Home Materiały i Technologie UNICARD SA i IU Technology łączą technologie
UNICARD SA i IU Technology łączą technologie
0

UNICARD SA i IU Technology łączą technologie

0
0

Inteligentne biuro / smart office – to hasła coraz częściej wpisywane przez pracodawców w ogłoszeniach o pracę w rubryce: „dlaczego warto dołączyć do naszego zespołu”.

Smart office to cały system wielofunkcyjnych rozwiązań – od wystroju wnętrz, po nowe technologie i wszystkie udogodnienia, które diametralnie wpływają na komfort i efektywność naszej pracy.  

Automatyzacja procesów pozwala zaoszczędzić czas pracowników – wirtualny asystent wyręcza ich w prostych zadaniach. Nowoczesne systemy sprawiają, że komunikacja jest jasna i szybka. Dedykowany system kontroli dostępu umożliwia otwieranie drzwi kartą magnetyczną, smartfonem, czy czytnikiem linii papilarnych i automatyczne oznaczanie obecności, zamiast wpisywania się w tradycyjny zeszyt. To tylko niektóre rozwiązania pozwalające zaoszczędzić czas i podnieść jakość pracy.

Firmy UNICARD oraz z IU Technology postanowiły wykorzystać wspólne doświadczenie i zaoferować klientom inteligentne i bezpieczne rozwiązania dedykowane przestrzeniom biurowym z najwyższej technologicznej półki. Dzięki podpisanej umowie obie spółki umocnią swoją pozycję w obszarze związanym z kontrolą dostępu i inteligentnymi biurami. – komentuje Tomasz BEDNARSKI – CEO at UNICARD SA.

We wspólnym portfolio znalazły się zintegrowane rozwiązania bazujące na systemie kontroli dostępu, które dodatkowo posiadają moduły rezerwacji sal, rezerwacji biurek oraz wirtualną recepcję, która pozwala na wcześniejszą awizację gości oraz pracowników firm zewnętrznych. Na podstawie podanych informacji może udzielać lub odmawiać pozwolenia, powiadamiać o czynnościach koniecznych do wykonania i wreszcie wydawać odpowiednie karty dostępowe z zakodowanymi informacjami o posiadaczu. Integracja rozwiązania z systemem kontroli dostępu pozwala na bezobsługowe zarządzanie i kontrolę ruchu w obiekcie.

Postanowiliśmy poszukać partnera, który posiada silną markę na rynku i który dobrze rozumie potrzeby branży Facility Management, zwłaszcza w obecnym czasie, kiedy bezpieczeństwo jest stawiane na pierwszym planie. Naszą ofertę kierujemy do właścicieli powierzchni biurowych, fabryk, hoteli, zaplecz budowlanych oraz firm potrzebujących automatyzacji procesu w tym awizacji gości i pojazdów. – komentuje Krzysztof Świątczak – CEO at IU Technology.

Firmy kończą właśnie pierwszą wspólną realizację na prestiżowej inwestycji Concordia Design na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Concordia Design ma być strefą przyjazną dla przedsiębiorców, artystów i mieszkańców. To nowoczesne centrum kreatywności i biznesu z inkubatorem dla młodych firm i startupów oraz  przestrzenią co-workingową.

Mamy już za sobą pierwsze udane wdrożenie na flagowej realizacji Concordia Design. Owocna współpraca pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – dodaje Krzysztof Świątczak.

W przyszłości firmy planują poszerzenie zakresu współpracy i wprowadzenie na rynek kolejnych wspólnych rozwiązań usprawniających funkcjonowanie inteligentnych biur.

open