Home Builder Online BUILDER – STYCZEŃ 2019
BUILDER – STYCZEŃ 2019
0

BUILDER – STYCZEŃ 2019

0
0

W „Builderze” inaugurującym nowy rok, a więc i nowe wyzwania inwestycyjne oraz zawodowe całego środowiska związanego z budownictwem i architekturą, nie mogłoby zabraknąć tematów ważnych dla projektantów, wykonawców, inwestorów; dla inżynierów i architektów, dla doświadczonych i rozpoczynających karierę w tych zawodach. Od bieżącego numeru rozmawiać będziemy na temat kreowania przestrzeni publicznej w Polsce, a inwestycjom przyglądać się z bliska.

Pytamy architektów, urbanistów, inwestorów prywatnych i publicznych oraz deweloperów, jak ich zdaniem powinna wyglądać przestrzeń publiczna i jak wspólnie wypracować jej lepszą jakość oraz zapewnić rozwój. „Wspólnie” to magiczne słowo. Inaczej nie da się realizować zadań inwestycyjnych z sukcesem. Dlatego też na przekór obiegowym opiniom, że środowisko architektów i inżynierów budownictwa zostało podzielone nowymi projektami ustaw, i choć zamieszczamy te głosy, sprowokowane dyskusją publiczną, kierujemy przesłanie do sformułowania wspólnych postulatów i rozwiązania kwestii ważnych dla obu zawodów. Oba są odpowiedzialne i wymagają współpracy między wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego. Symboliczne jest to przesłanie również w zespołowej rywalizacji konkursu dla młodych architektów i inżynierów (4YA i 4YE), jaką zaproponowaliśmy uczestnikom tegorocznej edycji w zadaniu Rzeka, która łączy. Wierzymy, że współpraca młodych inżynierów i architektów dziś – owocnie wpłynie na sukces branży budowlanej jutro!

Polecamy w szczególności okładkowy artykuł – WYWIAD Gotowi na nowe wyzwania Rozmowa z Ernestem Jelito, Dyrektorem Generalnym Grupy Górażdże; Budownictwo 2019 – uporządkowany organizm?- dr inż. Marek Sawicki Politechnika Wrocławska; Architektoniczny kosmos Pawilon Zodiak Eliza Kalata, Szymon Kalata, Mateusz Świętorzecki; Duże zmiany w branży dr inż. Anna Rawska-Skotniczny; Debata o przestrzeni – Piotr Żabicki Izba Architektów Rzeczypospolitej Polski.

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

open