TOPBUILDER 2017 – PRZEDSTAWIENIE LAUREATÓW

TOPBUILDER 2017 – PRZEDSTAWIENIE LAUREATÓW

0

TOPBUILDER 2017 – PRZEDSTAWIENIE LAUREATÓW

0
0

8 grudnia 2016 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia statuetek TOPBUILDER. TOPBUILDER to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Kapituła nagradza statuetką TOPBUILDER najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Tytułem i statuetką TOPBUILDER nagradzane są również usługi i produkty finansowe oraz projekty, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia dedykowane branży budowlanej.

LAUREACI STATUETEK TOPBUILDER 2017
(prezentacja będzie sukcesywnie uzupełniana)

TYTAN Professional FIX2 GALLOP
Producent: SELENA S.A.
Szybki klej montażowy TYTAN Professional Fix2 Gallop powstał na bazie najnowszej generacji polimerów. Tworzy bardzo wytrzymałe połączenie, które można obciążać już po 20 minutach od aplikacji, a pełną wytrzymałość osiąga już po ok. 3 godzinach. Jego siła klejenia sięga nawet 400 kg na 10 cm2. Powstała spoina doskonale tłumi wibracje, jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i rozcieńczone chemikalia. Można stosować nawet na wilgotnych powierzchniach, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Produkt nie zawiera rozpuszczalników, silikonów i izocyjanianów, nie powoduje korozji metali oraz nie niszczy delikatnych powierzchni.

Pianoklej TYTAN Professional 60 SEKUND
Selena_PIANKOKLEJ 60 SEKUNDProducent: SELENA S.A.
Nowy TYTAN Professional 60 SEKUND to pierwszy tak błyskawicznie działający pianoklej na rynku profesjonalnej chemii budowlanej. Zastosowana w nim nowoczesna technologia TYTACK gwarantuje chwyt początkowy już po minucie od aplikacji oraz niską postekspansję, która zapewnia stabilność klejonych elementów, zapobiegając równocześnie ich odkształcaniu. Produkt znajduje zastosowanie w klejeniu płyt styropianowych, gipsowo-kartonowych, OSB, XPS, murowaniu ścianek działowych i obudów z bloczków silikatowych, gazobetonowych, pustaków ceramicznych, montażu parapetów i schodów, elementów dekoracyjnych, kasetonów i listew podłogowych.

OVO Wrocław – nowa wizja miejskiego życia
Ovo_Wroclaw_2016_001
Projektant: Gottesman-Szmelcman Architecture
OVO Wrocław zaprojektowany przez Gottesman-Szmelcman Architecture to futurystyczny, luksusowy obiekt typu mixed-use, łączący apartamenty, biura i hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw, jak również restauracje, kawiarnie, prestiżową strefę Health & Beauty, lokale usługowe i zielone, otwarte patio. Elementem koncepcji jest pełna dostępność usług. Z oferty hotelu DoubleTree by Hilton korzystają zarówno goście hotelu, jak i mieszkańcy apartamentów czy właściciele biur OVO Wrocław. Do dyspozycji mają oni również obsługę concierge’a. Połączenie różnych funkcji w tak spójny i nowoczesny sposób czyni OVO Wrocław obiektem unikatowym nie tylko w skali Polski, lecz również Europy. W projekt OVO Wrocław zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o. Inwestorami OVO Wrocław są: Asaf Gottesman, Hoche Partners, Angel Poland Group oraz Shuckie Ovadiah.

Wyłaz do płaskich dachów ze schodami
Fakro_DRL_LML_300dpi (druk)
Producent: FAKRO
Innowacyjne rozwiązanie FAKRO umożliwia wygodne i bezpieczne wyjście na płaski dach. Konstrukcja oraz rozmiary wyłazu DRL pozwalają na zamontowanie go wraz ze schodami strychowymi LML, tworząc kompleksowe rozwiązanie w zakresie dostępu do dachu płaskiego. Dzięki zastosowaniu sprężyn gazowych otwieranie i zamykanie jest bardzo łatwe oraz umożliwia pozostawienie skrzydła w otwartej pozycji do 60°. Schody LML składane są segmentowo i posiadają metalową drabinkę, która po złożeniu chowa się w suficie, nie ingerując w estetykę wnętrza. Wyłaz zapewnia wodoszczelność, izolacyjność cieplną i dźwiękową. Jest odporny na warunki atmosferyczne. Oba produkty montujemy w dachu o kącie nachylenia 0–5°. Dzięki zastosowaniu wyłazu DRL oraz schodów LML nie trzeba używać standardowych drabin budowlanych czy stosować dodatkowych konstrukcji w budynku, aby wejść na stropodach. Połączenie tych dwóch rozwiązań to kwintesencja innowacyjności, która zaspokaja nowe potrzeby konsumentów.

Bezpieczna Ewakuacja
Autor projektu badawczego: SMAY
„Bezpieczna ewakuacja” to pierwszy taki projekt w Polsce i jeden z nielicznych w Europie, który zaangażował wielu ekspertów i naukowców z dziedziny wentylacji i bezpieczeństwa pożarowego. Przez wiele miesięcy poligonem badawczym był rzeczywisty, wielokondygnacyjny budynek położony na terenie Expo Silesia w Sosnowcu. Podczas współpracy z jednostkami straży pożarnej przeprowadzono 6 pożarów w skali rzeczywistej i ok. 80 prób dymowych. Wykonano setki symulacji komputerowych, analiz czynników wpływających na bezpieczeństwo ludzi i dokonano oceny efektywności działania systemów zabezpieczeń pożarowych pionowych dróg ewakuacyjnych w Polsce i na świecie. Przedsięwzięcie pozwoliło opracować skuteczne i efektywne systemy oddymiania klatek schodowych typu ZODIC. Są to zestawy wyrobów do odprowadzania dymu i ciepła z klatki schodowej poprzez wymuszony mechanicznie przepływ powietrza przez klatkę schodową (ZODIC-M) oraz poprzez wykorzystanie naturalnego przepływu powietrza wywołanego ciągiem kominowym (ZODIC-G). Dwie podstawowe funkcje systemu: wykrycie i sygnalizacja pożaru oraz automatyczne uruchomienie systemów oddymiania, w znaczący sposób podwyższają standardy zabezpieczenia budynku. Systemy dodatkowo pełnią funkcję przewietrzania klatki schodowej. Dzięki zastosowaniu ZODIC, inwestorzy mogą wydłużyć drogi ewakuacyjne nawet o 50%, co w znaczny sposób może przyczynić się do zwiększenia efektywności inwestycji takich jak hotele, pensjonaty czy budynki mieszkalne.

