Home News MISTRZOSTWA ŚWIATA MŁODYCH DEKARZY ZA NAMI
MISTRZOSTWA ŚWIATA MŁODYCH DEKARZY ZA NAMI
0

MISTRZOSTWA ŚWIATA MŁODYCH DEKARZY ZA NAMI

0
0

W ciągu 3 dni zmagań młodzi dekarze rywalizowali w kategoriach: dach metalowy, dach stromy i dach płaski. W dwóch pierwszych konkurencjach wygrały ekipy z Polski. W kategorii dach płaski zwyciężyli Szwajcarzy.

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy odbyły się w tym roku w Warszawie w Centrum Kongresowym MT Polska w dniach 26-28 października. W konkursie rywalizowały drużyny z 12 krajów z całego świata. Organizatorem Mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy we współpracy z Międzynarodową Federacją IFD. – To już 26 edycja tego wydarzenia. Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku Mistrzostwa odbyły się w Polsce. Na pewno cieszy zwycięstwo drużyn z Polski, co tylko potwierdza wysoki poziom umiejętności rodzimych dekarzy, w który my, jako Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, mamy swój wkład. Jeszcze bardziej natomiast cieszy możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia przez profesjonalistów z całego świata – mówi Anna Deran z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Partnerem wydarzenia był również Monier BRAAS, który od lat wspiera środowisko dekarskie organizując szkolenia oraz prowadząc program Certyfikacji.

Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uwagę przyciągały jednak nie tylko dekarskie zmagania. Mistrzostwa były okazją dla dekarzy i inwestorów, aby poszerzyć wiedzę o materiałach, na których rywalizowali uczestnicy konkursu. W kategorii dach stromy młodzi dekarze pracowali na systemie dachowym BRAAS z płaską dachówką Teviva CISAR. – Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki, dlatego nie zazdroszczę jury – mówi Marek Podeszwa, kierownik działu doradztwa technicznego Monier BRAAS. – Dach stromy układany był z dachówki Teviva CISAR i cieszy nas bardzo, że jedni z najlepszych młodych dekarzy w Polsce i na świecie tak dobrze znają nasz produkt – dodaje. Polskie drużyny wypadły świetnie. O zwycięstwo nie było łatwo, bo ekipy z Litwy i Słowacji w przypadku dachu metalowego oraz z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w kategorii dach stromy deptały Polakom po piętach. W dachu płaskim bezkonkurencyjna była Szwajcaria. Zaraz za nią uplasowała się Austria oraz Estonia.

Zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas.
open