Home Builder Awards ŁUKASZ KOMORNICKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
ŁUKASZ KOMORNICKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016
0

ŁUKASZ KOMORNICKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2016

0
0

Łukasz Komornicki Przewodniczący Rady Nadzorczej Fundamental Group Dawniej Budner S.A., obecnie FUNDAMENTAL GROUP, to jedna z kluczowych firm budowlanych w Polsce o ugruntowanej pozycji na rynku.

Jako generalny wykonawca od 1991 r. realizuje wiele nowatorskich i skomplikowanych inwestycji. Ponadto wykonuje projekty deweloperskie w budownictwie mieszkaniowym, a także budynki biurowe i handlowe na wynajem. W ramach działalności prowadzi projekty w systemie „Design and Build”. W związku z dynamicznym rozwojem i podążaniem za innowacyjnymi rozwiązaniami firma zmieniła nazwę na Fundamental Group.
Łukasz Komornicki z branżą budowlaną związany jest od 1991 r. Jako założyciel i współwłaściciel firmy kontynuuje rodzinną tradycję w branży nieruchomości rozpoczętą przez jego rodzinę: dziadka – arch. Prota Komornickiego oraz stryja – Komornickiego, naczelnego architekta miasta Krakowa. Efektywnie poszerza potencjał i przewagę konkurencyjną firmy, wpływając na jej rozwój, dzięki czemu Spółka zdobywa nowe i skomplikowane technologicznie kontrakty. Ponadto firma prężnie się rozwija w nowych strategicznie segmentach rynku, m.in. mieszkaniach na wynajem, akademikach oraz w infrastrukturze.
Łukasz Komornicki jako założyciel i partner firm działających na rynku budowlanym brał udział przy realizacji wielu ważnych inwestycji w Warszawie m.in. stacji metra Dworzec Gdański, Plac Wilsona oraz Ronda Zesłańców Syberyjskich czy projektu przy Polach Mokotowskich „ Eco-Park ”. W ubiegłym roku powołał spółkę Fundamental Infrastructure, która powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku infrastrukturalnym. Prywatnie akcjonariusz firmy Fundamental Group jest pasjonatem rajdów samochodowych. Uczestniczył w wielu najcięższych i najbardziej znanych rajdach off-roadowych świata. Trzykrotnie startował w Rajdzie Dakar.

open