Home ARCHIWUM BUILDER – MARZEC 2017
BUILDER – MARZEC 2017
0

BUILDER – MARZEC 2017

0
0

Już jest marcowe wydanie Buildera. A w nim relacja z Gali Builder Awards, finał IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów i prezentacja zwycięskich prac. W marcowym numerze również inauguracja programu BUILDER FOR THE FUTURE, to przedsięwzięcie Buildera, dedykowane młodym polskim inżynierom i architektom.

BUILDER FOR THE FUTURE jest deklaracją ambicji i misji wydawnictwa w zakresie edukacji i integracji obu środowisk. Misja ta będzie bardziej niż dotąd widoczna m.in. na łamach naszego miesięcznika. PROFIL INŻYNIERA w dziale budownictwo, obok już istniejącego w dziale architektura i design PROFILU ARCHITEKTA, dopełni obrazu zaangażowania konstruktorów, wykonawców i technologów w proces realizacji inwestycji, artykuły problemowe potwierdzą siłę inżynierii w niejednej dziedzinie budownictwa (w tym numerze – w budowie podziemnych tuneli kolejowych w zwartej zabudowie miejskiej), publikacje naukowe rzucą nowe światło na budownictwo i jego osiągnięcia badawcze. Całości dopełnią specjalistyczne artykuły technologów i doradców technicznych producentów oraz dostawców rozwiązań, które każdy inżynier budownictwa i architekt powinien poznać, by móc dokonać właściwego wyboru na każdym etapie inwestycji.
Symbioza architektury i konstrukcji leży u podstaw projektowania. W tym numerze dajemy jej wyraz, prezentując wyjątkowy projekt Bramy Poznania, który powstał w wyniku partnerskiej współpracy konstruktorów z architektami, ich fascynacji zawodem i nowymi wyzwaniami inżynierskimi. Wspólnie z autorem chcemy podkreślić znaczącą rolę inżynierów-konstruktorów jako aktywnych współtwórców w projektowaniu, co często jest niestety niedoceniane. W najbliższej przyszłości nie zapomnimy na łamach Buildera również o inżynierach innych specjalności, mając nadzieję, że dzięki temu zmieni się spojrzenie na uczestników procesu inwestycyjnego, w którym „branżyści” często są niezauważani i niedoceniani w szerszej dyskusji, a bez których cały proces nie miałby szans na powodzenie.

Serdecznie zapraszam do lektury!
Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna miesięcznika Builder

Spis treści

open