Home ARCHIWUM BUILDER – CZERWIEC 2016
BUILDER – CZERWIEC 2016
0

BUILDER – CZERWIEC 2016

0
0

Specjalizacja jest motorem postępu i gwarancją wysokiej jakości usług. Umożliwia w danej dziedzinie prowadzenie i pogłębianie badań, które owocują nowymi produktami i technologiami pozwalającymi realizować różne zakresy procesu inwestycyjnego oraz poszczególne roboty budowlane – sprawniej, ekonomiczniej i bezpieczniej. Prowokuje do permanentnego zgłębiania wiedzy. To biegłość i profesjonalizm. To wysoka jakość świadczonych usług.

O tym, w jaki sposób specjalizacja wpływa na rozwój budownictwa i architektury oraz w jakich kierunkach się rozwija, piszemy w każdym numerze „Buildera”. Przybliżamy różnego rodzaju zagadnienia: począwszy od zarządzania, poprzez modele finansowania inwestycji, po metody ich realizacji i nowoczesne rozwiązania, a także twórczość i warsztat wybitnych architektów i konstruktorów. Specjalizują się oni w projektowaniu szpitali, obiektów sportowych, rekreacyjnych, biurowców, obiektów przemysłowych itd.

Nawet jeśli to dopiero początek ich zawodowej drogi i nawet jeśli projektują w małej skali, to dzisiaj warto zrobić to, czego nie zrobią inni, żeby jutro robić to, czego inni nie potrafią.

W czerwcowym numerze postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska specjalistycznym robotom w bardzo ważnych dziedzinach budownictwa – geotechnice i głębokim fundamentowaniu oraz rozbiórkach, które interesują nas dzisiaj i interesować nas będą w najbliższych latach w kontekście zagadnień zrównoważonego budownictwa, a także choćby ze względu na to, że wpisują się w projekty związane z rewitalizacją miast, często obejmującą swym zakresem istniejącą zabudowę historyczną i dlatego wymagającą specjalnych metod projektowych i realizacji.

W tym temacie, w ramach kontynuacji informowania o finansowaniu z puli środków przeznaczonych przez samorządy województw, swoje plany i udane wzorcowe przedsięwzięcia przedstawią polskie miasta. Być może i Państwo będziecie mieć w nich swój udział. Zaczynamy od Warszawy!

Zapraszam do lektury

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

SPIS TREŚCI>>

open