Home Firmy PIERWSZY KONTRAKT TERMOMODERNIZACYJNY W FORMULE PPP
PIERWSZY KONTRAKT TERMOMODERNIZACYJNY W FORMULE PPP
0

PIERWSZY KONTRAKT TERMOMODERNIZACYJNY W FORMULE PPP

0
0

1 marca 2017 r. Warbud podpisał umowę na modernizację 5 budynków szkolnych w podwarszawskiej gminie Wiązowna. Jest to kolejny już kontrakt w Warbudu w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego.

Warbud reprezentowali: Jerzy Werle – prezes zarządu oraz Mirosław Józefczuk – członek zarządu, zaś Zamawiającego Wójt Gminy Wiązowna – Janusz Budny. Warbud zrealizuje to zadanie w konsorcjum z firmą Siemens.

W ciągu 19 miesięcy zostaną wykonane prace budowlane. Po ich zakończeniu, firma Siemens przez 15 lat będzie odpowiadała za utrzymanie techniczne obiektów oraz zarządzanie gospodarką energetyczną.

Inwestycja w Wiązownie to tzw. „hybrydowy” projekt PPP, w którym wykorzystywane są trzy źródła finansowania: fundusze unijne, publiczne oraz kapitał partnera prywatnego.

Aktualnie Warbud realizuje budynek Sądu Rejonowego w Nowym Sączu –  pierwszej inwestycji w Polsce realizowanej w formule PPP, gdzie po stronie publicznej stoi jednostka organizacyjna Skarbu Państwa.  Kontrakt obejmuje zaprojektowanie, sfinansowanie, wykonanie, a następnie kompleksowe zarządzanie obiektem przez najbliższe 20 lat.

open