Home News 25 LAT FIRMY STIEBEL ELTRON W POLSCE
25 LAT FIRMY STIEBEL ELTRON W POLSCE
0

25 LAT FIRMY STIEBEL ELTRON W POLSCE

0
0

Ćwierćwiecze sukcesów firmy STIEBEL ELTRON na polskim rynku to odpowiedni czas na podsumowania. Lider produkujący nowoczesne urządzenia i systemy grzewcze zaznaczył swoją obecność na kartach historii wieloma dokonaniami. Jubileusz istnienia świętowano podczas targów Instalacje, które odbyły się 26 kwietnia.

19 listopada 1991 roku zarejestrowano spółkę STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o., Spółkę-Córkę prężnie rozwijającego się niemieckiego koncernu z samodzielnym przedstawicielstwem w Polsce. Głównym celem powstania firmy była dystrybucja urządzeń grzewczych. Pojawienie się firmy na terenie kraju na początku lat 90. zaowocowało wieloma przełomowymi krokami, które zmieniły wygląd ówczesnego, raczkującego rynku pomp ciepła.

stiebel_eltron_salonO produktach słów kilka
Koncern niemalże od 100 lat specjalizuje się w produkcji ogrzewaczy wody oraz pomieszczeń. To właśnie te nowoczesne urządzenia pojawiły się w Polsce z rozpoczęciem działalności firmy STIEBEL ELTRON. Początkowe portfolio było również wzbogacone w kotły grzewcze Hydrotherm, urządzenia wentylacyjne oraz klimatyzacyjne. Pompy ciepła, czyli sztandarowy produkt marki STIEBEL ELTRON, pojawił się w Polsce wraz z nadejściem nowego tysiąclecia. Są to najbardziej wyspecjalizowane technologicznie urządzenia dostępne na światowych rynkach, które stanowią wzór połączenia efektywności i ekologii. Wykorzystują one naturalne źródła energii takie jak ziemia, woda i powietrze, dzięki czemu ogrzewanie staje się sprawniejsze oraz bardziej przyjazne dla środowiska. Pompy ciepła STIEBEL ELTRON zostały dwukrotnie wyróżnione złotym Laurem Konsumenta w latach 2008-2009, Grand Prix 2010 oraz wieloma międzynarodowymi wyróżnieniami za ponadczasowe wzornictwo. Pojawienie się na rynku tak wysoko zaawansowanych oraz nagradzanych urządzeń sprawiło, że dzisiaj możemy świętować 25-lecie sukcesów firmy STIEBEL ELTRON. Na fali nieustającego rozwoju oferta spółki została wzbogacona o kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne. Szeroka gama produktów pozwoliła firmie STIEBEL ELTRON na optymalne zaopatrzenie każdej inwestycji w urządzenia dopasowane do indywidualnych oczekiwań i możliwości klientów.

Inwestycja na każdym poziomie
Niespotykane tempo rozwoju oferowanych przez firmę STIEBEL ELTRON produktów szło w parze z inwestowaniem w rozwój usług. Regularnie prowadzone szkolenia dla partnerów handlowych, zakładów serwisowych, instalatorów oraz projektantów pozwoliły nie tylko na stałe umacnianie pozycji firmy, ale również ogólnodostępną edukację. Działania te dwukrotnie zostały wyróżnione statuetką Złotego Instalatora dla Najlepszych w 2002 i 2005 roku. Firma STIEBEL ELTRON, by podkreślić wysoką jakość swoich usług, stworzyła jeden z najrzetelniejszych systemów serwisu gwarancyjnego na polskim rynku, którego koszty postępowania w całości leżą po stronie producenta. Kolejnym przełomowym posunięciem było stworzenie panelu pomocy przy opracowaniu projektów technicznych, audytów oraz ekspertyz na potrzeby dużych inwestycji.
STIEBEL ELTRON posiada przedstawicieli w każdym z pięciu regionów, którzy udzielają wszelkich niezbędnych informacji, przygotowują oferty handlowe, a następnie koordynują obsługę inwestycji.
STIEBEL ELTRON to firma pełna energii, która prezentuje swoim klientom szeroki wybór zaawansowanych technologicznie urządzeń. W ofercie znajduje się ponad 2 tys. produktów z zakresu energii odnawialnej, dla wody użytkowej, klimatyzacji oraz ogrzewania pomieszczeń. Już od 25 lat rozwiązania STIEBEL ELTRON wyróżniają się duża niezawodnością, wysoką jakością i długą żywotnością. Koncern oferuje polskim klientom ponad 30 tys. systemowych rozwiązań, które przystosują każdy dom i obiekt do wymagań przyszłości.

 

open