Home Biznes i Ludzie 20 lat w Polsce IGP PULVERTECHNIK
20 lat w Polsce IGP PULVERTECHNIK
0

20 lat w Polsce IGP PULVERTECHNIK

0
0

Firma IGP Pulvertechnik, będąca pionierem w branży farb proszkowych, obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestolecia swojego istnienia w Polsce. Od samego początku działalność IGP opiera się na partnerstwie, innowacji, wysokiej jakości produktach i usługach. Uniwersalne wartości, jakimi kieruje się firma, zapewniły jej wysoką pozycję oraz rozpoznawalność na międzynarodowym rynku.

ŁUKASZ ANDRZEJ WITAN
Wiceprezes Zarządu IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. / IGP Operations PL Sp. z o.o.

„IGP Pulvertechnik Polska, jako stuprocentowa spółka zależna IGP Pulvertechnik AG, rozpoczęła swoją działalność 3 lipca 2000 r. Jej początki wiązały się z wprowadzeniem na polski rynek innowacyjnych rozwiązań – wysokiej jakości systemów farb proszkowych do zastosowań m.in. w architekturze, kolejnictwie, sektorze przemysłowym i na podłożach wrażliwych na ciepło. 20 lat IGP w Polsce to dwie dekady jakości, partnerstwa, innowacji i serwisu. Od samego początku firma stawiała na te wartości, a także będzie się nimi kierować  przez następnych 20 lat i dłużej.

Historia
IGP jest pionierem w swojej branży – początki firmy sięgają 1968 r. Pierwszy niewielki zakład produkcyjny powstał w Bazenheid, niedaleko Wil, w Szwajcarii. 32 lata później powołano spółkę IGP Pulvertechnik Polska. Na początku dystrybucja w Polsce odbywała się poprzez sieć dealerską. Firma zatrudniała wtedy kilkunastu specjalistów. Następnie, aby jeszcze lepiej reagować na potrzeby klientów, powstał zespół 6 doradców techniczno- handlowych. W IGP bardzo ważne były i są współpraca oraz partnerstwo. Dlatego też wieloletni pracownicy, którzy od początku tworzyli IGP w Polsce, w dalszym ciągu służą klientom, oferując profesjonalne wsparcie. Jednocześnie zespół IGP Pulvertechnik rozwija się, a nowi pracownicy wzbogacają firmę o dodatkowe doświadczenia i pomysły. 2017 rok był dla firmy IGP przełomowym momentem – w podwarszawskiej Siestrzeni otwarto pierwszy zagraniczny zakład produkcyjny w Polsce – IGP Operations PL. W nowo powstałym nowoczesnym budynku, poza halą produkcyjną, znajduje się również przestrzeń biurowa dla pracowników IGP Pulvertechnik Polska, Dział Obsługi Klienta, Dział Kontroli Jakości, logistyka i magazyny.

20 lat jakości
Najlepsze, co możemy zaoferować klientom, to jakość. Nasze farby proszkowe są stale poddawane specjalnie opracowanym testom jakościowym. To przekonuje firmy do korzystania z produktów i usług IGP. Dzięki stałej kontroli jakości możemy gwarantować wyjątkową spójność koloru oraz połysku, wytrzymałość, stabilność, wysoką przetwarzalność – te aspekty są kluczowe dla bezpieczeństwa czy wydajności procesów produkcyjnych. Dodatkowo klienci zawsze mają do dyspozycji szeroką ofertę specjalistycznych usług serwisowych, a także wsparcia technicznego ze strony doświadczonych doradców.

20 lat innowacji
30% obrotów IGP generowane jest przez produkty wdrożone mniej niż 3 lata temu. Dział Technologiczny traktuje tworzenie możliwie najlepszych efektów i funkcjonalności priorytetowo. Teraz w ofercie IGP znajdują się produkty do stali, aluminium, tworzyw sztucznych, szkła, a także GPR (tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym) i płyt MDF. W IGP kierujemy się innowacyjnym partnerstwem. Dzięki temu zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom klienta oraz opracowujemy wspólnie indywidualne rozwiązania.