Klej EXPERT 4
KREISEL_1
Producent: KREISEL Technika Budowlana
Wysoce odkształcalny klej do płytek EXPERT 4 to profesjonalna biała zaprawa klejąca do mocowania płytek o najwyższej klasie odkształcalności (klasa C2TES2). Unikalny skład kleju EXPERT 4 z zastosowaniem białego cementu, specjalnych włókien i mączki gumowej zwiększa elastyczność, a dodatek trasu minimalizuje możliwość przebarwień kamienia. Zaprawa jest odporna na naprężenia termiczne. Nadaje się więc idealnie do kominków. Przyczepność kleju EXPERT 4 prawie dwukrotnie przewyższa standardowe kleje do płytek. Charakteryzuje się długim czasem schnięcia otwartego oraz korekty ułożenia płytki. Nie powoduje osuwania się płytek. Szczególnie nadaje się na powierzchnie narażone na duże obciążenia oraz trudne podłoża, tj. stare okładziny ceramiczne, lamperie olejne, lastryko, płyty drewnopochodne (OSB i wiórowe) oraz z ogrzewaniem podłogowym. Doskonały do przyklejania płytek ściennych i podłogowych, również tych o nietypowych rozmiarach, wielkoformatowych i mozaiki, także marmuru, granitu i trawertynu. Idealny na tarasy, balkony, baseny oraz sauny. www.kreisel.pl

Okno Iglo Light
Producent: Drutex S.A.
Okno Iglo Light to nowoczesny 5-komorowy system wyróżniający się eleganckim designem, dużą powierzchnią szklenia i świetnymi parametrami w zakresie energooszczędności, wodoszczelności, odporności na wiatr i przepuszczalności powietrza. Minimalistyczne wzornictwo wyrażone jest smukłymi i wąskimi liniami autorskiego profilu Drutex, wykonanego wyłącznie w klasie A z materiału pierwotnego, i aluminiową klamką środkową umieszczoną na węższym od tradycyjnych słupku ruchomym o szerokości zaledwie 112 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie większej powierzchni szyb w porównaniu do standardowych systemów okiennych, co zapewnia większą ilość światła dziennego w pomieszczeniu. To idealne rozwiązanie do wykonywania modnych konstrukcji okiennych w budynkach, które wyposażone są w okna wysokie i bardzo wąskie. Innowacyjną cechą nowego produktu jest sposób osadzenia i konstrukcji wzmocnienia stalowego wpływającego na wytrzymałość i stabilność okna. Okno dostępne jest w 43 kolorach barw folii Renolit, co umożliwia dowolną aranżację wnętrz i dopasowanie do zewnętrznego wyglądu elewacji.

ROCKTECT – system aktywnej paroizolacji
Producent: Rockwool Polska Sp. z o.o. K
ompleksowy system składający się z trzech elementów. Pierwszy – ROCKTECT Intello Climate Plus to aktywna folia paroizolacyjna o grubości 0,4 mm, wykorzystywana jako warstwa izolacji paroszczelnej na poddaszach użytkowych, nieużytkowych oraz w ścianach o konstrukcji szkieletowej. Folia, w zależności od warunków wilgotnościowych, jest w stanie dostosować swoje właściwości tak, aby jak najlepiej regulować przepływ wilgoci przez przegrodę. Drugim elementem systemu jest jednostronna taśma klejąca ROCKTECT Twinline, służąca do szczelnego połączenia arkuszy folii ROCKTECT Intello Climate Plus z płytą OSB, elementami więźby dachowej i drewnianymi elementami konstrukcji. Uzupełnieniem systemu jest uniwersalny, wysoko przyczepny, szybkoschnący klej ROCKTECT Multikit, służący do szczelnego połączenia folii ROCKTECT Intello Climate Plus ze ścianą i stropem.

Sliding Ponzio SL 1600 tt
Producent: Ponzio Polska Sp. z o.o.
Ponzio SL 1600 tt – jeden z najbardziej zaawansowanych systemów podnoszono-przesuwnych na rynku o najwyższych parametrach technicznych. Budowa profili pozwala na wykonywanie stabilnych konstrukcji o dużych gabarytach, nawet 8-skrzydłowych, o bardzo dużym ciężarze skrzydła (maksymalna waga skrzydła 400 kg). W systemie jest możliwość zastosowania ościeżnic 2-, 3- i 4-torowych oraz wiele wariantów rozwiązań dolnego progu gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo użytkowania w każdych warunkach. Szeroka gama systemowych profili bazowych zapewnia ciepły montaż konstrukcji. Rozwiązania szczelności skrzydeł oraz dociepleń pozwalają uzyskać wysoką izolacyjność termiczną. System cieszy się popularnością wśród architektów i inwestorów ze względu na duże przeszklenia zapewniające nieograniczony dostęp światła dziennego oraz komfort użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem jest również wariant z ruchomym słupkiem dla połączenia narożnego (90°) dwóch ruchomych skrzydeł, który optycznie powiększa przestrzeń i likwiduje widoczny podział konstrukcji. System znajduje zastosowanie na rynkach szczególnie wymagających – bardzo dużą popularność zdobył m.in. w Skandynawii.

