Home News EKSPORTERZY Z MISJĄ DO KAZACHSTANU
EKSPORTERZY Z MISJĄ DO KAZACHSTANU
0

EKSPORTERZY Z MISJĄ DO KAZACHSTANU

0
0

Polski Klaster Eksporterów Budownictwa we współpracy i wsparciu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kazachstanie oraz Ambasady Kazachstanu w Polsce przygotowuje misję gospodarczą do Kazachstanu – Atyrau i Astany, która odbędzie się w dniach 26-30 marca 2017.

Misja do Kazachstanu jest pierwszą celowa misją branży budowlanej i jest wynikiem wizyty Prezydenta Republiki Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w Polsce oraz wizyty przedstawicieli Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i Banku Gospodarstwa Krajowego w Kazachstanie w minionym roku.

Wynikiem ww. wizyty w Kazachstanie była lista potencjalnych projektów do realizacji na terenie Kazachstanu przy analizie finansowania ze strony polskich instytucji.

Polski Klaster Eksporterów Budownictwa, po dokonaniu analizy listy projektów wyłonił trzy, których realizacją zainteresowani są Członkowie Wspierający Klastra.

Celem misji gospodarczej jest rozpatrzenie możliwościami realizacji projektów na terenie Kazachstanu oraz zapoznanie się z lokalnymi wymogami i warunkami prowadzenia działalności gospodarczej. Jednocześnie, podczas pobytu w Atyrau i Astanie prowadzone będą rozmowy na temat 3 wyłonionych projektów inwestycyjnych oraz rozeznania możliwości prac na wielkich budowach w Kazachstanie.

W misji do Kazachstanu uczestniczyć będą również przedstawiciele KUKE i BGK, którzy wspierać będą przedsiębiorców Klastra w rozmowach w kontekście możliwości zapewnienia finansowania konkretnych działań.

Ponadto, uczestnicy misji wezmą udział w dwóch sesjach B2B z przedstawicielami biznesu w Atyrau oraz organizacjami zrzeszonymi w Kaznex Invest z siedzibą w Astanie.

W misji udział wezmą przedstawiciele następujących firm Członkowskich Klastra: Doraco SA, Dorbud SA, Electrum Sp. z o.o., Energopol Szczecin SA, Energoprojekt Katowice SA, Mostostal Zabrze SA, Rafako SA, PBG SA, Termika Sp. z o.o., Tines Capital Group SA, Unibep SA, Vistal Gdynia SA.

open