Home Topbuilder BETON NISKOEMISYJNY ORAZ BETON ZEROEMISYJNY
BETON NISKOEMISYJNY ORAZ BETON ZEROEMISYJNY
0

BETON NISKOEMISYJNY ORAZ BETON ZEROEMISYJNY

0
0

Beton niskoemisyjny oraz zeroemisyjny produkowany przez wytwórnie betonu Lafarge Cement SA może być stosowany wszędzie tam, gdzie obecnie wykorzystywany jest beton towarowy, w szczególności do wznoszenia konstrukcji betonowych i żelbetowych budynków oraz budowli.

Beton niskoemisyjny oraz beton zeroemisyjny jest wyrobem budowlanym spełniającym wymagania normy: PN-EN 206+A1:2016-12 i PN-B-06265:2018-10/Ap1.

Beton ZeroCO2 wytwarzany jest na bazie specjalnie zoptymalizowanej recepty przy użyciu surowców naturalnych posiadających niski ślad węglowy, przez co powstała w procesie produkcyjnym mieszanka betonowa, a następnie stwardniały beton, charakteryzuje się bardzo niskim śladem węglowym. Ślad węglowy betonu niskoemisyjnego klasy C30/37 został obniżony o 48% w stosunku do standardowego betonu towarowego. W przypadku betonu zeroemisyjnego pozostały ślad węglowy zredukowany jest do zero CO2 poprzez kompensację w oparciu o wybrane projekty przyczyniające się do redukcji CO2 w atmosferze.

ZASTOSOWANIE
Beton niskoemisyjny oraz zeroemisyjny produkowany przez wytwórnie betonu Lafarge Cement SA może być stosowany wszędzie tam, gdzie obecnie wykorzystywany jest beton towarowy, w szczególności do wznoszenia konstrukcji betonowych i żelbetowych budynków oraz budowli. Może być też z powodzeniem używany do wytwarzania prefabrykatów betonowych oraz żelbetowych, a także elementów małej architektury.

ZALETY
Beton niskoemisyjny jest wyrobem budowlanym bardzo silnie wspierającym zrównoważone budownictwo. Beton wyróżnia się nieinwazyjnym wpływem na środowisko naturalne przy spełnieniu wszelkich wymagań dla betonów zwykłych, zgodnie z PN-EN 206+A1:2016- 12 i PN-B-06265:2018-10/Ap1. Beton jest wyrobem budowlanym, który w 100% poddawany jest recyklingowi po zakończeniu jego cyklu życia, a następnie uzyskane po tym procesie kruszywo naturalne może być ponownie wykorzystane w innej inwestycji budowlanej. Wykorzystanie tego typu betonów zdecydowanie zmniejsza ślad węglowy powstających budynków i budowli, przez co stają się one przyjaźniejsze dla środowiska.

POBIERZ PREZENTACJĘ

open