ATLAS GEOFLEX
Producent: Grupa ATLAS
Wysokoelastyczny klej żelowy, w którym zastosowano innowacyjną technologię żelu krzemianowego oraz specjalną mieszaninę cementów. Szczególnie polecany do przyklejania okładzin narażonych na bezpośrednie nasłonecznienie, nasiąkliwych i nienasiąkliwych. Gwarantuje pełną przyczepność również w przypadku przyklejania na trudnych podłożach, takich jak ogrzewanie podłogowe, lastryko, stare płytki czy płyty OSB. ATLAS GEOFLEX jednocześnie klei i wyrównuje. Zastosowane w nim technologie umożliwiają cienkowarstwowe przyklejanie okładzin na równych podłożach, jak i grubowarstwowe w przypadku podłoży nierównych. Dzięki dodatkom polimerowym klej jest bardzo elastyczny i nie spływa z pacy. Produkt dystrybuowany jest w nowym, foliowym opakowaniu, które zabezpiecza go na etapie magazynowania oraz dobrze wpływa na proces starzenia i pylenia.

top_1Fuga Epoksydowa Atlas
Producent: ATLAS Sp. z o.o.
Nowy produkt Atlas znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie estetyka i czystość mają szczególne znaczenie: w kuchniach, łazienkach, kabinach prysznicowych, saunach i basenach. Wyjątkowa receptura sprawia, że praca z FUGĄ EPOKSYDOWĄ jest prosta i przyjemna. Produkt charakteryzuje się łatwą aplikacją (można go stosować w spoinach już od 1 mm), myciem i profilowaniem. Fuga jest również odporna na ścieranie, zarysowanie, pękanie, ekstremalne temperatury i wodę, a jej receptura zapobiega przebarwieniom i wykwitom, zwiększając ochronę przed zabrudzeniami i promieniowaniem UV. Dzięki zastosowaniu specjalnych, ściśle wyselekcjonowanych pigmentów nieorganicznych oraz wysokiej odporności na działanie czynników zewnętrznych cechuje się wysoką trwałością koloru. Fugi epoksydowe Atlas dostępne są na rynku w 12 odcieniach odpowiadających na najpopularniejsze trendy wnętrzarskie.

top_2Dwugęstościowe płyty HARDROCK MAX
Producent: Rockwool Sp. z o.o.
Przeznaczone szczególnie do dachów, którym postawiono specjalne wymagania – np. codzienna konserwacja urządzeń na dachu. Rozwiązanie oparte jest na dwugęstościowych płytach z wełny skalnej, których warstwa spodnia ma mniejszą gęstość – zapewniając lepszą izolacyjność, wierzchnia natomiast jest wyjątkowo twarda – zabezpieczając dach. Gwarantuje to doskonałą izolacyjność, dzięki czemu budynek ma dużo lepszą efektywność energetyczną, jak i trwałość oraz odporność na obciążenia, czyli cechę, dzięki której zmienia się sposób projektowania i wykorzystywania dachów płaskich. Na tak zaizolowanych dachach można urządzić strefę rekreacyjną lub zamontować instalacje, np. klimatyzacyjne czy solarne, bez obawy, że wpłynie to negatywnie na ocieplenie lub na sam dach.

top_5Ovo Wrocław
Inwestor: Wings Properties Sp. z o.o.
OVO Wrocław zaprojektowany przez Gottesman- -Szmelcman Architecture to futurystyczny, luksusowy obiekt typu mixed-use, łączący apartamenty, biura i hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw, jak również restauracje, kawiarnie, prestiżową strefę Health & Beauty, lokale usługowe i zielone, otwarte patio. Elementem koncepcji jest pełna dostępność usług. Z oferty hotelu DoubleTree by Hilton korzystają zarówno jego goście, jak i mieszkańcy apartamentów czy właściciele biur OVO Wrocław. Do dyspozycji mają również obsługę concierge’a. Połączenie różnych funkcji w tak spójny i nowoczesny sposób czyni OVO Wrocław obiektem unikatowym nie tylko w skali Polski, lecz również Europy. W projekt OVO Wrocław zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o. Inwestorami OVO Wrocław są: Asaf Gottesman, Hoche Partners, Angel Poland Group oraz Shuckie Ovadiah.

top_3Piana montażowa TYTAN Professional STD z aplikatorem ERGO
Producent Selena S.A.
Dzięki nowoczesnej recepturze piana TYTAN Professional STD jest wielopozycyjna. Można ją aplikować w trudno dostępne miejsca w zupełnie dowolnej pozycji. Produkt jest także wielosezonowy i możliwy do stosowania zarówno latem, jak i zimą, w temperaturze od -10°C do +30°C. Piana o niskoprężnej formule cechuje się wysoką wydajnością, nawet do 45 l z puszki. Dołączony do niej nowy aplikator ERGO jest precyzyjny i ergonomiczny oraz umożliwia aplikację piany jedną ręką, bez konieczności używania dużej siły. ERGO jest produktem wielokrotnego użytku. Można jej używać nawet do 60 dni od pierwszej aplikacji.

top_4Masa Szpachlowa TYTAN Professional EVOMER
Producent Selena S.A.
Gęsta masa polimerowo-bitumiczna TYTAN Professional EVOMER przeznaczona jest do szpachlowania ubytków, wypełniania pęknięć, miejscowych napraw i uszczelniania asfaltowych pokryć dachowych. Ze względu na dobre właściwości klejące może być używana do podklejania płyt termoizolacyjnych. Szpachla jest szybkoschnąca i odporna na deszcz (już po 2 godzinach) i temperatury – zachowuje elastyczność w -20°C, nie spływa z pionowych powierzchni w temperaturze +90°C. Cechuje się również podwyższoną odpornością na promieniowanie UV (do 5 lat). Tworzy trwałe i elastyczne wypełnienie – mostkujące rysy do 2 mm – oraz jest bezpieczna dla styropianu.

