Home KONKURS KDMA 2017 SOUDAL POLSKA – KONKURS KDMA
SOUDAL POLSKA – KONKURS KDMA
0

SOUDAL POLSKA – KONKURS KDMA

0
0

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom systemowym firma Soudal osiągnęła wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej. Dzieląc się swoim doświadczeniem, producent proponuje architektom wykorzystanie dwóch sprawdzonych rozwiązań: Soudal Window System oraz Soudatherm Roof.

Energooszczędne uszczelnianie z SOUDAL WINDOW SYSTEM
Soudal Window System został opracowany na potrzeby nowoczesnego budownictwa, opartego na europejskich parametrach energooszczędności oraz najwyższej jakości produktach. System posiada wysokie wskaźniki izolacyjności termicznej i akustycznej. Pozwala zminimalizować skutki nieprecyzyjnego montażu stolarki otworowej.

Izolacja cieplna okien – podstawy montażu trójwarstwowego
Do najskuteczniejszych metod uszczelniania okien należy montaż trójwarstwowy, gwarantujący właściwą izolację, komfort cieplny oraz niskie koszty ogrzewania. Poprawny montaż trójwarstwowy opiera się na zasadzie „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. W praktyce oznacza to zastosowanie trzech warstw o ściśle określonych właściwościach.
Warstwa wewnętrzna
Aby zapobiec przenikaniu pary wodnej i wilgoci z wnętrza do wewnątrz izolacji, warstwa szczelna wewnętrzna musi wykazywać właściwości paroizolacyjne i charakteryzować się dużą elastycznością. W takim przypadku sprawdzą się paroszczelne taśmy SWS, wchodzące w skład zestawu produktów do montażu stolarki okiennej Soudal Window System. Taśmy możemy stosować zarówno przed montażem mechanicznym, jak i po nim. Dodatkowo mamy wybór pomiędzy standardową taśmą SWS, posiadającą butylowy pasek klejący, a membraną SWS Extra, pokrytą butylem na całej powierzchni.
Warstwa środkowa
Jako strefa izolacji termicznej i akustycznej wymaga zastosowania środków o dużej sprężystości i elastyczności, takich jak specjalistyczne pianki poliuretanowe SWS. Przy wykonywaniu standardowych prac sprawdzi się pianka Soudafoam Classic lub jej wysokowydajny odpowiednik – Soudafoam MAXI. Chcąc uzyskać izolacyjność akustyczną, warto użyć pianki o niskiej rozprężalności Soudafoam Low Expansion lub superelastycznej pianki Flexifoam. Wszystkie pianki pistoletowe dostępne są zarówno w wersji ze standardowym gwintem, jak i opatentowanym złączem bagnetowym CLICK.
Warstwa zewnętrzna
Ma za zadanie zapobiec przenikaniu wody i wilgoci z zewnątrz do wnętrza szczeliny, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej w przeciwnym kierunku. Funkcje te spełni paroprzepuszczalna taśma SWS Universal Outside. Taśma chroni wnętrze szczeliny przed wilgocią z zewnątrz, a jej paroprzepuszczalność pozwala warstwie pianki izolacyjnej pozostać suchą bez względu na warunki zewnętrze. Taśma rozprężna Soudaband Acryl sprawdzi się z kolei w przypadku ścian z węgarkiem – materiał chroni warstwę pianki przed zawilgoceniem i stanowi dodatkową izolację.

Szczelny i wytrzymały dach z SOUDATHERM ROOF Profesjonalny montaż starannie dobranych materiałów może zagwarantować długotrwałą szczelność i wytrzymałość mechaniczną pokrycia dachowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży projektowo- -budowlanej, Soudal we współpracy z architektami i profesjonalnymi ekipami dekarskimi opracował nowoczesny i efektywny system izolacji przemysłowych dachów płaskich i skośnych – Soudatherm Roof.
Soudatherm Roof to rodzina wysokowydajnych klejów poliuretanowych do mocowania materiałów izolacyjnych na powierzchniach takich, jak beton, stal, drewno czy powłoki paroizolacyjne.
W ramach systemu Soudatherm Roof Soudal oferuje również szeroką gamę materiałów do uszczelniania i izolacji przydatnych w innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych dachów skośnych. W serii produktów znajdują się m.in.:
• klej do folii paroizolacyjnych – Vapour Seal,
• uszczelniająca taśma aluminiowa – Soudaband,
• klej do blach – Colozinc, • klej do dachówek – Colodach,
• ekstremalnie elastyczna piana uszczelniająca – FlexiFoam.

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej.

Kontakt:
Michał Sawicki
Kierownik Działu Technicznego
tel.: 692 441 103
e-mail: MSawicki@soudal.pl

open