Home Builder For The Future MŁODZI MENADŻEROWIE BUDOWNICTWA NA WARSZTATACH STRABAG
MŁODZI MENADŻEROWIE BUDOWNICTWA NA WARSZTATACH STRABAG
0

MŁODZI MENADŻEROWIE BUDOWNICTWA NA WARSZTATACH STRABAG

0
0

1 kwietnia bieżącego roku studenci z zespołu BIManagers należącego do Koła Młodych Menadżerów Budownictwa z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej wzięli udział w przygotowanych przez firmę Strabag Sp. z o. o. warsztatach pod tytułem Implementacja BIM na różnych etapach procesu  budowlanego.

Była to doskonała okazja, żeby porozmawiać o zaletach i wadach tej technologii, jak również usłyszeć od specjalistów, na co należy zwrócić uwagę podczas pracy zgodnej z ideą nowoczesnego budownictwa.  Szkolenie objęło wiele różnych aspektów BIM, jak na przykład metody dokładnego modelowania obiektów 3D, tak aby uzyskany model mógł być w przyszłości wykorzystywany do 4D (harmonogram) i 5D (kosztorys). Kolejnym zagadnieniem poruszonym na spotkaniu była praca w programie Navisworks. Pokazano nam, w jaki sposób firma Strabag wykorzystuje ten program w celu wykrywania kolizji czy tworzenia skomplikowanych harmonogramów połączonych wizualizacją procesu wykonawczego. Całość uzupełniały liczne animacje powstałe podczas realizacji firmy Strabag. – mówią studenci z Koła Młodych Menadżerów Budownictwa.

W trakcie szkolenia nie zabrakło także części teoretycznej poświęconej technologii BIM. Studenci dowiedzieli się, jaką rolę odgrywa BEP (BIM executive plan) w procesie realizacji inwestycji w technologii BIM. Uczestnicy spotkania przekonali się, jak ważną rolę spełnia BIM Manager w całym procesie inwestycyjnym. BIM to nie tylko oprogramowanie i modele 3D, ale zmiana sposobu postrzegania procesu projektowego i wykonawczego.

Wynieśliśmy z tego spotkania bardzo wiele cennej nauki, którą będziemy chcieli wprowadzić do naszych projektów. podsumowują studenci.

 

open