top_1GV – GLASS VIEW
Producent: Expom Sp. z o.o.
To system balustrad firmy Expom, łączących lekki i nowoczesny wygląd z wytrzymałością i bezpieczeństwem w użytkowaniu. Balustrada zbudowana jest z wąskich aluminiowych profili oraz szkła bezpiecznego – hartowanego ESG, wzmacnianego termicznie TVG, laminowanego VSG, dostępnego w wielu wariantach kolorystycznych. W balustradzie zastosowano mocowanie szklenia bez ram i punktowych uchwytów, dzięki czemu tafle szkła tworzą jednolitą całość. Łączniki i marki wykonane ze stopów aluminium i stali nierdzewnej charakteryzują się najwyższą trwałością dzięki zastosowaniu czteroetapowego systemu zapewniania jakości i ochrony ZERO-K™ (ZERO KOROZJI™). Pozostałe elementy GV™ stanowią słupki, poręcze, pochwyty aluminiowe, odwodnienia, maskownice czoła balkonu, zaślepki i łączenia. System GV™ umożliwia skorzystanie z alternatywnych wypełnień poza szklanymi. Produkt pozwala na zachowanie niezależnego odwodnienia każdej z płyt balkonowych i samego wypełnienia balustrady.

Top_3Szybka Powłoka TYTAN Professional EVOMER
Producent Selena S.A.
Szybkoschnąca płynna powłoka polimerowo-bitumiczna TYTAN Professional EVOMER przeznaczona jest do renowacji i konserwacji bitumicznych pokryć dachowych, wykonania powłok wodoszczelnych na powierzchniach poziomych i pionowych oraz bezszwowych membran dachów płaskich. Tworzy niezwykle elastyczną powłokę o podwyższonej odporności na UV do 5 lat, która pokrywa drobne pęknięcia, rysy i szczeliny. Zachowuje elastyczność przy -20°C, nie spływa z pionowych powierzchni w temperaturze +90°C. W sprzyjających warunkach schnie nawet 30 minut, przy czym odporność na deszcz osiąga już po 120 minutach.

top_4Grunt TYTAN Professional EVOMER
Producent Selena S.A.
Szybkoschnący grunt polimerowo-bitumiczny nowej generacji TYTAN Professional EVOMER przygotowuje podłoże pod bitumiczne pokrycia dachowe, powłoki dachowe i hydroizolacje fundamentowe. Jest bezpieczny dla styropianu, kompatybilny z materiałami bitumicznymi, mineralnymi (beton, cement, ceramika, gips) i metalowymi, a nawet drewnem. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych, szybko schnie i jest odporny na deszcz nawet po 20 minutach. Można go stosować również na wilgotnych powierzchniach, a dzięki technologii polimeryzacji ma bardzo wysoką przyczepność. Szybki Grunt EVOMER jest wysokowydajny – nawet do 120 m2 z opakowania 18 kg.

top_2Yawal DP 180
Producent: Yaval S.A.
DP 180 jest systemem służącym do wykonywania okien i drzwi podnoszono-przesuwnych dla zabudowy zewnętrznej. System to nowoczesne rozwiązanie, którego podstawę stanowią profile aluminiowe z przekładkami termicznymi. Budowa DP 180 ma wpływ na obniżenie strat energii cieplnej, a co za tym idzie – na zmniejszenie kosztów eksploatacji projektowanych obiektów. Produkt przeznaczony jest do stosowania zarówno w obiektach budownictwa mieszkaniowego, jak i użyteczności publicznej. Współcześnie szerokość i wysokość skrzydła drzwi może osiągać nawet do 3300 mm przy ciężarze skrzydła do 400 kg. Szklane tafle mocowane za pomocą aluminiowych profili nadają każdej konstrukcji lekkości, pozwalając na uzyskanie transparentnej bariery, która mimo swej przejrzystości stanowi przemyślaną ochronę przed zimnem, wiatrem, deszczem czy nasłonecznieniem.

top_5Soudafoam FR
Producent: Soudal Sp. z o.o.
Soudafoam FR jest jednoskładnikową, ognioochronną pianką poliuretanową, przeznaczoną do wypełniania złączy liniowych oraz szczelin w ścianach i stropach o klasach odporności ogniowej EI 30, EI 60, EI 120. Charakteryzuje się perfekcyjną przyczepnością do typowych porowatych podłoży budowlanych, w tym do betonu, żelbetu, muru z cegły ceramicznej i silikatowej. Gwarantuje efektywne uszczelnienie przeciw dymom i gazom. Może być również wykorzystana do uszczelnienia przestrzeni między ościeżnicami a ościeżami drzwi wewnętrznych o odporności ogniowej EI 30 lub EI 60 oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ognioodporność uszczelnienia. Piana nie zawiera gazów niszczących warstwę ozonową. Dostępna jest w wersji wężykowej i pistoletowej.

top_1Soudal Flexifoam
Producent: Soudal Sp. z o.o.
Jest niskoprężną, superelastyczną pistoletową pianką montażowo- -uszczelniającą przeznaczoną do wykonywania uszczelnień podczas montażu stolarki. Znajduje również powszechne zastosowanie przy uszczelnianiu i wygłuszaniu stopni schodów, ścianek działowych czy różnego rodzaju elementów narażonych na wibracje, a także przy izolacji przepustów kablowych oraz elementów instalacji c.o. i wod.-kan. Ma idealną przyczepność do PCV, drewna i aluminium oraz typowych podłoży budowlanych. W odróżnieniu od standardowej pianki zachowuje pełną elastyczność i regularną strukturę materiału przy deformacji wymiarów aż do 50%. Zapewnia wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną, a jej formuła umożliwia pracę w temperaturze od -10°C do +30°C.

