Home Nowy Numer BUILDER – CZERWIEC 2019
BUILDER – CZERWIEC 2019
0

BUILDER – CZERWIEC 2019

0
0

Ważny temat numeru – dachy i elewacje. Jak wiele innych zagadnień w budownictwie i architekturze, wart jest cyklicznego odświeżania w kontekście rozwijających się technologii, rozwiązań materiałowych i konstrukcyjnych oraz zmieniających się wymagań i trendów w projektowaniu. Każda nowo powstała inwestycja z ciekawym rozwiązaniem, szczególnie gdy jest ono wynikiem indywidualnego podejścia, znacząco wpływa na ten rozwój. Zachwyca i inspiruje. Zapraszamy do przeglądu wybranych najciekawszych innowacji w tym zakresie, nowinek materiałowych, ale także nowatorskiego projektowania: systemów z fotowoltaiką, z szybami samoczyszczącymi, przegród zaprojektowanych z transparentnych, ale o dużej wytrzymałości materiałów, jak ETFE, zielonych dachów i tarasów, elewacji z recyklingu, a nawet fasad wydrukowanych w 3D. Warto przeczytać!

DANUTA BURZYŃSKA

Redaktor Naczelna

BUILDER POLECAMY:

Architektura & Design – JEMS Architekci – 30 lat – arch. Piotr Lewicki, arch. Kazimierz Łatak Biuro Projektów Lewicki Łatak -Dorobek pracowni JEMS jest imponujący. Liczba zrealizowanych koncepcji, ich jakość i konsekwentna linia stylistyczna robią wrażenie. Detale zrealizowanych budynków mogłyby zostać wydane w postaci podręcznika dla studentów architektury.

Biznes – Architektura od zewnątrz – Agnieszka Szczepaniak architekt, AP Szczepaniak – dachy i elewacje

Biznes – BIM – STANDARD PRZYSZŁOŚCI? – Witold Szymanik Architekt, Prezes WSC GRAPHISOFT Center Poland

Biznes – DEBATA O PRZESTRZENI czyli jak poprawić jakość przestrzeni publicznej w Polsce? – Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna

open