Home KONKURS KDMA 2017 VELUX POLSKA – KONKURS KDMA
VELUX POLSKA – KONKURS KDMA
0

VELUX POLSKA – KONKURS KDMA

0
0

Dostęp światła dziennego do wnętrz decyduje o tym, jak będą się czuć przebywający w budynku mieszkańcy, pracownicy, klienci, i jest ważnym czynnikiem wpływającym na ich zdrowie i samopoczucie. Uwzględnienie w projekcie rozwiązań, które podnoszą komfort przebywania, przynosi konkretne korzyści. Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze przestrzenie użytkowe i mieszkalne.

Okna połaciowe
Stanowią najczęściej wybierany i najefektywniejszy sposób doświetlania poddaszy. Ich montaż nie wymaga żadnych dodatkowych elementów konstrukcyjnych, można je łączyć w zestawy, uzyskując często bardzo duże przeszklone powierzchnie. Mogą być stosowane w dachach o kątach nachylenia połaci od 15 do 90 stopni, jak również w dowolnych pokryciach dachowych. Montowane są pomiędzy krokwiami, równolegle do połaci, minimalnie ponad powierzchnią dachu.
Podstawę oferty VELUX stanowi siedem typów okien podzielonych według stopnia zaawansowania na trzy linie – Standard, Standard Plus i Premium.
Najpopularniejsze są okna połaciowe z osią obrotu umieszczoną w środku (GZL, GLL, GLU), co umożliwia swobodne otwieranie i ustawienie otwartego skrzydła w dowolnej pozycji. Do pomieszczeń szczególnie wilgotnych, takich jak kuchnie, pralnie lub łazienki, przeznaczone są okna o podwyższonej odporności na wilgoć (GLU, GGU), wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem pomalowanym na biało.
Nowe okna trzyszybowe dostępne są w dwóch wersjach: drewniane okno VELUX GLL oraz drewniano-poliuretanowe okno VELUX GLU, które jest białe i w pełni odporne na wilgoć. W zależności od potrzeb użytkownicy mogą także wybrać system otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancką klamkę na dole. Wszystkie typy wyposażone są w wydajny system wentylacji, która dostarcza do wnętrza świeże powietrze nawet gdy okna są zamknięte. Firma VELUX oferuje również okna o podwójnym systemie otwierania – klapowo-obrotowe (GPL, GPU), zalecane są zwłaszcza do dachów o małym kącie nachylenia.
Innym rozwiązaniem jest balkon dachowy (GDL Cabrio). Dolna część okna jest zintegrowana z barierką balkonu, górna część zestawu to okno uchylno-obrotowe. Balkon możemy również uzyskać, instalując w połaci dachu okno balkonowe (GEL). Jest to zestaw elementów okiennych, który składa się z pionowego okna balkonowego połączonego z oknem do poddaszy.
Ciekawym rozwiązaniem jest Lukarna VELUX, która zapewnia jeszcze więcej przestrzeni, światła i świeżego powietrza na poddaszu. Okna dachowe montowane są w formie lukarny dzięki wykorzystaniu gotowego zestawu wysokiej jakości elementów instalacyjnych, idealnie dopasowanych do okien. Lukarna VELUX to pierwsza na polskim rynku alternatywa dla tradycyjnej lukarny dachowej. Firma VELUX, jako jedyna na rynku, oferuje pełen wybór sposobów otwierania zarówno w oknach obrotowych, jak i uchylno-obrotowych, a także niezwykle funkcjonalny system sterowania elektrycznego INTEGRA®.

Okna do dachów płaskich
Oprócz okien do dachów skośnych w ofercie firmy VELUX znajduje się bogata gama okien do płaskich dachów. Są to wysokiej jakości produkty zaawansowane technologicznie, dostępne w 5 systemach otwierania – okna nieotwierane, otwierane elektrycznie, okno wyłazowe i okno oddymiające, a także okno otwierane ręcznie za pomocą korbki. Występują w 9 rozmiarach z bogatą gamą akcesoriów. Oprócz budownictwa mieszkaniowego stosuje się je również w budynkach użyteczności publicznej.

Świetliki tunelowe
Kolejnym ciekawym produktem jest świetlik tunelowy. Daje on możliwość doświetlenia nawet najciemniejszych miejsc, zarówno pod dachem skośnym, jak i płaskim. Światło dostaje się do pomieszczenia poprzez światłonośny tunel prowadzący od dachu budynku do sufitu, zakończony wewnątrz pomieszczenia rozpraszającym światło elementem sufitowym. Świetliki występują w kilku wariantach i długościach.

VELUX i spółki siostrzane w Polsce są największym producentem i eksporterem okien z Polski, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,5 mld zł. Zatrudniają w Polsce ok. 3800 osób.

Kontakt:
Monika Kupska-Kupis
Architekt
tel. 22 33 77 023
e-mail: m.kupska-kupis@velux.com

open