TOP_2Insuaris Piano
Producent: Cemex Polska
INSULARIS PIANO to pianobeton o doskonałych parametrach izolacyjności cieplej, który może zastąpić tradycyjny styropian. Dzięki jego właściwościom możliwe jest wyrównanie podłoża oraz dokładne otulenie wszelkich instalacji umieszczonych pod posadzką. Możliwe zastosowania pianobetonu INSULARIS PIANO: • wyrównawcza warstwa termoizolacyjna pod podkłady podłogowe, • warstwa termoizolacyjna dachów płaskich, • warstwa wypełniająco-izolacyjna do stosowania podczas rekonstrukcji i remontów (np. drewniane konstrukcje stropów), • warstwa wypełniająco-izolacyjna do wypełniania wykopów wokół przewodów ciepłowniczych, wodociągów z ciepłą wodą itp.

Top_5Płyty warstwowe PIRTECH
Producent: Blachy Pruszyński
Najnowszą pozycją w ofercie firmy BLACHY PRUSZYŃSKI są płyty warstwowe PIRTECH z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR w okładzinach metalowych, których produkcję rozpoczęto w czerwcu 2016 r. Na ich asortyment składają się: • ścienne płyty warstwowe PWS – PIR – ST z widocznym mocowaniem, • ścienne płyty warstwowe PWS – PIR – PL z ukrytym mocowaniem, • chłodnicze płyty warstwowe PWS – PIR – CH z widocznym mocowaniem, • dachowe płyty warstwowe PWD – PIR. Produkt wyróżnia bardzo wysoka jakość komponentów tworzących rdzeń płyty, zapewniająca powtarzalność uzyskiwanych parametrów rdzenia w każdej nowej partii produkcyjnej. Odbywająca się na bieżąco kontrola parametrów wytrzymałościowych, ogniowych i termicznych, przeprowadzana w ramach Zakładowej Kontroli Produkcji, sprawia, że wyrób opuszczający zakład jest najwyższej jakości.

Top_3Yawal TM 62EI 30
Producent: Yawal
System Yawal TM 62EI 30 służy do wykonywania szerokiej gamy przeciwpożarowych ścian oraz drzwi o klasie odporności ogniowej EI 30, które są stosowane jako przegrody przeciwpożarowe zewnętrzne i wewnętrzne. Termoizolowane profile systemu składają się z dwóch części aluminiowych oddzielonych od siebie przekładką termiczną. Rolę izolacji w profilach spełniają przekładki termiczne z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym o szerokości 23 mm. Środkowa komora profilu wypełniona jest wkładami izolacyjnymi, ogniochronnymi. System TM 62EI objęty jest Aprobatą Techniczną (AT-15- 9626/2016).

Top_4NPV-New Perfect View
Producent: Expom Sp. z o.o.
Okna NPV™ stanowiące przesuwno-rozwieralną zabudowę balkonu lub tarasu zapewniają w pełni przejrzyste, a zarazem realne odgrodzenie od warunków atmosferycznych. Składają się z dolnego oraz górnego profilu alumiowego, które mogą być dowolnie obrabiane powierzchniowo, w tym wybarwiane, malowane proszkowo, okleinowane i zabezpieczane poprzez anodowanie np. ze szczotkowaniem i barwieniem. W profilach osadzone są tafle szkła, którym jest najczęściej bezpieczne i wytrzymałe szkło hartowane typu ESG lub zespolone typu VSG PVB lub EVA, a ich cechy, takie jak grubość, powłoki, wybarwienie itp. mogą być dostosowane do indywidualnych oczekiwań klienta. Okna nie posiadają ram pionowych, aby uzyskać lepszą widoczność. Specjalna geometria profili oraz wewnętrzne użebrowanie zapewnia wysokie parametry wytrzymałościowe i doskonałą stabilność konstrukcji przy zachowaniu niewielkich wymiarów. Szerokość segmentu to w standardzie od 200 mm do 750 mm, w wersji IN – Inividual do 1400 mm, natomiast wysokość w obydwu wersjach to maksymalnie 3000 mm.

WISNIOWSKINapęd Metro
Producent: Wiśniowski Sp. z o.o.
Metro to innowacyjny, automatyczny napęd do bram garażowych, który powstał dzięki połączeniu myśli technologicznej polskich i francuskich inżynierów. Jest on odzwierciedleniem wspólnej wizji firm Somfy i Wiśniowski, aby tworzyć produkty zapewniające bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Wykorzystanie sprawdzonej technologii Somfy, która gwarantuje płynną i bezawaryjną pracę, a także nowoczesnego designu marki Wiśniowski wyróżniają napęd na tle konkurencji. Zaletą napędu Metro jest łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs. Programowanie urządzenia zajmuje zaledwie minutę, a użytkownicy mogą korzystać aż z 17 funkcjonalnych ustawień. System działa bezprzewodowo w technologii radiowej RTS lub io-homecontrol, która zapewnia łatwe i bezpieczne sterowanie z dowolnego miejsca na świecie za pomocą urządzeń mobilnych.

FlecherULTRACUT FBS II
Producent: Fischer Polska
ULTRACUT marki Fischer osiąga najwyższy możliwy poziom nośności pod względem wyrywania, jak i ścinania. Produkt wyróżnia się nie tylko imponującą wytrzymałością, ale też łatwym i szybkim montażem. Unikalna konstrukcja pozwala na wielokrotne stosowanie tej samej śruby, a nawet drobne korekty położenia po osadzeniu w otworze. W określonych warunkach montaż może odbyć się bez czyszczenia otworu. ULTRACUT jest jedyną śrubą na rynku europejskim, która może być stosowana w strefie sejsmicznej kategorii C1 i C2. Jest dostępna w rozmiarach średnic: 8, 10, 12 i 14 mm.

