Home Firmy DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W ROCKWOOL POLSKA
DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W ROCKWOOL POLSKA
0

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W ROCKWOOL POLSKA

0
0

Temat bezpieczeństwa w pracy nie powinien ograniczać się do biernego przestrzegania istniejących przepisów prawnych. Dlatego w ROCKWOOL Polska pracownicy nie poprzestają na działaniach wymaganych ustawowo i sztampowych szkoleniach. W myśl tego raz w roku organizowany jest Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego wszyscy pracownicy mają okazję dogłębnie zapoznać się z tematyką BHP – także z przymrużeniem oka i w duchu współzawodnictwa.  

W ROCKWOOL Polska pracownicy stanowią najwyższą wartość, a dbałość o ich warunki pracy, przede wszystkim bezpieczeństwo, jest ważnym elementem kultury organizacyjnej firmy. Troska o komfortowe warunki pracy i zdrowie całego zespołu są ważnymi elementami polityki ROCKWOOL Polska już od lat. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane m.in. przez Państwową Inspekcję Pracy. – Dla naszych pracowników bezpieczeństwo nie jest tylko pustym hasłem. Dzięki prowadzonym od lat aktywnym działaniom edukacyjnym, stało się ono wartością nadrzędną dla każdego z nas. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w przestrzeganie i tworzenie nowych zasad BHP. Nasze działania obejmują promocję bezpieczeństwa nie tylko na terenie naszych zakładów, ale także podczas podróży do i z pracy oraz w codziennym życiu. Ważne jest tutaj hasło: bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie. Naszym nadrzędnym celem jest, aby każdy pracownik dotarł bezpiecznie po pracy do domu – podkreśla Andrzej Wiater, Manager ds. BHP Grupy ROCKWOOL.

Elementem tej polityki jest organizowany co roku Dzień Bezpieczeństwa. Podczas tegorocznych obchodów, pracownicy mieli okazję aktywnie uczestniczyć w wykładach, konkursach i zabawach, przybliżających tematykę bezpieczeństwa w przystępny i nieoczywisty sposób. Z jednej strony firma, dbając o zdrowie pracowników, nie tylko w pracy, zorganizowała warsztaty dot. zdrowego odżywiania oraz środków ochrony indywidualnej. Z drugiej strony była to okazja do potraktowania tej ważnej kwestii z przymrużeniem oka – można było przejść tor przeszkód w alkogoglach (symulujących stan po spożyciu alkoholu), poczuć się jak operator wózka widłowego w symulatorze lub przymierzyć kombinezon geriatryczny, aby przekonać się jak to będzie, kiedy doścignie nas podeszły wiek. Nie zabrakło także konkursów oraz testów wiedzy o bezpieczeństwie dla dorosłych i dzieci, w tym także aktywnego wspolzwodnictwa miedzy reprezentantami dzialow w wydaniu Olimpiady BHP.

Już 2 raz uczestniczyłem w Dniu Bezpieczeństwa. Za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego i jesteśmy w stanie przenieść tę wiedzę z warunków pracowych, na życie prywatne. Dzieki takim akcjom rośnie świadomość, że bezpieczeństwo to wielka wartość i coś, o co każdy z nas musi sam dbać, a nie tylko formalne przepisy. Zabawna forma sprawia, że poszerzanie wiedzy jest przyjemnością. Szczególnie dla naszych dzieci, które poprzez gry zdobywają niezbędną im w przyszłości, bez względu na to co będą robić, wiedzę i świadomość – podkreśla Hubert Rudziński, pracownik ROCKWOOL Polska.


O ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.
Jako ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. jesteśmy częścią Grupy ROCKWOOL. Posiadamy 2 fabryki w Polsce – w Cigacicach i w Małkini. Zatrudniamy ponad 1200 pracowników. W naszej ofercie znajdują się izolacje budowlane, specjalistyczne izolacje i rozwiązania techniczne oraz przemysłowe.

Jako Grupa ROCKWOOL czujemy się zobowiązani do poprawy warunków życia każdego, kto korzysta z naszych rozwiązań i produktów. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam rozwiązywać wiele z najistotniejszych dziś wyzwań w zakresie zrównoważonego budownictwa: od redukcji zużycia energii i zanieczyszczenia hałasem, przez podniesienie bezpieczeństwa pożarowego, do skutecznej walki z niedostatkiem wody oraz powodziami. Szeroka gama naszych produktów i rozwiązań odzwierciedla różnorodność potrzeb mieszkańców naszego globu, wspierając jednocześnie naszych partnerów w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla.

Wełna skalna to niezwykle wszechstronny materiał, stanowiący podstawę wszystkich naszych działań. Z zespołem ok. 10 500 oddanych kolegów i koleżanek z ponad 35 krajów jesteśmy światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Od izolacji budowlanych, akustycznych sufitów oraz zewnętrznych okładzin fasadowych, przez rozwiązania ogrodnicze i zmodyfikowane włókna używane w przemyśle, aż do izolacji dla przemysłu i energetyki oraz przemysłu morskiego i przybrzeżnego.

open