Home IT&BIM Norma STANDARD 2
Norma STANDARD 2
0

Norma STANDARD 2

0
0

Norma STANDARD 2 to nowy program w ofercie Athenasoft.  Przeznaczony jest dla szerokiego grona kosztorysantów, którzy potrzebują narzędzia prostego, wygodnego w obsłudze, a jednocześnie pozwalającego na tworzenie różnych rodzajów kosztorysów.

Program zawiera nowe funkcje i możliwości, m.in. wyszukiwanie pozycji we wcześniej wykonanych kosztorysach, filtrowanie, grupowanie zestawień RMS, rozliczanie kilku stawek VAT, wyszukiwanie błędnych wyrażeń, a także automatycznie wyliczanie nakładów dodatkowych, takich jak np. koszty jednostkowe transportu.

Interfejs oparty na wstążce poleceń pozwala na szybką i wygodną pracę na dostępnych kartach widoków, które zostały ustawione zgodnie z typową kolejnością tworzenia kosztorysu (od Obmiaru/Przedmiaru po Wydruki). Nowością w programie jest również wyszukiwarka poleceń „Napisz, co chcesz zrobić”.

W Normie STANDARD 2 można też w szerokim zakresie zmieniać wydruki według własnych potrzeb i upodobań, a efekt tych zmian analizować w tym samym oknie na podglądzie wydruku. Dodatkowo wydruki z programu można eksportować do wielu formatów, takich jak pdf, xls, xlsx, rtf, xml.

Wyposażona w pełną bazę 365 katalogów Norma STANDARD 2 umożliwia użytkownikowi korzystanie z wbudowanych zestawów katalogów oraz na dodawanie własnych. Zwiększa to przejrzystość i szybkość dostępu do pozycji kosztorysowych. Każdy będzie mógł w łatwy sposób stworzyć własny katalog robót nietypowych dopasowany do indywidualnych wymagań.

Wersja demo programu Norma Standard 2 dostępna jest na stronie www.ath.pl

open