20 lat partnerstwa
Wizja grupy IGP opiera się na partnerstwie pomiędzy pracownikami, klientami i dostawcami. Cel firmy to zapewnienie wyjątkowych usług oraz niezawodnych produktów z wartością dodaną. Centralnym elementem naszego modelu biznesowego jest długotrwała współpraca. Takie wieloletnie partnerstwo przyczynia się do stabilności, a także toruje drogę nowym pomysłom. Wierzymy, że każdy osobisty kontakt daje możliwość wymiany wiedzy i pomysłów oraz realizacji wspólnych celów. Wizja IGP opiera się na opracowywaniu indywidualnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb każdego klienta.

20 lat serwisu
W IGP wspieramy klientów oraz partnerów zarówno przed, jak i po sprzedaży farb proszkowych. Uzyskujemy to poprzez szybkie opracowywanie próbek, kontrolę jakości, serwis, doradztwo techniczne. Oferujemy również szkolenia, a także kształcenie uzupełniające dla lakierników w Centrum Szkoleniowym w Wil lub w siedzibie klienta. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie, a to sprawia, że usługi IGP wyróżniają się na rynku swoją wysoką jakością i niezawodnością.

Ludzie w centrum uwagi
Nie ma wątpliwości, że największym kapitałem firmy są jej pracownicy. Bardzo ważnym elementem modelu biznesowego IGP jest zarządzanie oparte na zaufaniu. Jesteśmy przekonani, że dobrze zmotywowani pracownicy osiągają najlepsze rezultaty i gwarantują zadowolenie klientów. Dzięki optymalnym warunkom zatrudnienia
oraz możliwościom dalszego rozwoju pracownicy dają z siebie wszystko, aby realizować wspólną wizję. Świadectwem długotrwałych relacji, a także współpracy są pracownicy, którzy również świętują swoje jubileusze – pięcioro z nich jest w firmie od 20 lat, taka sama liczba pracuje z nami od 2005 roku. Ogólnie w Polsce IGP zatrudnia 62 osoby. Ze względu na bezpieczeństwo pracowników i klientów firma świętowała tegoroczny jubileusz
w kameralnym gronie, składającym się z polskiego zespołu, któremu należą się podziękowania za codzienne zaangażowanie.

Zrównoważony rozwój
Ekologiczne rozwiązania systemowe i zoptymalizowane energetycznie powłoki mają w IGP szczególne znaczenie.
Dbałość o środowisko naturalne jest istotną częścią filozofii firmy. Tym samym farby proszkowe IGP nie zawierają rozpuszczalników, a po aplikacji nie wydzielają żadnych lotnych związków organicznych. Produkcja farb proszkowych bez zawartości tych substancji daje perspektywę na zrównoważoną przyszłość i należy tę szansę wykorzystać. Klienci oraz partnerzy IGP są na bieżąco informowani o ewentualnym wpływie produktów na środowisko. Odbywa się to za pośrednictwem tzw. deklaracji EPD (zgodnie z normą ISO 14025), do której firma IGP Pulvertechnik AG, jako pierwszy dostawca farb proszkowych, przystąpiła w 2014 roku. Natomiast w marcu tego roku IGP Pulvertechnik Polska została członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, chcąc realizować wspólną wizję harmonii pomiędzy obszarami „efektywności ekonomicznej”, „ochrony środowiska” i „odpowiedzialności społecznej”. IGP bierze na siebie odpowiedzialność za dobro środowiska naturalnego, rezygnując z toksycznych lub niebezpiecznych dla środowiska substancji oraz poprzez nadzorowanie jakości w oparciu o okres trwałości budynków, zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. Wybieramy również w pierwszej kolejności regionalnych dostawców w celu ograniczenia szarej energii. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za przyszłość nas wszystkich.

Coś, bez czego nie mogę zakończyć tej wypowiedzi, a być może właśnie od tego powinienem zacząć, to ogromne podziękowania za 20 lat współpracy dla naszych klientów i partnerów, bez których nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy i dzięki którym obchodzimy ten jubileusz”.

Elżbieta Tomczyk
Kierownik Działu Zakupów
Yawal SA
Z IGP współpracujemy już od ponad piętnastu lat, w ciągu których firma niezmiennie mieściła się w ścisłej czołówce naszych głównych dostawców farb proszkowych. Produkty spółki to wysokiej jakości farby proszkowe gwarantujące trwałe i wieloletnie zabezpieczenie konstrukcji aluminiowych. Nie bez znaczenia jest również bogata gama kolorów, struktur oraz efektów specjalnych oferowanych przez IGP, dzięki którym jesteśmy w stanie zrealizować każdą wizję inwestora. Doradcy firmy IGP stale służą pomocą w doborze najodpowiedniejszych rozwiązań dla naszych klientów. Ogromne znaczenie ma także serwis techniczny IGP, wsparcie szkoleniowe dla pracowników i klientów Yawal SA oraz sprawnie działająca logistyka. Naszemu partnerowi życzymy dużo sukcesów, ciekawych rozwiązań i dalszego doskonalenia gamy produktów.


