Home ARCHIWUM BUILDER – LISTOPAD 2016
BUILDER – LISTOPAD 2016
0

BUILDER – LISTOPAD 2016

0
0

O tym, że nauka w Polsce jest niedofinansowana, wszyscy wiemy i doświadczamy tego na różnych poziomach. Od obowiązkowej edukacji, przez profesjonalne szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, po badania i wdrażanie innowacji w budownictwie i architekturze. Ogólne wydatki na badania i rozwój plasują nas (wg GUS) w ogonie krajów Unii Europejskiej. Więcej od nas wydają Turcy i Czesi (liderami są Dania, Finlandia i Szwecja).

Nie wszyscy jednak wiedza, że badania w największym stopniu i najefektywniej finansowane są przez biznes. To właśnie sektor przedsiębiorstw przeznacza na badania i rozwój tyle, ile rząd i szkolnictwo wyższe łącznie. Oczywiście to wciąż za mało, dlatego tym bardziej godna uwagi i nagłośnienia jest innowacyjna działalność firm budowlanych, które mieliśmy przyjemność zaprezentować podczas pierwszej dorocznej konferencji „Buildera” – „Nauka. Biznes. Budownictwo” (str. 22). Ważne są tez działalność i osiągniecia firm producenckich i wykonawczych, które już na początku grudnia za swoje innowacje w zakresie technologii, materiałów i urządzeń budowlanych, a także realizacji zostaną nagrodzone statuetkami TopBuilder 2017.

Mogą być wzorem dla innych, inspiracja i motywacja dla konkurencji, motorem napędowym rozwoju coraz lepszych jakościowo, trwalszych i zaskakujących myślą inżynierską rozwiązań.

Zapraszam do lektury!

Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna

SPIS TREŚCI >>

open