CemexANHYLEVEL
Producent: Cemex Polska
ANHYLEVEL to wylewka anhydrytowa, która jest szczególnie zalecana w przypadku ogrzewania podłogowego. Za pomocą jastrychu ANHYLEVEL możliwe jest wykonywanie podkładów podłogowych na różnego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji lub w konstrukcji podłóg na gruncie pod płytki ceramiczne, kamienne, panele drewniane i laminowane, grube wykładziny dywanowe oraz posadzki dekoracyjne SLID ART. Podobnie jak Insularis Piano, dostarczany jest na budowie betonowozami w postaci płynnej. Możliwe zastosowania wylewki anhydrytowej ANHYLEVEL:  ANHYLEVEL przeznaczony jest do wykonywania podkładów podłogowych: • z ogrzewaniem podłogowym; • na warstwie rozdzielającej z folii, papy itp. na podłożu sztywnym; • na izolacjach z INSULARIS PIANO, styropianu itp.

KABEMarmurit Akord
Producent: Farby Kabe Polska Sp. z o.o.
Masa tynkarska MARMURIT AKORD jest dwuskładnikową kompozycją spoiwa wytwarzanego na bazie żywic akrylowych i naturalnego kruszywa granitowego o uziarnieniu 0,1–0,6 mm. Główne zalety produktu: • wysokie walory dekoracyjne wielobarwnej wyprawy tynkarskiej z połyskującą miką; • gotowe kompozycje kolorystyczne na bazie naturalnego granitu; • szybki proces przygotowania gotowego melanżu w systemie COLORATO; • możliwość tworzenia również własnych kompozycji kolorystycznych; • szybki i łatwy w nakładaniu techniką natryskową AKORD; • wysoka przyczepność do podłoża; • duża odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne; • niska nasiąkliwość powierzchniowa i dobra paroprzepuszczalność; • wysoka odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych

SOUDALFirecryl FR
Producent: Soudal Sp. z o.o.
To jednoskładnikowy, odporny na ogień uszczelniacz akrylowy do ognioochronnego i dymoszczelnego wypełniania złączy liniowych oraz szczelin dylatacyjnych w pionowych i poziomych przegrodach betonowych o klasach odporności ogniowej do EI 120. Pęcznieje i spienia się w temperaturze powyżej 250°C. Jest bardzo dobrze przyczepny do wielu powierzchni porowatych (m.in. beton, żelbet, mur z cegły ceramicznej i silikatowej), wykazuje wodoodporność po utwardzeniu, a także daje się malować. Przeznaczony do zastosowań wewnętrznych.

HydroconHYDROCON®
Producent: quick mix Sp. z o.o.
System tynków HYDROCON® quick-mix wykorzystuje modułową technologię kontrolowanego i sterowanego zarządzania wilgocią powierzchni elewacji.
Do składników systemu należą: • tynk mineralny Hydrocon – produkt ekologiczny, niezawierający trujących środków antygrzybicznych – biocydów; • hybrydowa farba silikatowa HC 425 – produkt kompatybilny z innowacyjnym tynkiem wierzchnim HYDROCON ®, charakteryzujący się niską chłonnością wody i bardzo wysoką przepuszczalnością pary wodnej.
Technologia HYDROCON pozwala na utrzymywanie optymalnej wilgotności elewacji nawet w okresie zwiększonej wilgotności, ponieważ tworzący się kondensat jest w kontrolowany sposób transportowany do połączonego systemem kapilar mineralnego tynku wierzchniego HYDROCON ®, po czym jest rozprowadzany i tymczasowo przechowywany w „porach struktury“. Powierzchnia elewacji pozostaje więc wolna od kondensatu przez znacznie dłuższy czas. Wchłaniana i przechowywana jest wilgoć pochodząca z wody kondensacyjnej, a nie woda deszczowa, która nie przenika do tynku i jest bezpośrednio odprowadzana po powierzchni elewacji.
Efekt „kontroli wilgoci” zostanie wzmocniony, gdy wraz z tynkiem HYDROCON zastosujemy specjalnie opracowaną farbę HYDROCON® HC 425, która wykazuje aktywność wobec promieniowania podczerwonego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych pigmentów, które absorbują większą ilość podczerwieni z promieni słonecznych i przekształcają ją w ciepło.
Zwiększenie temperatury powierzchni będące wynikiem tego procesu powoduje jeszcze większe skrócenie fazy ponownego schnięcia – jest to tzw. efekt HydroDry.

quick-mixHard Rock A1
Producent: quick mix Sp. z o.o.
Innowacyjne tynki Hydrocon i farby HC425 dostępne są w palecie barw Hard Rock A1. Oferujemy zestaw wyselekcjonowanych kolorów opartych o najwyższej jakości pigmenty pochodzenia naturalnego. HardRock A1 to paleta farb i tynków elewacyjnych stosowanych w rozwiązaniach: • systemy ociepleń ścian zewnętrznych, • wyprawy malarskie i tynki strukturalne przy naprawach i termorenowacjach elewacji ocieplonych oraz poddawanych renowacji z wykorzystaniem materiałów na bazie spoiw historycznych.

RIGIPSRIGIPS PRO Habito™
To płyta gipsowo-kartonowa nowej generacji – solidna i odporna na uderzenia.
Wykonywanie ścian z RIGIPS PRO Habito ™ jest doskonałym rozwiązaniem we wszystkich miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu, np. w hotelach, biurowcach, szkołach, pokojach dziecięcych itp. Właściwości Habito™ pozwalają ograniczyć do minimum uszkodzenia powstające w wyniku codziennej eksploatacji, a zwiększone możliwości mocowania to pewność i bezpieczeństwo użytkowania. Kluczowe zalety płyt RIGIPS PRO Habito™ to: • trwałość i wytrzymałość – ściany zbudowane z RIGIPS PRO Habito™ zapewniają doskonałą odporność, a ich solidność gwarantuje komfort na lata; • łatwe mocowanie – powierzchnia płyt Habito™ umożliwia montaż szafek, półek, sprzętu RTV bez potrzeby stosowania wierteł lub narzędzi specjalistycznych – wystarczy przykręcić je bezpośrednio do powierzchni ściany; • gładka powierzchnia – nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych prac wykończeniowych; • nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi – płyty można ciąć zwykłym nożem wielofunkcyjnym (natnij i złam).

