Partnerska współpraca realizowana w formule biura – warsztatu, przy współuczestnictwie całego zespołu JEMS, tworzy przestrzeń rozmów i poszukiwań, wymiany idei i poglądów. JEMS jest biurem otwartej dyskusji i debaty.

Federico Tonetti – Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu LafargeHolcim w Polscekończył studia MBA w Instituto de Empresa w Madrycie i studia z Business Administration na Uniwersytecie L.Boconi w Mediolanie. Zanim dołączył do Lafarge, w latach 1999 – 2008, lafargepracował dla firm Legrand, Pirelli Energy Cables & Systems oraz Bain & Company w Mediolanie, Berlinie i Paryżu. W 2008 roku dołączył do Grupy Lafarge jako menadżer ds. strategii. W 2010 roku został dyrektorem generalnym ds. betonu w Europie Centralnej i Wschodniej, a od 2012 roku był odpowiedzialny za linię produktową betonu w Polsce. W październiku 2014 roku Federico Tonetti objął funkcję dyrektora generalnego Lafarge w Polsce, a od lipca 2015 r. jest Prezesem Zarządu LafargeHolcim  w Polsce. Z pochodzenia jest Włochem. Biegle mówi w pięciu językach, między innymi po polsku.
LafargeHolcim to światowy lider branży materiałów budowlanych, wiodący producent cementu kruszyw i betonu, działający w 90 krajach i zatrudniający 115 tys. pracowników. Grupa LafargeHolcim dostarcza unikalny asortyment wysokiej jakości produktów i usług do projektów budowlanych oraz opracowuje rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa do długoterminowej redukcji emisji CO2. LafargeHolcim w swoim portfolio ma między innymi takie produkty jak: Artevia, Agilia Sols A, Gruntar czy Ekspert. Dzięki działalności na całym świecie firma dysponuje licznymi centrami rozwoju produktów, innowacyjnymi rozwiązaniami i z większą wydajnością obsługuje różnych klientów – od największych firm budowlanych do najmniejszych przedsiębiorców. LafargeHolcim przyczynia się do powstawania lepszych domów, biur, infrastruktury, szpitali i szkół, czyli buduje lepsze miasta, drogi i mosty.

Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A. spółka Aluprof, należąca do Grupy Kapitałowej Kęty, to czołowy producent systemówaluprof aluminiowych w Europie. Tomasz Grela sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Aluprof od 2008 roku. W tym czasie firma Aluprof ponad
dwukrotnie zwiększyła przychody, rozwinęła działalność na rynkach zagranicznych i zaczęła być postrzegana jako ważny i solidny gracz nie tylko na rynku europejskim, lecz także w Stanach Zjednoczonych .  7 na 10 prestiżowych realizacji w Polsce wykonywanych jest w systemach aluminiowych firmy.  Aluprof wyznacza trendy! Tomasz Grela, jako szef, kładzie ogromny nacisk na wdrażanie  nowatorskich i  indywidualnych rozwiązań.

Thomas Lehmann Prezes Zarządu Libet S.A. od 2011 roku Prezes Zarządu Libet S.A., lidera polskiego rynku branży kostki brukowej. To menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Od momentu przejęcia przez niego sterów w znacznym stopniu zredefiniowana została strategia spółki, której główne założenie zamyka się w słowie Premium – zarówno pod kątem jakości produktów, innowacyjnego wzornictwa, jak również obsługi klienta czy obecności firmy na topowym miejscu w świadomości libetotoczenia.
Misją firmy jest twórcza kreacja otoczenia. Pragną przyczynić się do tego, by miejsca ważne i bliskie były nie tylko funkcjonalne, lecz także piękne. Dlatego starają się by ich produkty wyróżniały się bogactwem kształtów, kolorów i typów powierzchni. Umożliwia to realizację najbardziej niestandardowych rozwiązań, które podkreślają niepowtarzalny charakter domu i jego otoczenia.

open