Agnieszka Gierlik
Specjalista ds. marketingu
ALVO Sp. z o.o.
Firma IGP od ponad 5 lat jest partnerem technologicznym ALVO. Na przestrzeni tych lat udało nam się zrealizować projekty, które często wymagały od IGP szczególnego, nieszablonowego podejścia. Ponieważ dostarczamy innowacyjne rozwiązania do sal operacyjnych, gdzie jakość i odpowiednie właściwości powłok malarskich mają kluczowe znaczenie, bardzo starannie dobieramy dostawców materiałów do produkcji. IGP nam te standardy zapewnia, szczególnie w zakresie powłok antybakteryjnych. Jednocześnie cieszymy się z relacji, jakie w tym czasie udało nam się wspólnie wypracować. To z pewnością solidna baza do kolejnych lat owocnej współpracy.


Bożena Ryszka
Dyrektor ds. marketingu i PR
ALUPROF SA
Firma IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. to wiodący specjalista w branży farb proszkowych. Już od kilkunastu lat jest dostawcą materiałów dla kilku lakierni ALUPROF. Zawsze mogliśmy liczyć na stałe wsparcie, najwyższą jakość produktów i indywidualne podejście do realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Dzięki temu innowacyjne rozwiązania aluminiowe ALUPROF, czyli systemy okienno-drzwiowe, fasadowe oraz roletowe, spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania naszych klientów. Z okazji 20-lecia obecności IGP Pulvertechnik w Polsce życzymy, zarówno firmie, jak i sobie, kolejnych dekad wzorowej współpracy!


Łukasz Geltz
Właściciel
EWA MENDEL Sp. z o.o. Sp. k.
Nasza współpraca zaczęła się 20 lat temu, od samego początku działania IGP w Polsce. Ponieważ jesteśmy firmą usługową, potrzebowaliśmy dobrej farby na realizacje z dużymi wymaganiami. Z czasem pojawiły się projekty kolejowe, w których często wyspecyfikowana jest farba IGP. Od samego początku cechą charakterystyczną naszej współpracy była bardzo dobra komunikacja z pionem technicznym oraz handlowym. Dzięki stałej obsadzie z biegiem lat nasze relacje się zacieśniły i do dnia dzisiejszego są na bardzo wysokim poziomie. Nie ukrywamy, że szkolenia oraz imprezy integracyjne również wpłynęły na jakość naszych relacji. Dodatkowym aspektem wpływającym na polepszenie naszej współpracy jest ciągły rozwój produktów IGP, takich jak antygraffiti, farby z jonami srebra czy podkłady. Miło nam, że możemy razem realizować ambitne technologicznie projekty. Rynek kolejowy czy ostatnio wspólnie opracowana i wdrożona kompleksowo technologia powlekania proszkowego
do profesjonalnych felg rowerowych dla światowego lidera to tylko niektóre z nich.


Ewa Mendel
Właścicielka
EWA MENDEL Sp. z o.o. Sp. k.
Firma IGP, z którą współpracujemy od początku powstania przedstawicielstwa w Polsce, to oprócz doskonałej jakości produktów – znakomici ludzie, którzy są gotowi pomóc w rozwiązywaniu kwestii technologicznych i podejmują się tego, czemu wielu producentów farb proszkowych mówi stop. Szeroka oferta firmy IGP Pulvertechnik wraz z fachową i doświadczoną kadrą techniczną oraz handlową pozwalają na realizację najbardziej skomplikowanych projektów. Ale IGP Polska to przede wszystkim ludzie pełni osobistego zaangażowania i zapału, który nie mija z upływem lat.


Magdalena Lipka
Kierownik ds. jakości i technologii
ABC Colorex Sp. z o.o.
Firma IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. świadczy wobec ABC Colorex Sp. z o.o. usługi w zakresie dostarczania farb proszkowych. IGP w całym zakresie współpracy udowadnia zdolność do spełnienia naszych oczekiwań jakościowych, wykazuje pełne zaangażowanie i profesjonalizm przy realizacji zleceń, które wspierane są elastycznością oraz wrażliwością na potrzeby klienta. Nasze dotychczasowe doświadczenia we współpracy pozwalają z pełną odpowiedzialnością polecić wszystkim przedsiębiorstwom firmę IGP Pulvertechnik Polska jako partnera w realizacji zadań na najwyższym poziomie.