M18 CHM młot wielofunkcyjny SDS‑MAX w klasie 5 kg
SDS-MAXProducent: Milwaukee® Techtronic Industries Poland
To pierwszy na świecie młot wielofunkcyjny 18V w klasie 5 kg z funkcją SDS-Max. Zapewnia on wszechstronność użytkowania i łatwość przenoszenia. Młot wielofunkcyjny został wyposażony w bezszczotkowy silnik POWERSTATE ™ zaprojektowany i zbudowany przez markę Milwaukee®. Inteligentne sterowanie REDLINK PLUS™ dostarcza najbardziej zaawansowane cyfrowe zabezpieczenie przeciążeniowe dla narzędzia i akumulatora oraz wyjątkowo zwiększa wydajność. Akumulator REDLITHIUM- ION™ 9.0Ah zapewnia nawet 5 razy dłuższy czas pracy, do 35% więcej mocy oraz nawet 2-krotnie większą żywotność w porównaniu do innych technologii litowo-jonowych.

nano-lokNANO-LOK™EDGE
Producent: 3M Poland
Urządzenie Nano-Lok™ Edge zostało zaprojektowane specjalnie do mocowania na poziomie stóp do ostrych krawędzi, które bardzo często spotykane są w budownictwie. Ergonomiczna konstrukcja zapewnia łatwość użytkowania i umożliwia bezpośrednie połączenie z większością modeli szelek bezpieczeństwa. Niezwykle lekka i kompaktowa konstrukcja jest praktycznie niewyczuwalna na plecach, nie przeszkadza w trakcie pracy i może być idealnym zamiennikiem taśmy. Istnieje wiele modeli do wyboru, które można dostosować do każdej potrzeby, niezależnie od tego, czy dane zastosowanie wymaga użycia pojedynczego lub podwójnego systemu, zakotwienia powyżej głowy, czy bezpośrednio do szelek bezpieczeństwa. Produkt Nano-Lok zatrzymuje upadek na kilku centymetrach, co czyni produkt bardzo skutecznym.

Mobilne laboratorium CEMEX Polska
Mobilne laboratorium CEMEX Polska dorównuje swoim wyposażeniem specjalistycznym laboratoriom stacjonarnym. Ruchoma pracownia betonów i zapraw umożliwia profesjonalne pobranie próbek surowców i mieszanek oraz wykonanie szerokiego zakresu badań, w tym przeprowadzenie u klienta kompleksowych analiz związanych z domieszkami chemicznymi, kruszywami, jak również mieszankami na bazie cementu. W laboratorium możliwe jest prowadzenie procesu projektowania mieszanek betonów i zapraw bezpośrednio u klienta oraz na placach budowy. Większość urządzeń w mobilnym laboratorium zasilana jest energią elektryczną, dlatego do dyspozycji doradców i laborantów zostało przeznaczone zasilanie akumulatorowe oraz wydajny agregat prądotwórczy, możliwe jest też podpięcie instalacji samochodu do zewnętrznego źródła. Rozwój i wdrażanie technologii materiałów budowlanych CEMEX należą do globalnej sieci współpracy między krajami w zakresie badań i rozwoju, której przewodniczy Centrum Badań CEMEX z siedzibą w Szwajcarii.

Centrum Logistyczno-Szkoleniowe w Płochocinie
W branży deskowań i rusztowań to aktualnie najnowocześniejsza jednostka obsługi klientów w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie. Dzięki całkowitej przebudowie swojej centralnej siedziby firma PERI Polska otworzyła przed klientami nowe możliwości i umocniła się na pozycji lidera nie tylko zakresie rozwiązań technicznych, ale i sposobu ich dostarczania. Wprowadzone przez PERI nowe standardy umożliwiają planowanie, realizację, kontrolę oraz monitoring efektywnych procesów logistycznych tak, aby realizowane dostawy deskowań i rusztowań wpływały na wydajność procesu budowy. Dopełnieniem całości jest profesjonalne centrum szkoleniowe z nowoczesną infrastrukturą dydaktyczną, stwarzające optymalne warunki do zapoznawania się z możliwościami innowacyjnych systemów deskowań i rusztowań. Wiadomości teoretyczne przekazywane przez inżynierów PERI w sali wykładowej można pogłębiać praktycznymi zajęciami w hali wystawowej, oferującej pełne wersje wszystkich systemów PERI, z pomostami samoczynnego wspinania włącznie. Finalizując inwestycję w Płochocinie, jak i proces modernizacji całej sieci logistycznej, PERI Polska wyznaczyła nowe standardy organizacyjne i logistyczne.

Pierwszy polski most kompozytowy
Most w Błażowej jest jednym z nielicznych w Europie i największym na świecie pod względem rozpiętości przęsła innowacyjnym mostem drogowym wybudowanym z materiałów kompozytowych. Zadanie zrealizowane zostało jako część projektu badawczego Combridge. Za jego realizację odpowiedzialne było konsorcjum pod kierownictwem Mostostalu Warszawa SA. Odbywała się ona także z udziałem firmy Promost Consulting z Rzeszowa, Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Warszawskiej. Do budowy mostu użyto materiałów stosowanych powszechnie w przemyśle kosmicznym, lotniczym, samochodowym i sportowym (np. bolid Formuły 1). Włókna szklane i węglowe umożliwiły uzyskanie lekkiej, wytrzymałej i odpornej na korozję konstrukcji. Pierwszy polski most drogowy z kompozytów FRP ustanowił światowy rekord pod względem rozpiętości teoretycznej przęsła kompozytowego, która wynosi 21 m.

