Home News BARYT PREZENTACJA PLATFORMY DLA TYNKARZY I MALARZY
BARYT PREZENTACJA PLATFORMY DLA TYNKARZY I MALARZY
0

BARYT PREZENTACJA PLATFORMY DLA TYNKARZY I MALARZY

0
0

BARYT sp. o.o. (www.baryt.co) –to firma zajmująca się dystrybucją materiałów budowlanych i sprzętu BHP, działa na terenie całego kraju. Firma specjalizuje się w sprzedaży wybranych  materiałów i rozwiązań budowlanych. W każdym z nich stara się być profesjonalnym doradcą i ekspertem.  Na tym opiera swoje działania z Klientami. Działa na rynku  z powodzeniem od 6 lat.

 

Obecnie firma wdraża wraz z Partnerami (FARAONE Poland sp. z o.o. – producenta  profesjonalnych i bezpiecznych drabin, podestów  rusztowań, pomostów, platform roboczych, podnośników, konstrukcji aluminiowych , scen i estrad  www.faraone.pl  , Fundacja Kultury Bezpieczeństwa www.polskakochabezpieczenstwo.pl) autorski program praktycznych szkoleń z zakresu BHP na urządzeniach wysokościowych. Mają one przyspieszać adaptację wykonawców ogólnobudowlanych do warunków BHP panujących wśród największych firm budowlanych w Polsce. Odbywać się będą w takich miejscach jak np. Centrum Szkolenia Siniat/Promat, w którym firma Baryt sp. z o.o.  , jako autoryzowany dystrybutor  firmy Faraone ,  zorganizowała 29.01.2019 premierę platformy dla tynkarzy i malarzy ; innowacyjnego produktu, który pozwala na bezpieczne i łatwe przemieszczanie się podczas pracy, bez schodzenia.  Platforma PPP („plasterers  painters platform”) stanowi   odpowiednik tradycyjnej  drabiny drewnianej tak często wykorzystywanej  przez wykonawców na polskich budowach. I co najważniejsze, spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do poprzednika.

Produkt powstał przy ścisłej współpracy Skanska Residential Development Poland, spółki realizującej wysokiej jakości projekty mieszkaniowe i producenta FARAONE Poland.

–  W Skanska stawiamy na bezpieczeństwo, zarówno podczas użytkowania naszych osiedli, jak i ich realizacji. Przez wiele lat obserwowaliśmy jak rynek budowlany tolerował status quo. Wynikało to poniekąd z faktu, że dla robót tynkarskich czy malarskich nie było alternatywy w zakresie wykorzystywanego sprzętu. Nie wszędzie bowiem można użyć rusztowania czy podestu roboczego, a stosowanie drewnianych drabin jest niebezpieczną praktyką. Dlatego też zupełnie z niej zrezygnowaliśmy przy budowie naszych projektów mieszkaniowych. Możliwość opracowania specjalnej konstrukcji do robót oznacza dla nas realny wkład w podniesienie poziomu bezpieczeństwa na budowach – dzięki temu mamy szasnę edukować rynek i pokazywać nowe drogi rozwoju dla całej branży –  wyjaśnia Łukasz Zagajewski, menadżer ds. BHP w spółce mieszkaniowej Skanska i przedstawia korzyści wynikające z użytkowania nowego produktu.  – Konstrukcja platformy umożliwia realizację robót z zachowaniem obowiązujących przepisów. To w pełni bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie, które mamy nadzieję, że znacznie podniesie komfort pracy, a także wyznaczy nowe standardy w zakresie robót tynkarskich – dodaje.

Na premierę przybyli reprezentanci  największych firm budowlanych, wykonawców, podwykonawców, producentów tynków, farb i  środowisk związanych z BHP.
Wśród nich pojawiła się również bardzo prestiżowa organizacja jaką niewątpliwie jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie www.porozumieniedlabezpieczenstwa.pl  , które skupia największych Generalnych Wykonawców budowlanych w Polsce. Reprezentował je p. Michał Wasilewski, który opowiedział o działaniach i celach Porozumienia. Porozumienie zainteresowane jest również współpracą w temacie szkoleń praktycznych opisanych powyżej .

Premierowy pokaz platformy odbył się w Centrum Szkoleniowym Siniat i Promat  w Warszawie przy ul. Matuszewskiej 20 www.cssip.pl  .To bardzo inspirujące miejsce, zapewniające optymalne warunki do podnoszenia kwalifikacji specjalistom związanym z branżą budowlaną. Centrum zostało wyposażone w innowacyjne rozwiązania odpowiadające potrzebom najbardziej zaawansowanych szkoleń. Dzięki specjalnie przystosowanej przestrzeni do szkoleń praktycznych udało się stworzyć warunki zbliżone do rzeczywistych, w których można odbywać szkolenia teoretyczne i praktyczne zarówno z  budownictwa tradycyjnego, jak i szkieletowego. Przystosowano je również pod wymogi praktycznych szkoleń z zakresu BHP na urządzeniach wysokościowych by móc je tam wdrażać.

 

open