Kryspin Baran
Prezes Zarządu
Aluron Sp. z o.o.
Z firmą IGP Pulvertechnik współpracujemy od chwili, kiedy rozpoczęliśmy przygodę z malowaniem proszkowym, czyli od prawie 18 lat. IGP oferuje wysokiej jakości produkty do wielu zastosowań architektonicznych, jak również o różnorodnych wersjach wykończenia powierzchni, co doskonale spełnia oczekiwania naszych klientów. Ponadto firma ciągle wprowadza nowe rozwiązania, a naszym zadaniem jest współpracować z innowacyjnym producentem w dziedzinie farb proszkowych i dostarczać klientom produkt o wysokich cechach użytkowych. Dużym atutem współpracy z IGP jest możliwość przeprowadzenia szkoleń produktowych dla naszych pracowników. Z okazji 20-lecia IGP Pulvertechnik Polska w imieniu Zarządu Aluron oraz pracowników życzymy wielu sukcesów na następne lata i ciągłego rozwoju.


Robert Szczypka
Członek Zarządu
GELP KTL Sp. z o.o. Sp. k.
Lakiernia proszkowa GELP rozpoczęła swoją działalność w latach 90., od początku stawiając na najwyższą jakość. Z pomocą przyszła firma IGP, której farby proszkowe spełniały wysokie wymagania klientów. Współpraca obu firm trwa do dzisiaj i z roku na rok się polepsza. IGP pozwala zaoferować najbardziej wymagającym klientom nowe rozwiązania, które dają możliwość wyprzedzić konkurencję o jeden krok. Dla obu firm najważniejszą wartością jest jak najwyższa jakość i zadowolenie klienta korzystającego z jej usług. Wspólnymi siłami zrealizowaliśmy niezliczoną liczbę projektów, które w całości okazały się sukcesem. Firma GELP pragnie złożyć najlepsze życzenia firmie IGP i życzy jej dalszych sukcesów oraz równie udanej współpracy przez kolejne lata.


Jacek Kołodziejski
Prezes Zarządu
Eljako-AL Sp. z o.o.
Współpracujemy od czasu, kiedy produkty firmy IGP sprzedawano pod nazwą firmy Brennpol. Tak długa kooperacja potwierdza naszą pozytywną ocenę dla oferowanych przez IGP produktów charakteryzujących się wysoką jakością, bogatą gamą kolorów, struktur i efektów specjalnych. Dzięki nim jesteśmy w stanie zrealizować każdą wizję inwestora. Dziękujemy za rzetelne wsparcie techniczne, szkoleniowe oraz sprawnie działającą logistykę. Doradcy firmy IGP stale służą pomocą w doborze najbardziej odpowiednich rozwiązań dla naszych klientów. Życzymy Wam dużo sukcesów, ciekawych rozwiązań, a także dalszego doskonalenia gamy produktów. Składamy serdeczne życzenia z okazji prowadzenia działalności na polskim rynku od dwudziestu lat pod szyldem IGP Pulvertechnik.


Rafał Podlaski
Dyrektor Operacyjny
Aliplast Sp. z o.o.
Firma Aliplast od początku swojej działalności stawiała na zrównoważony rozwój w oparciu o najwyższe możliwe standardy jakości. Dotyczy to zarówno technologii, a więc inwestycji w nowoczesny park maszynowy, jak i oparcia procesów o możliwie najlepsze komponenty, w tym farby proszkowe. Tu nie było wątpliwości, że kluczowym partnerem w obszarze farb proszkowych było i jest IGP. Współpraca trwa nieprzerwanie od 18 lat, przynosząc obopólne korzyści. Cieszy mnie fakt, iż firma IGP wdrażała nowe produkty w oparciu o opinię swoich klientów, licząc się z naszymi wymaganiami, tym samym wychodząc naprzeciw nierzadko trudnym wyzwaniom. Życzę Prezesowi Zarządu, Panu Łukaszowi Witanowi, jak i całemu zespołowi IGP Pulvertechnik Polska, dalszych sukcesów oraz wierzę, że nasza współpraca będzie trwała kolejne lata.

open