Działalność na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków i realizacji kompleksowej termomodernizacji obiektów oświatowych w formule PPP w Polsce.
Siemens jest w Polsce prekursorem i liderem w dziedzinie projektów modernizacji energetycznej budynków publicznych, przeprowadzanych z zastosowaniem formuły PPP. Istotą takiego rozwiązania jest zagwarantowanie przez partnera prywatnego uzyskania bardzo wysokiego efektu energetycznego, najczęściej w postaci obniżenia ilości zużywanej energii. Warunkiem koniecznym powodzenia projektu jest profesjonalne, zdalne zarządzanie energią w zmodernizowanych budynkach. Aktualnie Siemens zarządza w taki sposób 260 budynkami publicznymi. Typowe umowy PPP w tej dziedzinie podpisywane są na okres 15-letni, z finansowaniem w postaci rat równych, zapewnianym przez partnera prywatnego. Większość kosztów modernizacji pochodzi z gwarantowanych oszczędności kumulowanych w okresie umowy. Szybka poprawa stanu energetycznego budynków infrastruktury publicznej możliwa jest tylko z zaangażowaniem kapitału prywatnego, czyli z zastosowaniem formuły PPP.

BIMestiMate
To nowatorskie i jedyne rozwiązanie w Polsce, które jest odpowiedzią na rosnące potrzeby branży budowlanej w zakresie wykorzystania technologii BIM w kalkulacji kosztów przedsięwzięcia budowlanego. System charakteryzuje się wydajną i przejrzystą metodologią pozwalającą na:
• automatyzację przedmiaru robót (BIM 3D) – przeniesienie ilości robót odbywa się w sposób dokładny i intuicyjny dla użytkowania, jest to możliwe poprzez wykorzystanie bezpośredniego połączenia modelu BIM z danymi w przedmiarze i odwrotnie;
• szybką i dokładną wycenę robót (BIM 5D) oraz analizę kosztów robót budowlanych na dowolnym etapie inwestycji, które pozwalają na optymalizację budżetu inwestycji;
• opracowanie harmonogramu (BIM 4D) połączonego aktywnie z modelem BIM. Unikalny i prosty w obsłudze moduł oblicza czas trwania zadań, korzystając z informacji dotyczących ilości robót, zasobów oraz zakładanej produktywności. Harmonogram można modyfikować w trakcie trwania procesu inwestycyjnego na różnych jego etapach oraz decydować o kolejności wykonywania poszczególnych robót;
• wszechstronne analizy i symulacje modelu BIM dla potrzeb kosztorysowania.

BIM – Innowacyjna technologia w budownictwie
Książka Andrzeja Tomany pozwala nam spojrzeć na temat BIM szeroko, począwszy od historycznego wprowadzenia poprzez standardy i zagadnienia współpracy branż, zagadnienia związane z wdrożeniem po przykłady zastosowań zaczerpnięte z polskich firm budowlanych. Ponadto Autor dokonał szerokiego przeglądu stanu wdrożenia BIM w wielu krajach ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii, gdzie już od bieżącego roku jest to technologia obligatoryjna w realizacji inwestycji publicznych. Na tym tle Autor wskazuje, jakie problemy stoją przed polskim środowiskiem budowlanym i jakie opóźnienia należy uwzględnić w sferze prawa budowlanego.

ARCHICAD
Jest wszechstronnym programem przeznaczonym do wykonywania wszelkich opracowań w zakresie architektury i budownictwa, od projektowania wnętrz do modelowania urbanistycznego, a także do koordynowania i organizowania pracy zespołów projektowych. Podstawą jego koncepcji jest zintegrowanie informacji o projekcie w wirtualnym modelu BIM. Wymiana danych jest możliwa praktycznie ze wszystkimi programami inżynierskimi, również w standardzie IFC. Pomimo swego zaawansowania ARCHICAD jest programem intuicyjnie zrozumiałym. ARCHICAD ma te zalety dzięki temu, że jego twórcy nawiązali do procesu, który odbywa się w wyobraźni projektanta, a nie do tradycyjnej pracy przy desce. Wstępna realizacja idei przestrzennej w komputerze umożliwia samoczynne generowanie i aktualizowanie rysunków, dzięki czemu architekci mogą skupić się na twórczych aspektach swej pracy. Funkcje programu można sprawdzić dzięki bezpłatnej wersji testowej. Osoby uczące się mogą skorzystać z bezpłatnej wersji studenckiej. Obie wersje można pobrać ze strony www.myarchicad.com.

BIM KOMANDOR
Dzięki współpracy BIMobject i KOMANDOR powstała aplikacja, która ułatwi pracę specjalistom z branży AEC oraz umożliwi dostęp do zawsze aktualnego modelu obiektu. Aplikacja BIM KOMANDOR udostępniona zostanie w największej społeczności użytkowników BIM na świecie, którą w ramach BIM.com zarządza firma BIMobject. Według zapewnień BIMobject aplikacja KOMANDOR jest najbardziej zaawansowaną aplikacją obliczeniową BIM jaka do tej pory została stworzona w Polsce i jedną z najbardziej zaawansowanych na świecie. BIM dla systemów KOMANDOR umożliwia równoległą współpracę między architektami, konstruktorami, instalatorami, projektantami infrastruktury, ekipami budowlanymi i inwestorami, dając użytkownikom oprogramowania ArchiCAD oraz Revit dostęp do pełnej konfiguracji produktowej w najbardziej popularnym na rynku oprogramowaniu BIM.

open