Home Aktualności FIBARO – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W SMART HOME?
FIBARO – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W SMART HOME?
0

FIBARO – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W SMART HOME?

0
0

Hasło „dom inteligentny” jeszcze kilka lat temu kojarzyło się ze skomplikowanymi technologiami, diodami i przyciskami montowanymi w ścianach. FIBARO pokazuje, że „mieszkać inteligentnie” to przede wszystkim mieszkać bezpiecznie, oszczędniej oraz komfortowo.

SSystem FIBARO to rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą poczuć, czym jest inteligentny dom w praktyce. Wbrew powszechnej opinii instalacja systemu smart home nie ingeruje w konstrukcję budynku, ponieważ wszystkie urządzenia z portfolio FIBARO komunikują się bezprzewodowo. Dzięki temu o inteligentnym lokum mogą myśleć zarówno osoby, które posiadają już mieszkanie, wynajmują je i te, które są na etapie jego budowy lub remontu.

Rozwiązania od FIBARO

Rozwiązania FIBARO pozwalają zarządzać całym domem: zaczynając od bramy wjazdowej przez oświetlenie w salonie, rolety w sypialni aż po ekspres do kawy w kuchni. Po wdrożeniu systemu FIBARO dom ożywa i zaczyna przypominać ludzki organizm. „Mózgiem” systemu jest centrala, która zarządza urządzeniami wykonawczymi, m.in. takimi, jak inteligentna wtyczka (ang. Wall Plug) czy głowica termostatyczna (ang. The Heat Controller). Kolejnymi elementami systemu są sensory, które pełnią funkcję zmysłów, informując domowników np. o wykryciu dymu dzięki Smoke Sensorowi czy wody na podłodze dzięki czujnikowi zalania – Flood Sensorowi.

Smart home FIBARO

Kluczową wartością inteligentnego domu powinno być przede wszystkim bezpieczeństwo. Smart home FIBARO poinformuje domowników o niebezpiecznych sytuacjach, a nawet postara się ich przed nimi uchronić. Zastosowanie inteligentnych rozwiązań może zabezpieczyć nasz dom przed kradzieżą, włamaniem, pożarem, zalaniem czy innymi niepożądanymi zdarzeniami. Nie musimy też wracać do domu i gorączkowo sprawdzać, czy na pewno przed wyjściem wyłączyliśmy na przykład żelazko, ponieważ możemy to zrobić zdalnie z poziomu aplikacji dzięki inteligentnej wtyczce Wall Plug. W czasie naszej nieobecności czujnik zalania, czyli Flood Sensor, poinformuje nas o wycieku wody w łazience. Połączony z elektrozaworem może z kolei odpowiednio wcześnie odciąć dopływ wody i uchronić nas przed wysokimi kosztami po zalaniu sąsiada. Mieszkać inteligentnie to również mieszkać oszczędnie. Zimą, dzięki zastosowaniu inteligentnej głowicy termostatycznej, możemy zredukować wydatki na ogrzewanie, ponieważ głowica może reagować na takie zdarzenia, jak otwarcie okna, odłączając dopływ ciepła. Takie działanie może obniżyć koszty ogrzewania w skali roku nawet o 42%. Z kolei w dedykowanej aplikacji i wtyczce Wall Plug możemy obserwować harmonogramy poboru prądu poszczególnych urządzeń i monitorować sprzęty, które zużywają najwięcej energii.

Minimalizm urządzeń

Wartością domu inteligentnego od FIBARO jest design produktów inspirowany naturą. Nasze urządzenia są minimalistyczne i na pierwszy rzut oka niewidoczne dla domowników. Dominującym kolorem w portfolio produktów jest kolor biały, który dzięki swej uniwersalności komponuje się z dużą ilością wnętrz i domowych pomieszczeń. Urządzenia smart home od FIBARO mają bardzo małe rozmiary, zwykle mieszczą się w dłoni, a ich design inspirowany jest naturą.

Lider designu

Kilka miesięcy temu produkty FIBARO: głowica termostatyczna, The Heat Controller oraz inteligentny videodomofon – Intercom zostały nagrodzone tytułem MUST HAVE podczas Łódź Design Festival. Jest to najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie o randze międzynarodowej związane z projektowaniem, prezentujące design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego poprzez art i craft, projektowanie graficzne oraz architekturę. Cieszymy się, że produkty FIBARO są doceniane nie tylko za swoją technologię, ale zaczęły być również postrzegane w kategorii sztuki użytkowej. Nasze produkty w całości tworzone są na terenie Polski, przez inżynierów, programistów oraz projektantów i budzą zachwyt na rynkach całego świata. Przyznana nagroda to również wyróżnienie dla polskiej myśli wzorniczej, w której FIBARO wyznacza trendy.

open