Home Firmy MŁODZI PROFESJONALIŚCI NA STARCIE W CEMEX
MŁODZI PROFESJONALIŚCI NA STARCIE W CEMEX
0

MŁODZI PROFESJONALIŚCI NA STARCIE W CEMEX

0
0

30 września grupa studentów z całej Polski zakończy 3-miesięczną praktykę letnią w CEMEX Polska, realizowaną w ramach programu Professionals In Development. Praktyki były realizowane pod hasłem „Every summer has its own story”, aby zachęcić studentów do podjęcia pracy rozwojowej w wakacje. To, co wyróżnia program praktyk CEMEX, to nastawienie na indywidualny rozwój praktykanta. Każdy ze studentów realizował konkretne zadania lub projekty i otrzymał pakiet szkoleń rozwojowych oraz indywidualne wsparcie dedykowanego opiekuna.

Professionals In Development (PiD), to program cyklicznych staży i praktyk organizowanych przez CEMEX Polska umożliwiający studentom kierunków technicznych i ekonomicznych zdobycie cennego doświadczenia zawodowego pod okiem specjalistów.

W praktykach letnich wzięło udział 16 studentów z całej Polski. Nad ich rozwojem czuwali dedykowanymi opiekunowie przygotowani do swojej roli w ramach dedykowanego programu rozwojowego. Praktykanci CEMEX to studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii im. Długosza w Częstochowie, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Politechnik: Częstochowskiej, Śląskiej, Wrocławskiej i Lubelskiej.

ZOBACZ FILM Z INAGURACJI PRAKTYK w CEMEX

Największą satysfakcję sprawia mi to, że mogę nie tylko obserwować, ale być obecna przy tworzeniu nowych rozwiązań i wprowadzaniu ich w życie, a także współpracować z doświadczonym i zaangażowanym zespołem. Interesujące jest dla mnie to, że podczas praktyk w CEMEX mogę zobaczyć teorię zdobytą na studiach w praktyce – tak o praktykach mówi Iwona Lamch, studentka Politechniki Częstochowskiej.

Praktyki pozwalają studentom na maksymalne wykorzystanie wakacyjnej przerwy i zdobycie niepowtarzalnego doświadczenia zgodnego z kierunkiem studiów. CEMEX przywiązuje dużą uwagę do jakości procesu rozwojowego w czasie praktyk. Praktykanci zajmują się m.in. optymalizacją procesów produkcji, obsługą laboratoriów betonu lub wsparciem procesu budżetowania w firmie. Praktyki w CEMEX są realizowane w oparciu o umowę absolwencką, praktykanci otrzymują stałe wynagrodzenie i szkolenia rozwojowe. Każdy praktykant na zakończenie programu otrzymuje także ukierunkowaną na dalszy rozwój informację zwrotną.

Letnie praktyki w CEMEX Polska to doskonała szansa dla młodych osób na zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy, a także okazja dla pracowników CEMEX będących opiekunami praktykantów na przekazanie im unikalnej i praktycznej wiedzy, której nie zdobędą w trakcie studiów – powiedziała Dominika Majchrowicz, Kierownik ds. Personalnych w CEMEX Polska.

cemex2

open